ادعای مالیات شغلی 2000 پوندی ریشا سوناک که توسط Stats مورد انتقاد قرار گرفت


سازمان آمار بریتانیا از نخست وزیر به دلیل ادعاهای خود درباره بار مالیاتی که در صورت پیروزی حزب کارگر در انتخابات عمومی ممکن است با آن مواجه شوند، انتقاد کرده است.

اداره مقررات آماری (OSR) گفت که هرکسی که ریشی سوناک را شنیده باشد که می گوید افزایش مالیات بر کار چیزی بیش از 2000 پوند برای هر خانواده کارگر هزینه خواهد داشت، نمی تواند در طول چهار سال این مبلغ را بداند.

این موضوع چندین بار توسط نخست وزیر در اولین مناظره تلویزیونی بین او و رهبر حزب کارگر، سر کیر استارمر در روز سه شنبه ذکر شد.

بی بی سی برای اظهار نظر به حزب محافظه کار مراجعه کرده است.

در جریان مناظره روز سه شنبه، آقای سوناک همچنین گفت که “مقامات مستقل خزانه داری” این رقم را هزینه کرده اند.

OSR که نهاد نظارتی مستقل اداره آمار بریتانیا است به این نکته اشاره کرد. نامه یکی از کارمندان ارشد وزارت مالیهکه می‌گوید سند حزب محافظه‌کار شامل برخی هزینه‌های سیاسی است که «از منابع دیگر به دست آمده یا توسط سازمان‌های دیگر تهیه شده است. [and] نباید به عنوان ایجاد شده توسط یک سرویس عمومی ارائه شود.”

پس از پخش برنامه، سر کیر نخست وزیر را متهم کرد که “عمدا” در مورد طرح های مالیاتی حزب کارگر دروغ می گوید.

او اصرار داشت که حزب کارگر مالیات بر “مردم کارگر” را افزایش نخواهد داد.

حزب کارگر نیز مانند محافظه کاران وعده داده است که در صورت پیروزی در انتخابات، مالیات بر درآمد، بیمه ملی و مالیات بر ارزش افزوده را افزایش نخواهد داد.

OSR در حال بررسی ادعاهای 2000 پوندی محافظه کاران است.

این حزب خاطرنشان کرد که این حزب سندی را منتشر کرده است که در آن توضیح می‌دهد که در هنگام جمع‌آوری این رقم، چه سیاست‌هایی را شامل می‌شود، چگونه سیاست‌ها را تفسیر می‌کند و چگونه مقامات خزانه‌داری برخی، اما نه همه آنها را قیمت‌گذاری می‌کنند.

اما در این بیانیه آمده است: “بدون مطالعه کامل سند هزینه‌یابی حزب محافظه‌کار، هر کسی که این بیانیه را می‌شنود نمی‌داند که این یک تخمین چهار ساله است. ما چند روز پیش نسبت به این عمل هشدار دادیم، پس از استفاده از آن در ارائه افزایش احتمالی دفاعی. خرج کردن در آینده.»

BBC Verify نیز این ادعاها را تجزیه و تحلیل کرد و به این نتیجه رسید که خطر گمراه کردن مردم را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید