این شغل خریدارانی را که برای اولین بار با وام مسکن جذب می کنند، جذب می کند


Getty Images یک زن جوان از پنجره یک مشاور املاک به بیرون نگاه می کندگتی ایماژ

حزب کارگر می‌گوید در صورت پیروزی در انتخابات عمومی، طرحی را دائمی می‌کند که طراحی شده است تا در صورت پیروزی در انتخابات عمومی، وام‌های رهنی با سپرده‌های کم را در دسترس خریدارانی قرار دهد که برای اولین بار استفاده می‌کنند.

طرح تضمین وام مسکن توسط محافظه کاران در سال 2021 زمانی که ریشی سوناک وزیر خزانه داری بود معرفی شد.

جرمی هانت، صدراعظم فعلی، تا جولای آینده تمدید شد.

سر کیر استارمر، رهبر حزب کارگر گفت که می‌خواهد “رویای داشتن یک خانه را به واقعیت تبدیل کند”.

این اقدام شامل دولت می شود که به عنوان ضامن بخشی از وام مسکن – برای تشویق وام دهندگان به ارائه معاملات با سپرده های کم، عمل می کند.

کارگر می‌گوید این طرح به بیش از 80000 جوان کمک می‌کند تا طی پنج سال آینده نردبان مسکن را طی کنند.

اما طبق گزارش اداره ملی آمارحدود 40 درصد از 16.5 میلیون نفر 15 تا 34 ساله در بریتانیا در سال 2022 با والدین خود زندگی می کردند – حدود 6.7 میلیون نفر.

«مستثنی از مالکیت خانه»

کارگر استدلال می کند که ایجاد یک طرح دائمی به این معنی است که جوانانی که با شرایط دشوار در بخش اجاره ای خصوصی مواجه هستند یا در تلاش برای پس انداز هستند، از مالکیت خانه “قفل” نخواهند شد.

این حزب می‌گوید که به عنوان «آزادی خرید» شناخته می‌شود.

در بیانیه ای، سر کیر گفت که حزب کارگر هنگام اعلام برنامه های مالکیت خانه “در کنار سازندگان خواهد بود، نه مسدود کننده ها”.

رهبر حزب گفت: یک نسل با مستاجر شدن مادام العمر مواجه است.

خانه پدر و مادرم به آنها امنیت می داد و پایه و اساس خانواده ما بود.

وی افزود: به عنوان نخست وزیر، رویای داشتن خانه را به واقعیت تبدیل خواهم کرد.

طرح موجود به وام دهندگان این امکان را می دهد که در مقابل بخشی از وام مسکن ضمانت بخرند، بنابراین اگر بانک تصمیم به تصرف خانه بگیرد، دولت می تواند بخشی از زیان های خود را پوشش دهد.

وزارت خزانه داری برنامه موجود خود را برای “افزایش اشتهای وام دهندگان وام مسکن برای وام های با ارزش بالا” طراحی کرد – بنابراین خریداران با پرداخت سپرده های رهنی کوچکتر مواجه می شوند.

با این حال، کارگزاران خاطرنشان کردند که وام گیرندگان هنوز باید یک بررسی پیشینه را بگذرانند تا نشان دهند که می توانند وام مسکن را بپردازند، نه اینکه صرفاً سپرده گذاری کنند.

وام دهندگان وام مسکن می توانند تنها به کسانی که درآمد منظم کافی دارند، صرف نظر از تضمین های دولتی، وام بدهند.

در پایان، این ممکن است فقط یک دفاع باشد، زیرا بسیاری از وام دهندگان از ضمانت استفاده نمی کنند، زیرا به هر حال از ارائه معاملات با سپرده 5٪ یا 10٪ خوشحال هستند.

به عنوان بخشی از برنامه‌هایی که پنجشنبه شب اعلام شد، حزب کارگر همچنین قول داد که «هدف‌های خانه‌سازی را مجدداً معرفی کند»، مجوز برنامه‌ریزی برای زمین را تسریع بخشد و ساخت‌وساز در «کمربند خاکستری» را در اولویت قرار دهد – اقداماتی که ادعا می‌کند می‌تواند ساخت و ساز برای 1.5 میلیون خانه را تقویت کند.

گتی تصاویر مسکن بریتانیاگتی ایماژ

دیوید استاروک، اقتصاددان ارشد در اندیشکده موسسه مطالعات مالی، گفت که کاهش شدید مالکیت خانه در دهه 2000 به این معنی است که در حال حاضر جوانان جوان نسبت به 25 سال قبل یک سوم کمتر احتمال دارد که صاحب خانه شوند.

او گفت که دائمی شدن طرح فعلی این «پتانسیل» را دارد که یکی از موانع رسیدن به نردبان مسکن را کاهش دهد.

او گفت: «خریداران بالقوه همچنین باید درآمد بالایی داشته باشند تا بتوانند وام مسکن (بزرگتر) را بگیرند و از عهده بازپرداخت آن برآیند.

در نتیجه، خریداران بالقوه در دهه 30 زندگی خود و از پیشینه های ثروتمندتری که به دنبال خرید در خارج از لندن و جنوب شرق انگلیس هستند، احتمالاً از این پیشنهاد استفاده خواهند کرد.

به نوبه خود، محافظه کاران در حال ترویج “ضمانت مالیات خانه خانوادگی” خود هستند.

محافظه‌کاران قول داده‌اند که تعداد باندهای مالیاتی را افزایش ندهند، مالیات شورا را دوباره ارزیابی نکنند، معافیت‌های مالیاتی شورا را کاهش ندهند و نرخ یا سطح حق تمبر را که خریداران هنگام خرید ملک پرداخت می‌کنند افزایش ندهند.

لورا تروت، وزیر خزانه داری آمریکا، گفت: «تنها ریشی سوناک و محافظه کاران برنامه روشنی دارند که با پشتوانه اقدامات جسورانه، برای تقویت اقتصاد، کاهش هزینه های وام مسکن و کمک به افراد بیشتری برای رسیدن به نردبان مسکن وجود دارد.

نامزد SNP برای Airdrie و Shotts Anum Kaisar گفت خانوارهای اسکاتلندی “به دلیل شکست وست مینستر مجازات شده اند” و افزود که “هزینه وام مسکن و قبوض برق بسیار زیاد است و خانواده ها اکنون به کمک نیاز دارند”.

لیبرال دموکرات ها گفتند که “نیازهای جامعه را بر حرص و طمع توسعه دهندگان املاک ترجیح می دهند و به مردم این فرصت را می دهند تا با خانه های واقعاً مقرون به صرفه بر روی نردبان مسکن قرار گیرند”.

دیدگاهتان را بنویسید