نگرانی فزاینده ای در مورد هوش مصنوعی در سرگرمی بزرگسالان وجود دارد


نیکولا کی اسمیت،خبرنگار فناوری

عروسک Cybrothel در Cybrothelکیباردل

این عروسک مجهز به هوش مصنوعی است

مردم برلین می توانند در اواخر این ماه یک ساعت با یک عروسک جنسی هوش مصنوعی رزرو کنند زیرا اولین فاحشه خانه سایبری جهان پس از مرحله آزمایشی این سرویس را ارائه می کند.

مشتریان می توانند به صورت کلامی با عروسک های هوش مصنوعی و همچنین فیزیکی تعامل داشته باشند.

فیلیپ فوسنگر، ​​موسس و مالک Cybrothel می گوید: «بسیاری از مردم در به اشتراک گذاشتن چیزهای خصوصی با یک دستگاه احساس راحتی بیشتری می کنند، زیرا این کار قضاوتی نیست.

“قبلاً علاقه زیادی به عروسک با صداپیشه وجود داشت، جایی که کاربران فقط می توانستند صدا را بشنوند و با عروسک تعامل کنند. اکنون تقاضای بیشتری برای تعامل با هوش مصنوعی وجود دارد.”

این تنها یکی از راه‌هایی است که هوش مصنوعی مولد در تجارت سرگرمی بزرگسالان استفاده می‌شود.

تجزیه و تحلیل SplitMetrics نشان داد که برنامه‌های هوش مصنوعی همراه به ۲۲۵ میلیون دانلود در فروشگاه Google Play رسیده‌اند.

توماس کریبرنگ، مدیر کل SplitMetrics گفت: “من انتظار دارم که توسعه دهندگان برنامه های بیشتری به این روند توجه کنند و ببینند که چگونه این دسته می تواند حتی نوآورانه تر و کسب درآمد باشد.”

Misha Rykau، محقق حریم خصوصی در Mozilla's Privacy Not Included، می گوید که ماهواره های هوش مصنوعی می توانند سودآور باشند.

با توجه به اینکه بیشتر چت بات ها هزینه ای دریافت می کنند و فناوری اساسی در جای دیگری توسعه یافته است [such as Open AI]، به نظر می رسد یک تجارت بسیار سودآور است. علاوه بر این، این برنامه‌ها داده‌های شخصی را جمع‌آوری می‌کنند و اغلب آن‌ها را با اشخاص ثالث، مانند تبلیغ‌کنندگان، یک مدل کسب‌وکار آزمایش شده و واقعی به اشتراک می‌گذارند.»

Jason Sheldon/Junction 10 Photography دکتر کری مک اینرنی، پژوهشگر ارشد در مرکز لورهولم برای آینده هوش، دانشگاه کمبریجJason Sheldon/Junction 10 Photography

کری مک‌اینرنی می‌گوید ما باید درباره مجموعه‌های داده‌ای که چت‌ربات‌های جنسی را آموزش می‌دهند، بدانیم

اما ادغام هوش مصنوعی و تجارت سرگرمی بزرگسالان نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

یکی از مشکلات، تعصب ذاتی هوش مصنوعی مولد است، که محتوای جدیدی را بر اساس داده‌هایی که روی آن آموزش داده شده، ایجاد می‌کند.

دکتر کری مک‌اینرنی، پژوهشگر ارشد در مرکز آینده هوش دانشگاه کمبریج Leverhulme می‌گوید این خطر وجود دارد که کلیشه‌های جنسیتی واپس‌گرا در مورد رابطه جنسی و لذت در چت‌ربات‌های جنسی رمزگذاری شوند.

بسیار مهم است که بفهمیم از چه نوع مجموعه داده هایی برای آموزش چت ربات های جنسی استفاده می شود، یا در خطر تکرار ایده هایی در مورد رابطه جنسی هستیم که لذت زنانه را بی ارزش می کند و جنسیتی که خارج از کنش دگرجنس گرا وجود دارد را نادیده می گیرد.

آقای Rykau می گوید که خطر اعتیاد نیز وجود دارد و می گوید چت ربات های هوش مصنوعی افراد مجرد، به ویژه مردان را هدف قرار می دهند.

بیشتر چت‌ربات‌های هوش مصنوعی که بررسی کردیم، پتانسیل بالایی برای اعتیاد و آسیب‌های احتمالی دارند، به‌ویژه برای کاربرانی که مشکلات سلامت روانی دارند.»

آقای Rykau می‌گوید: موزیلا هشدارهای محتوایی را به چندین چت ربات هوش مصنوعی خود اضافه کرد، زیرا ما موضوعات سوء استفاده، خشونت و روابط با خردسالان را کشف کردیم.

فناوری کسب و کار بیشتر

وی همچنین به موضوع حریم خصوصی اشاره کرد. چت ربات های وابسته برای جمع آوری “مقدار بی سابقه ای از داده های شخصی” طراحی شده اند.

آقای Rykau می‌افزاید که 90 درصد برنامه‌های بررسی شده توسط موزیلا «ممکن است داده‌های شخصی را به اشتراک بگذارند یا بفروشند»، در حالی که بیش از نیمی از برنامه‌ها به کاربران اجازه حذف داده‌های شخصی را نمی‌دهند.

دیگران در مورد خطرات بالقوه چنین هوش مصنوعی برای روابط دنیای واقعی هشدار می دهند.

تامارا هویتون، مشاور ارشد مشاوره در Relate، خاطرنشان می‌کند: «برخی مشکلات ممکن است زمانی ایجاد شود که رویارویی‌های واقعی بسیار ناامیدکننده هستند، زیرا الزامات کاملاً تعریف‌شده‌ای که کاربران برای پورن هوش مصنوعی دارند را برآورده نمی‌کنند».

خانم هویتون می افزاید که در برخی موارد پورنو هوش مصنوعی می تواند کاربران را به مناطق خطرناک هدایت کند.

«کمی تخیل اشکالی ندارد و بسیاری از مردم با افکاری که مطلقاً قصد عمل به آنها را ندارند هیجان زده می شوند. همراه با هوش مصنوعی می تواند شبیه این باشد.

“وقتی بر اساس تجربه کاربر از تناسب شی AI، به یک فرض رضایت تبدیل می شود، مانند احساس استحقاق یا اینکه همه کسانی هستند که شما را برمی انگیزند، پس این یک مشکل است.”

Getty Images گردشگران در امتداد کانال Oudezijds Achterburgwal در منطقه چراغ قرمز آمستردام، هلندگتی ایماژ

برخی استدلال می کنند که هوش مصنوعی می تواند جایگزین کارگران جنسی شود

شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی در صنعت سرگرمی بزرگسالان استفاده می‌کنند، نیاز به احتیاط را تایید می‌کنند، اما می‌گویند هوش مصنوعی نقش مهمی دارد.

فیلیپ همبرگر، رئیس هوش مصنوعی Lovehoney، می‌گوید که این شرکت قصد دارد “تجربه جنسی مشتریان خود را تقویت کند، نه جایگزین کردن آن، که یک ویژگی مهم است.”

برخی دیگر معتقدند که هوش مصنوعی تاثیر مثبتی بر این بخش خواهد داشت. روبن کروز یکی از بنیانگذاران آژانس Clueless مستقر در بارسلون است که یکی از اولین تأثیرگذاران هوش مصنوعی به نام Aytana Lopez را ایجاد کرد.

او خاطرنشان می کند که صنعت سکس همیشه وجود خواهد داشت و هوش مصنوعی می تواند با اطمینان از اینکه محتوا با استفاده از افراد واقعی ایجاد نمی شود، به کاهش نگرانی های اخلاقی کمک کند.

هدف این تغییر حصول اطمینان از این است که هیچ فردی، چه مرد و چه زن، در آینده آشکارا مورد جنسیت قرار نگیرد.»

دیدگاهتان را بنویسید