یک گردشگر لوله ای برای بلندترین آبشار چین پیدا کرد


جنجال پیرامون آبشار به طوفانی در رسانه های اجتماعی در چین تبدیل شده است و حتی توضیحی را از خود مخزن به دنبال داشته است.

یک گردشگر ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد آب از آبشار کوه یونتای – مرتفع‌ترین آبشار پیوسته چین – از لوله‌ای که در بالای صخره ساخته شده است، جاری است.

این کلیپ از روز دوشنبه که برای اولین بار منتشر شد بیش از 70000 بار لایک شده است.

اپراتورهای پارک توریستی یونتای گفتند که در طول فصل خشک “پیشرفت اندکی” انجام داده اند تا به بازدیدکنندگان احساس کنند که سفر آنها ارزشمند است.

“این در مورد این است که چگونه من از طریق تمام سختی ها به سرچشمه آبشار یونتای رفتم تا لوله را ببینم.” ویدئو ارسال شده توسط کاربر “Farisvov” می خواند.

موضوع “منشا آبشار یونتای فقط چند لوله است” در سراسر رسانه های اجتماعی محبوب شده است.

بیش از 14 میلیون بازدید در Weibo و نزدیک به 10 میلیون بازدید در Douyin دریافت کرد و چنان سر و صدایی به پا کرد که مقامات محلی برای بررسی به پارک اعزام شدند.

بر اساس گزارش تلویزیون دولتی CCTV، آنها از اپراتورها خواستند تا از این حادثه درس گرفته و پیشرفت ها را از قبل برای گردشگران توضیح دهند.

پارک بعداً از طرف آبشار پیامی نوشت: “انتظار نداشتم همه را اینطور ملاقات کنم.”

وی افزود: “به عنوان یک چشم انداز فصلی، نمی توانم تضمین کنم که هر بار که به دیدن من می آیید در بهترین حالت خود باشم.”

من فقط در فصل خشک کمی پیشرفت کردم تا بهترین ظاهرم را برای ملاقات با دوستانم داشته باشم.”

آبشار 312 متری یونتای که در استان مرکزی هنان واقع شده است، در داخل ژئوپارک کوهستانی یونتای، یک ژئوپارک جهانی یونسکو واقع شده است.

هر سال میلیون ها بازدید کننده به آنجا می آیند که توسط سازندهای زمین شناسی که بیش از یک میلیارد سال قدمت دارند جذب می شوند.

مسئولان پارک به دوربین مداربسته گفتند که آبی که برای پمپاژ آب به آبشار استفاده می کنند، آب چشمه است و افزودند که به چشم انداز طبیعی آسیبی نمی رساند.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی وضعیت را درک کردند.

“پارک یونتای: آیا این شخص کار بهتری برای انجام دادن ندارد؟” نظری که نزدیک به 40000 بار در Douyin لایک شده است خوانده می شود.

“من فکر می کنم خوب است. در غیر این صورت، اگر مردم در نهایت چیزی را در آنجا نبینند ناامید خواهند شد.» یکی از کاربران Weibo گفت.

اما انتقاد هم هست.

یکی از کاربران Weibo نوشت: این بی احترامی به نظم طبیعی و بی احترامی به گردشگران است.

یکی دیگر از کاربران Douyin اظهار داشت: «دیگر چگونه می توان آن را آبشار شماره 1 نامید.

این اولین بار نیست که اقدامات مصنوعی به آبشارهای معروف کمک می کند.

آبشار Huanguoshu، یک مقصد توریستی محبوب در استان جنوب غربی Guizhou، از سال 2006 با پروژه ای برای هدایت آب از یک سد مجاور برای حفظ جریان آن در فصل خشک فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید