این شغل مشارکت در مذاکرات دولت بریتانیا را تضمین می کند


پا مارک پالمر و نیک بورن، اخبار بی بی سی

رینولدز: آینده کارخانه فولاد تاتا در پورت تالبوت “اولویت اصلی” خواهد بود.

وزیر بازرگانی جدید دولت بریتانیا گفته است که “ضمانت های شغلی” بخشی از مذاکرات با غول فولاد تاتا در مورد سایت پورت تولبات آن خواهد بود.

جاناتان رینولدز گفت که آینده این کارخانه “می تواند سودآورتر” باشد و این یک “اولویت اصلی” است.

دولت محافظه کار قبلی با الف موافقت کرد کمک مالی 500 میلیون پوندی برای کمک به باز نگه داشتن کارخانه و روی آوردن به روش های تولید سبزتر اما 2800 شغل در بریتانیا همچنان از بین خواهد رفت.

آقای رینولدز گفت که او و نخست‌وزیر سر کیر استارمر قبلاً با تاتا صحبت کرده‌اند و در حال گفت‌وگوهای فعال در مورد آینده کارخانه پورت تولبات هستند.

او گفت: “من مطمئن خواهم شد که تضمین شغل بخشی از مذاکراتی است که در حال انجام است.” یکشنبه با لورا کونزبرگ.

او در پاسخ به این سوال که آیا این بدان معناست که او می‌تواند همه مشاغل را تضمین کند، گفت: «بیشتر از برخی از فناوری‌های جدید موجود در کوره‌های بلند کار می‌کنند.

“بنابراین تعدادی چیز وجود دارد که شما باید آنها را درک کنید، اما من کاملا موافقم که ما باید مطمئن شویم که این انتقالی است که برای کارگران کار می کند و آنها بخشی از آن هستند.”

تاتا به پیروزی حزب کارگر در انتخابات پاسخ داد و گفت که “با وزرای جدید در مورد برنامه های جاه طلبانه ما برای سرمایه گذاری و تغییر در پورت تالبوت تعامل خواهد داشت”.

آقای رینولدز گفت که چارچوب زمانی مذاکرات با دولت “فشرده” است.

PA Media's Port Talbot SteelworksPA متوسط

یکی از کوره های پورت تولبات جمعه گذشته بسته شد و دیگری در سپتامبر بسته خواهد شد

شارون گراهام، دبیر کل یونایتد گفت که صنعت فولاد نابود شده است.

او گفت آنچه مورد نیاز است سرمایه گذاری، تضمین شغل و قانون تدارکات است که “باید از فولاد بریتانیا در تمام پروژه های زیربنایی بریتانیا استفاده کرد”.

او به بی بی سی گفت: «ما باید از فولاد بریتانیا حمایت کنیم، باید از تجارت بریتانیا حمایت کنیم – سرمایه گذاری کلید خواهد بود.

آقای رینولدز گفت که مانیفست حزب کارگر 2.5 میلیارد پوند علاوه بر 500 میلیون پوندی که قبلاً توسط دولت سابق توافق شده بود، وعده داده بود.

“این در مورد پذیره نویسی مشاغل بی سود نیست، شاید همان روشی که ما در مورد سیاست صنعتی در گذشته فکر می کردیم. او گفت که شریکی برای سرمایه گذاری در آینده است.

وی ادامه داد: «بر اساس برنامه‌های دولت ما پول بیشتری برای صنعت فولاد در دسترس است، اما این به ما مربوط می‌شود که این انتقال را با بخش خصوصی انجام دهیم و بدانیم که باید مطمئن شویم که کربن‌زدایی، صنعتی‌زدایی نیست و باید با هم این کار را انجام دهیم.

اما یک معامله بهتر برای پورت تولبات و صنعت فولاد به طور کلی وجود دارد – من از آن مطمئن هستم.

کارخانه های فولاد Getty Imagesگتی ایماژ

پدر می گوید کوره بلند پورت تالبوت روزانه یک میلیون پوند ضرر می کند

راجش نیر، رئیس تاتا استیل بریتانیا گفت که مشتاقانه منتظر همکاری با دولت بریتانیا برای افزایش تولید فولاد سبز است.

او اوایل این هفته گفت: “ما با وزرای جدید در مورد برنامه های جاه طلبانه خود برای سرمایه گذاری در پورت تالبوت و تبدیل آن به تولید فولاد قوس الکتریکی و حمایت از کارگران خود در این انتقال ضروری اما دشوار، در ارتباط خواهیم بود.”

یکی از کوره های کارخانه بسته شد در روز جمعه، در حالی که دیگری قرار است در ماه سپتامبر بسته شود، به توانایی پورت تالبوت برای تولید آهن خام خام از سنگ معدن پایان می دهد.

این شرکت گفت که کوره بلند روزانه 1 میلیون پوند ضرر دارد و از نظر مالی ناپایدار است.

آ اعتصاب برنامه ریزی شده برای 8 جولای لغو شد توسط اتحادیه یونیت پس از آن که تاتا تهدید کرد هر دو کوره را به دلیل نگرانی های ایمنی به دلیل ترک کارمندان می بندد.

تاتا از ژانویه در حال مذاکره با اتحادیه‌ها بوده است، زمانی که از برنامه‌های خود برای تغییر اساسی عملیات خود برای مقابله با ضررهای مالی و کاهش انتشار کربن پرده برداری کرد.

این طرح به نام الف “ضربه خرد کننده” و “بدترین شکل قضیه” اتحادیه ها

دیدگاهتان را بنویسید