چرا استارمر یک رئیس کلیدی را به عنوان وزیر زندان استخدام کرد؟


نخست‌وزیر سر کیر استارمر می‌گوید که مدیر عاملی را که به استخدام مجرمان سابق شهرت دارد به عنوان وزیر جدید زندان‌های خود منصوب کرده است، زیرا او «حرف‌ها را پیش می‌برد».

جیمز تیمپسون از گروه تیمپسون، یک شرکت برش کلید و تعمیر کفش، با استخدام صدها زندانی سابق، نامی برای خود دست و پا کرده است. می گفت فقط یک سوم افراد زندان باید آنجا باشند.

در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود به عنوان نخست وزیر در روز شنبه، سر کیر گفت که آقای تیمپسون «مبلغ هنگفتی در طی سالیان متمادی» برای بازپروری مجرمان سرمایه گذاری کرده است و او «بسیار خوشحال» است که او را به این سمت منصوب کرده است.

اظهارات او پس از آن بیان شد که روسای زندان هفته گذشته هشدار دادند که ممکن است فضای زندان ها ظرف چند روز تمام شود و عموم مردم را در معرض خطر قرار دهد.

آقای تیمپسون توسط مردم انتخاب نشده و نماینده مجلس نیست، اما اکنون در مجلس اعیان، مجلس اعلای پارلمان که دولت را بررسی می کند و تغییراتی در قوانین پیشنهادی پیشنهاد می کند، خواهد نشست.

این مرد 52 ساله علاوه بر اداره تجارت کلیدی خود در زمینه کاهش، رئیس مؤسسه خیریه بریتانیایی Prison Reform Trust است که هدف آن کاهش مجازات زندان و بهبود شرایط برای زندانیان و خانواده های آنها است.

نذیر افضل، دادستان ارشد سابق در شمال غربی انگلستان و مدافع دولت جدید، انتصاب آقای سیمپسون را “پیشگامانه” توصیف کرد.

وی گفت: ما شاهد تغییرات قابل توجهی در نحوه برخورد با جرایم و مجرمان در این کشور هستیم.

برای مدت طولانی ما فرهنگ قرار دادن افرادی که نباید باشند را داشتیم.

با این حال، دیوید بلانکت، وزیر کشور سابق کارگر، گفت که کار در دولت دشوار است.

“من فکر می کنم خیلی خوب است اگر [Mr Timpson] او می‌تواند در میدان مین دولت حرکت کند.»

نه فقط برای گفتن حرف درست، بلکه برای دستیابی به تغییرات مثبت در بازنگری اساسی در مورد نحوه انجام زندان ها و مجازات های مشروط.

اما برخی با مجرمان همدردی چندانی ندارند و به احکام شدیدتر و طولانی تر اعتقاد دارند.

یکی از نمایندگان حزب محافظه کار که نخواست نامش فاش شود، گفت: “مردم می خواهند ببینند که افراد به دلیل نقض قانون مجازات می شوند، اما من درک می کنم که نیاز به بازنگری دارد.”

هفته گذشته، انجمن فرمانداران زندان (PGA)، که بیش از 95 درصد از کل روسای زندان ها و فرمانداران شاغل در انگلیس و ولز را نمایندگی می کند، گفت که کل سیستم عدالت کیفری “در آستانه شکست” است و از دولت بعدی دعوت کرد. برای مقابله با مشکلات” بدون تاخیر.”

آقای تیمپسون اکنون فردی است که به همراه شبانه محمود وزیر دادگستری جدید وظیفه رسیدگی فوری به بحران را دارد.

در ماه فوریه، آقای تیمپسون آشکارا در مورد دیدگاه‌های خود در مورد سیستم قضایی صحبت کرد و به کانال 4 گفت که نیاز به بازنگری دارد.

او گفت: «ما معتاد به حکم، معتاد به مجازات هستیم.

«به نظر من بسیاری از افرادی که در زندان هستند نباید آنجا باشند. خیلی ها باید، اما خیلی ها نباید، و خیلی وقت است آنجا بوده اند.”

سر کیر در پاسخ به این سوال که آیا با اظهارات آقای تیمپسون در کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه موافق است یا خیر، گفت: “من در پشت چند دادگاه جنایی نشسته‌ام و تماشا کرده‌ام که مردم از طریق سیستم روی پله برقی برای ورود به زندان تحت رسیدگی قرار می‌گیرند.

و من اغلب فکر می‌کردم که اگر حمایت می‌شد، خیلی از آنها می‌توانستند زودتر از این سیستم خارج شوند، بنابراین آنچه که ما می‌خواهیم با مراکز جوانان و جنایت‌های چاقویی‌مان انجام دهیم واقعاً بسیار مهم است، زیرا من می‌خواهم کاهش جرم و جنایت».

نخست وزیر گفت: “ما زندانیان بسیار زیادی داریم و زندان کافی نداریم” و آن را “شکست بزرگ دولت گذشته” خواند.

“ما آن را درست می کنیم [it]اما ما نمی توانیم یک شبه آن را حل کنیم.»

ما باید در مورد نحوه استفاده از زندان ها شفاف باشیم و باید از این واقعیت خلاص شویم که بسیاری از مردم زندان را ترک می کنند و به سرعت به زندان باز می گردند.

“این یک چالش بزرگ است که ما باید با آن مقابله کنیم و به همین دلیل است که من از انتصاب جیمز به این سمت خوشحال شدم، کسی که فقط صحبت نکرده است، او در واقع در طول سال ها راه رفته است.”

او افزود که اگر به جوانان، به‌ویژه پسران، در «نقطه مداخله» در اوایل نوجوانی حمایت شود، می‌توان اطمینان داد که برخی از آن‌ها «روی پله‌های برقی» به زندان نمی‌روند.

آقای تیمپسون یکی از سه انتصاب غیرمنتظره وزیری است که سر کیر از زمان پیروزی وی در انتخابات روز جمعه انجام داد.

سر پاتریک والانس که در طول همه گیری کووید به عنوان مشاور ارشد علمی بریتانیا خدمت می کرد، وزیر علوم شد.

و ریچارد هرمر کی سی، که 31 سال تجربه در حقوق بشر، حقوق عمومی و محیط زیست دارد، دادستان کل شد.

نخست وزیران به دلایلی وزرای خارج از پارلمان را منصوب می کنند.

کارشناسان صنعت یا دانشگاه اغلب بر اساس تجربه یا دانش تخصصی خود منصوب می شوند. این امر به ویژه پس از بحران مالی 2008 رایج بود، زمانی که گوردون براون و دیوید کامرون کارشناسان اقتصادی، بانکی و مالی را از خارج از پارلمان به دولت های خود منصوب کردند.

در موارد دیگر، نخست وزیران ممکن است اعضای سابق پارلمان را منصوب کنند، از جمله آنهایی که از پارلمان استعفا داده اند یا کرسی های خود را از دست داده اند تا به آنها اجازه دهند به سمت وزیری ادامه دهند. ممکن است افراد دیگری به جای وزیران کامل، به عنوان مشاور دولت منصوب شوند، اگرچه این نقش ها اغلب به طور غیر رسمی به عنوان «پادشاه» نامیده می شوند.

جیل راتر، کارشناس ارشد مؤسسه مدیریت دولتی، به بی‌بی‌سی گفت: «من فکر می‌کنم مزایای بالقوه زیادی برای دولت وجود دارد که افرادی که می‌توانند تخصص واقعی را به ارمغان بیاورند.

“کسی مانند پاتریک والانس در واقع در دولت بوده است، بنابراین او می داند که چگونه است. این یک تکلیف واقعا جالب است.

“مفید است و چالش بزرگ این است که هم برای دولت و هم برای وزیر جدید آینده کارساز باشد – اطمینان حاصل شود که آنها در تمام مسئولیت‌های جدیدشان به درستی حمایت می‌شوند و مطمئن شوند که حواسشان پرت نمی‌شود. برای انجام دادن آورده شدند.»

دیدگاهتان را بنویسید