آیا می توانید یک کارآفرین موفق شوید؟ سه ویژگی جذاب می تواند کمک کند


ایوان دیویس،میزبان، ذات، @evanhd

بی بی سی تیم آرمو، مارتا لین فاکس و دانکن بوناتینبی بی سی

آیا می خواهید دنیای برده داری مزدی را ترک کنید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید؟ ترجیحاً کسب‌وکاری که چیزی بیش از یک روش زندگی برای شما باشد – کسب‌وکاری که می‌توانید با درآمد حاصل از آن بفروشید و بازنشسته شوید؟

خوب، وقتی در مورد شانس موفقیت خود فکر می کنید، مفید است که به کسانی نگاه کنید که این مسیر را پیموده اند و در نهایت به ایجاد یک تجارت پر رونق تحت نام خود رسیده اند.

در مجموعه مصاحبه تصمیم‌هایی که از من رهبر ساخت، با نیم دوجین کارآفرین موفق صحبت کردیم – نمونه‌ای کوچکتر از آن بود که بتوان از آن تعمیم‌های آماری مفیدی استخراج کرد، اما به اندازه‌ای بزرگ بود که برخی از الگوهای جالب را نشان دهد.

من با سه ویژگی جالب توجه مواجه شدم که ممکن است موفقیت در تجارت را تضمین نکند، اما به نظر می رسد کمک کند.

ابتدا متوجه میزان نافرمانی برخی از آنها شدم. آن‌ها هیچ‌وقت جا نمی‌افتند – شاید در مدرسه، یا در دانشگاه، یا در اولین شغلی که امتحان کردند.

تصمیماتی که من را به یک رهبر تبدیل کرد

دانکن بنوتاین که بیشتر به عنوان یکی از ستاره‌های اصلی سریال تلویزیونی «دانه اژدها» شناخته می‌شود، قطعاً هرگز با نیروی دریایی که از آنجا محاکمه شد و پس از دعوا با یک افسر با شرمندگی مرخص شد. آقای Bannatyne به یاد می آورد: “فقط فکر می کردم کار درستی است – او به من ضربه می زد و سرم فریاد می زد.”

او به من می گوید که نگرش او این است که «قدرت را نمی توان پذیرفت».

سایمون بکرمن، موسس بازار آنلاین Depop، نتیجه‌گیری مشابهی در مورد خود می‌گیرد. او می گوید: «من خودم آدم نسبتاً شیطونی هستم، فکر می کنم بیکارم.

و این درست است که اگر کار کردن برای شخص دیگری راحت نیستید، مسیر شغلی جایگزین واضح یکی است.

کریسی اسمیت قبل از تاسیس برند ترکیبی چای Bird & Blend Tea Co، کارهای زیادی انجام می‌داد – از جمله تمیز کردن قلم‌های گربه در گلخانه (حتی اگر به گربه‌ها حساسیت دارد) و کار به عنوان یک “دختر” در فروش مشروب در یک باشگاه – بازدیدکنندگان.

کریسی اسمیت، بنیانگذار Bird & Blend Tea Co.

کریسی اسمیت می گوید که پس از متهم کردن کارفرمایان به رفتار آنها، پرونده خود را راه اندازی کرده است

او به یاد می‌آورد: «من همیشه سؤال می‌پرسیدم و می‌خواستم بدانم چرا کارها را انجام می‌دهیم و پیشنهاد می‌دهیم. پس از مشاهده بدرفتاری کارفرمایانش با کارکنان و مشتریان، او تصمیم گرفت که می‌خواهد تجارت خود را با اخلاق اداره کند.

دومین موردی که متوجه شدم نوعی بی حوصلگی بود که در شخصیت آنها ریشه دوانده بود. به نظر می رسد همیشه خارش وجود دارد. آنها هرگز ثابت نمی مانند.

اما اگر فکر می کنید که موفقیت آنها در تجارت بر اساس برنامه ای از زندگی است که آنها در مورد آن فکر کرده اند و آگاهانه انجام داده اند، نکته را از دست داده اید.

این کارآفرینان فرصت ها را غنیمت شمردند و واقعاً از فرصت ها برای ایجاد فرصت برای خود استفاده کردند.

توسط تیم آرمو از تجارت بازاریابی رسانه های اجتماعی FanBytes

تیمو آرمو در نوجوانی اولین قدم های خود را در تجارت برداشت

تیمو آرمو، که شرکت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی FanBytes را راه‌اندازی کرد، می‌گوید که اولین کسب‌وکار خود را در مدرسه با گرفتن هزینه از دانش‌آموزان دیگر برای کمک در تکالیف ریاضی شروع کرده است. سپس در سن 17 سالگی، پس از ارسال ایمیل به سازمان دهندگان یک اجلاس تجاری و ارائه صندلی در ازای دریافت مجوز مطبوعاتی، موفق به انجام مصاحبه با سر ریچارد برانسون، لرد شوگر و جیمز کان شد.

آقای آرمو به یاد می آورد: “من آن را فرستادم و 20 دقیقه بعد ایمیلی دریافت کردم که “تو دیوانه ای و بله، بیا این کار را انجام دهیم.”

بی حوصلگی که می توان مشاهده کرد حتی به کارآفرینانی که همان کسب و کاری را که ایجاد کرده اند رها می کنند، گسترش می یابد. بنیان‌گذاران خودآگاه می‌دانند که چه مهارت‌هایی دارند و چه مهارت‌هایی ندارند، و می‌دانند که با افزایش سن، اغلب به رهبری نیاز دارد که بتواند کار سخت رشد پایدار را انجام دهد، نه رهبری با استعداد خلاقیت و کشف.

بی حوصلگی در این مرحله صفت اشتباهی است. و به هر حال، کارآفرینانی که با آنها صحبت کردیم، بی تاب هستند و آماده هستند تا زمانی که کسب و کار قوی است، ادامه دهند، بنابراین فروش در ذهن آنهاست.

مارتا لین فاکس

مارتا لین فاکس پس از ترک Lastminute.com جوانترین عضو زن مجلس اعیان شد و به سایر دولتها مشاوره می داد.

مارتا لین فاکس، یکی از بنیانگذاران Lastminute.com در اوج رونق دات کام در اواخر دهه 1990 را در نظر بگیرید. او نمادی از فرهنگ جدید کارآفرینی جوانان بود که در زمانی به وجود آمد که کودکان دقیقاً توانایی های اینترنت را به بزرگسالان نشان می دادند.

اما در سن 31 سالگی تصمیم گرفت سمت ریاست شرکت را ترک کند. او می‌گوید: «مثل حضور در یک گروه پاپ بود که در آن یک آهنگ بزرگ وجود داشت، و من نمی‌خواستم این تنها چیزی باشد که زندگی من را تعریف می‌کرد.

بنابراین سومین و آخرین ویژگی کارآفرینی که از سایرین ناشی می شود، تمایل به انجام واقعی کارها به جای فکر کردن به آنها است. یا نظرشان عوض شود.

من احساس می‌کنم این چیزی است که آن افراد را متمایز می‌کند – در تجارت یا شاید حتی در مؤسسات خیریه یا خدمات عمومی – که روحیه کارآفرینی واقعی دارند. آنها افرادی هستند که به نظر می رسد کارها را انجام می دهند.

بخشی از آن به نوعی خوش بینی برمی گردد. آنها بر این باورند که اقدامات خودشان شانس خوبی برای دستیابی به چیزی دارد، بنابراین کمتر از بسیاری از ما در یک بی‌حسی سرنوشت‌ساز فرو می‌روند. صبح آنها را از رختخواب بیرون می آورد.

ریچارد واکر از خانواده ای با سابقه تجارت می آید – پدرش بنیانگذار سوپرمارکت های زنجیره ای ایسلند بود که ریچارد اکنون رئیس اجرایی آن است. اما ریچارد، نقشه‌بردار ماهر جوان، می‌گوید: «من نیز انگیزه کارآفرینی برای انجام کارهای خودم داشتم.»

توسعه دهنده افسانه ای تونی گالاگر به او توصیه کرد که به لهستان برود. این کاری بود که من انجام دادم زیرا آنها به تازگی به اتحادیه اروپا پیوستند. آنها به اندازه آلمان بودند، 40 میلیون نفر، بسیار تحصیل کرده بودند. هیچ بریتانیایی وجود نداشت که به طور دائم یک شرکت خصوصی را اداره کند. به همین دلیل تصمیم گرفتم که این کار را انجام دهم.”

من با کارآفرینان زیادی ملاقات کرده ام و گاهی فکر می کنم که آیا آنها در خوش بینی خود گمراه هستند یا خیر. بسیاری شانس موفقیت خود را بیش از حد تخمین می زنند و اغلب حتی نمی توانند تصور کنند که با ایده بعدی که با آن بازی می کنند، چند چیز ممکن است اشتباه پیش برود. آنها تصویر بسیار واضحی از آنچه می تواند درست پیش برود دارند.

اما همانطور که هذیان ها پیش می روند، خوش بینی سعادت است اگر از ترساندن ناامیدی امتناع کنید.

تا کنون مهم ترین کیفیتی که هر کسی در تجارت به آن نیاز دارد، شانس است. در پایان همه چیز برای همه مهمانان ما خوب بود و شانس قطعاً در آن نقش داشت.

ما نام های ناشناسی را نشنیده ایم که سعی در ایجاد یک کسب و کار داشته باشند اما تلاش های آنها شکست خورده است. شاید آنها قضاوت عالی، هوش تجاری، همه ویژگی های مناسب داشتند، اما آنها فقط محصول اشتباه را در زمان اشتباه انتخاب کردند. این نباید تقصیر خودشان باشد. گاهی اوقات همه چیز اشتباه می شود. آنها در تجارت هستند به طور عمده بد از آب درآمد

کارآفرینان نژاد خاصی نیستند. همه ما خصلت ها، بی حوصلگی هایمان را داریم و همه آن را مدیریت می کنیم. و ما نمی‌خواهیم تقدیرگرا باشیم، با این تصور که شما یا با کارآفرینی متولد شده‌اید یا نیستید. مهارت های کسب و کار را می توان تا حد معینی آموخت و توسعه داد.

اما اگر از خود می‌پرسید که آیا آماده هستید مانند زندگی ستاره‌های سریال ما شجاعانه زندگی کنید، قطعاً ارزش مطالعه شخصیت‌های آن‌ها را دارد – نقص‌هایی که به نقاط قوت تبدیل می‌شوند و کاری که انجام داده‌اند.

بی بی سی در عمق وب سایت و برنامه جدید خانه برای بهترین تجزیه و تحلیل و تخصص از بهترین روزنامه نگاران ما است. تحت یک نام تجاری متمایز جدید، ما دیدگاه‌های تازه‌ای را برای شما به ارمغان می‌آوریم که مفروضات و گزارش‌های عمیق در مورد بزرگترین مسائل را به چالش می‌کشد تا به شما کمک کند دنیای پیچیده را درک کنید. و ما محتوای فکر برانگیز را از BBC Sounds و iPlayer نیز به نمایش خواهیم گذاشت. ما از کوچک شروع می کنیم، اما بزرگ فکر می کنیم، و می خواهیم بدانیم که شما چه فکر می کنید – می توانید با کلیک کردن روی دکمه زیر، بازخورد خود را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید