ادغام Nationwide-Virgin با تحقیقات رقابتی مواجه است


ادغام پیشنهادی بین Nationwide و Virgin Money قرار است توسط ناظر رقابت بریتانیا بررسی شود.

در ماه مارس، بزرگترین انجمن ساختمانی کشور قراردادی به ارزش 2.9 میلیارد پوند با رقیب کوچکتر خود اعلام کرد.

این بزرگترین ادغام بانک ها از زمان بحران مالی 2008 است و دومین تامین کننده بزرگ وام مسکن و پس انداز بریتانیا را ایجاد می کند.

سازمان رقابت و بازار (CMA) گفت که بررسی خواهد کرد که آیا رقابت در بخش بانکداری بریتانیا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد یا خیر.

این تصاحب باعث ایجاد یک گروه ترکیبی با 700 شعبه خواهد شد که پس از گروه بانکی لویدز در رتبه دوم قرار دارد.

مجموع دارایی های گروه ها تقریباً 366.3 میلیارد پوند خواهد بود.

Virgin Money اکنون ششمین بانک خرده فروشی بریتانیا با حدود 6.6 میلیون مشتری است، در حالی که Nationwide تقریباً 18 میلیون مشتری دارد.

هنگامی که این معامله به توافق رسید، Nationwide گفت که هیچ تغییر قابل توجهی در 7300 کارمند Virgin Money “در کوتاه مدت” ایجاد نخواهد کرد.

این شرکت اعلام کرد که در ابتدا به استفاده از برند ویرجین مانی ادامه خواهد داد، اما پس از تکمیل پیشنهادی تصاحب، به مدت شش سال کنار گذاشته خواهد شد.

هفته گذشته، سهامداران ویرجین مانی به پیشنهاد Nationwide رای مثبت دادند، علیرغم نگرانی برخی از سرمایه گذاران مبنی بر اینکه این تصاحب می تواند “بسیار ارزان به سهامداران فروخته شود”.

CMA یک مهلت 40 روزه برای مرحله اول تحقیقات تعیین کرده است.

در طول این دوره اولیه، CMA ارزیابی خواهد کرد که آیا این تراکنش یک “وضعیت ادغام مناسب” است و آیا احتمال دارد منجر به کاهش قابل توجه رقابت شود یا خیر.

CMA از هر طرف علاقه مند به نظرات دعوت می کند و دوره مشاوره در 14 ژوئن به پایان می رسد.

نتیجه این تحقیقات برای تعیین اینکه آیا معامله Nationwide با Virgin Money می‌تواند بدون تغییر انجام شود یا اینکه برای حفظ رقابت در بازار به بررسی دقیق‌تر و راه‌حل‌های قانونی احتمالی نیاز است، بسیار مهم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید