به گزارش Nationwide، قیمت ملک در بریتانیا در ماه می بهبود یافت


دربیل اردن،گزارشگر تجاری بی بی سی نیوز

Getty Images زنی از پنجره یک آژانس املاک به بیرون نگاه می کند گتی ایماژ

به گفته Nationwide، قیمت مسکن در بریتانیا در ماه می پس از افزایش 0.4 درصدی به رشد بازگشت، زیرا اعتماد خریداران با افزایش دستمزدها و کاهش تورم تقویت شده است.

به گفته انجمن ساختمان، متوسط ​​قیمت خانه در این ماه به 264,249 پوند رسیده است که از 261,962 پوند در آوریل افزایش یافته است.

نرخ‌های وام مسکن بریتانیا نسبتاً بالا بوده است، زیرا انتظار نمی‌رود بانک انگلستان نرخ‌های بهره را به همان سرعتی که در اوایل سال جاری پیش‌بینی شده بود کاهش دهد.

افزایش در ماه می کاهش 0.4 درصدی در ماه قبل را معکوس می کند.

اندرو هاروی، اقتصاددان ارشد در Nationwide، گفت: “من فکر می کنم ما از انعطاف پذیری بازار کمی شگفت زده شده ایم، زیرا این فشار قیمت بسیار قابل توجه بوده است.”

Nationwide گزارش داد که قیمت مسکن در سال منتهی به ماه مه 1.3 درصد افزایش یافت. این در مقایسه با رشد 0.6 درصدی در 12 ماه منتهی به آوریل است.

سازمان ساخت و ساز گفت که اعتماد مصرف کننده “به طور قابل توجهی در طول چند ماه گذشته بهبود یافته است، به دلیل افزایش شدید دستمزدها و کاهش تورم”.

طبق گزارش شرکت اطلاعات مالی Moneyfacts، میانگین وام مسکن دو ساله با نرخ ثابت در حال حاضر 5.92 درصد است. این در مقایسه با 5.83 درصد در ماه آوریل است.

متوسط ​​نرخ وام مسکن ثابت پنج ساله 5.49 درصد است، از میانگین 5.4 درصد در ماه گذشته.

سارا کولز، رئیس امور مالی شخصی در Hargreaves Lansdown، گفت که قیمت‌های بالای مسکن مانعی برای بسیاری از خریداران است زیرا “در ترکیب با نرخ‌های بالاتر وام مسکن، پرداخت‌های ماهانه غیرقابل‌قبول می‌شوند”.

اما او گفت: “خریداران در حال شکستن هستند، که ارتباط زیادی با اعتماد مردم به امور مالی شخصی آنها دارد.

تورم ضعیف تر همراه با رشد شدید دستمزدها و بیکاری نسبتاً پایین به این معنی است که مردم احساس امنیت بیشتری می کنند.

آخرین داده های دفتر آمار ملی نشان داد که میانگین حقوق بدون احتساب پاداش ها بین ژانویه تا مارس 6 درصد افزایش یافته است.

نرخ بهره

بانک مرکزی انگلیس تصمیم بعدی خود را در مورد نرخ بهره در 20 ژوئن اعلام خواهد کرد. از سال گذشته هزینه استقراض را در 5.25 درصد نگه داشته است. این بانک قصد دارد تورم را 2 درصد نگه دارد.

آقای هاروی گفت در حالی که تورم کل در حال کاهش است – به 2.3٪ در سال منتهی به آوریل – “این یک تصویر پیچیده است”.

یکی از معیارهای تورم که بانک انگلستان هنگام کاهش نرخ ها به آن توجه می کند، بخش خدمات است که شامل حوزه هایی مانند آموزش و مهمان نوازی می شود و تصویری از رشد دستمزد و نرخ بیکاری ارائه می دهد.

این شاخص تورم نتوانست به اندازه رقم اصلی کاهش یابد و در آوریل اندکی به 5.9 درصد کاهش یافت.

آقای هاروی گفت: «برخی از محرک‌های اصلی قیمت‌ها، به عنوان مثال در بخش خدمات، هنوز سرسختانه بالا هستند.

این یکی از دلایلی است که ممکن است بانک انگلستان هنوز کاملاً آماده کاهش نرخ بهره نباشد، زیرا این فشارها هنوز وجود دارد و آنها هنوز از تأثیری که می توانند داشته باشند بسیار آگاه هستند.

هنگام بررسی اعداد، Nationwide به وام های رهنی خود نگاه می کند و شامل خریداران نقدی یا معاملات خرید به اجاره نمی شود.

حدود یک سوم فروش خانه به خریداران نقدی است.

انجمن ساختمان اعلام کرد که با انتخابات سراسری آتی در 13 تیرماه، حرکت قیمت مسکن در دوره انتخابات عمومی قبلی را تحلیل کرده و به این نتیجه رسیده است که اثر قابل توجهی نداشته است.

گرافیک مقابله با آن

راه هایی برای مقرون به صرفه تر کردن وام مسکن

  • اضافه پرداخت کنید. اگر هنوز برای یک معامله با نرخ ثابت کم وقت دارید، ممکن است بتوانید اکنون برای پس انداز در آینده هزینه بیشتری بپردازید.
  • به وام مسکن فقط با بهره تغییر دهید. این می تواند پرداخت های ماهانه شما را مقرون به صرفه کند، حتی اگر بدهی هایی را که هنگام خرید خانه خود ایجاد کرده اید، پرداخت نکنید.
  • مدت وام وام مسکن خود را تمدید کنید. یک مدت وام مسکن معمولی 25 سال است، اما شرایط وام مسکن 30 و حتی 40 ساله اکنون در دسترس است.

جزئیات بیشتر در اینجا

دیدگاهتان را بنویسید