کره شمالی بالن های پر از زباله بیشتری به کره جنوبی می فرستد


توماس مکینتاش،اخبار بی بی سی

رویترز در 29 می، یک بالون هوای گرم که گمان می‌رود از سوی کره شمالی ارسال شده باشد، بر فراز یک مزرعه برنج در چئوروون، کره جنوبی مشاهده شد که اقلام مختلفی از جمله زباله و فضولات را حمل می‌کرد.رویترز

در 29 مه، یک بالون هوای گرم که گمان می‌رود توسط کره شمالی ارسال شده باشد، حامل اقلام مختلف از جمله زباله و فضولات بود، بر فراز یک مزرعه برنج در Cheorwon، کره جنوبی مشاهده شد.

ارتش کره جنوبی اعلام کرد، کره شمالی بالن های بیشتری را برای حمل زباله به مرز جنوبی به شدت مستحکم خود ارسال می کند.

این تنها چند روز پس از آن اتفاق می افتد که به نظر می رسد کره شمالی حداقل 200 بالون زباله را به انتقام از اعلامیه های تبلیغاتی ارسال شده از جنوب به آن سوی مرزها ارسال کرده است.

وزیر دفاع کره جنوبی، شین وون سیک، آن را “رفتار غیرقابل باوری کوچک و سطح پایین” خواند، در حالی که ارتش افزود که در حال بررسی محتویات کیسه هایی است که در بالون ها از مرز پرتاب شده است.

کره شمالی هنوز در مورد آخرین دسته از بالن ها اظهار نظری نکرده است، اما معاون وزیر دفاع کیم کانگ ایل روز پنجشنبه هشدار داد که کاغذهای باطله و خاک به آن سوی مرز ارسال خواهد شد تا کره جنوبی بتواند میزان تلاش برای حذف آن را ارزیابی کند.

یک خبرگزاری روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش کره جنوبی از مردم خواسته است که به بالون‌ها دست نزنند و آنها را به مقامات گزارش دهند. یونهاپ.

در یک اطلاعیه عمومی از مردم پایتخت کره جنوبی خواسته شده است که از دست زدن به بالون هایی که “در آسمان نزدیک سئول شناسایی شده اند” خودداری کنند و آنها را به دلیل “دسترسی ارتش” به آنها گزارش دهند.

وزارت دفاع گفت که سایر دولت های منطقه ای درخواست کرده اند پیام های مشابهی را پخش کنند.

اواخر روز سه شنبه، ساکنان سئول و منطقه مرزی پیامک دریافت کردند از مقامات استانی با درخواست “خودداری از تفریح ​​فعال”.

همچنین از آنها خواسته شد در صورت یافتن “شیء ناشناس” به نزدیکترین پایگاه نظامی یا ایستگاه پلیس گزارش دهند.

مقامات کره جنوبی گفتند این بسته ها “حاوی زباله و زباله های کثیف” بوده و توسط مقامات مربوطه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

توضیح بادکنک های پر از زباله در کره شمالی و جنوبی در 63 ثانیه

عکس‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند، کیسه‌هایی را نشان می‌دهند که با نخ به بادکنک‌های شفاف سفید وصل شده‌اند که حاوی کاغذ توالت، خاک تیره و باتری‌ها هستند.

برخی از این عکس ها افسران پلیس و ارتش را نشان می دهند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد که “برخی از بادکنک های سقوط کرده، با توجه به رنگ و بوی تیره، مدفوع به نظر می رسید.”

ارتش کره جنوبی این اقدام را “نقض آشکار قوانین بین المللی” محکوم کرد.

«این به طور جدی امنیت مردم ما را تهدید می کند. کره شمالی مسئولیت کامل اتفاقات ناشی از بالن ها را بر عهده دارد و ما به شدت به کره شمالی هشدار می دهیم که فورا این اقدامات غیرانسانی و خام را متوقف کند.

کره شمالی و جنوبی از زمان جنگ کره در دهه 1950 از بالن در کمپین های تبلیغاتی خود استفاده کرده اند.

حوادث اخیر چند روز پس از آن رخ می دهد که کره شمالی اعلام کرد که در برابر “نشر مکرر اعلامیه ها و سایر زباله ها” در مناطق مرزی توسط فعالان در جنوب تلافی خواهد کرد.

علاوه بر تبلیغات ضد پیونگ یانگ، فعالان در کره جنوبی بالن هایی را پرتاب کرده اند که از جمله حاوی پول نقد، محتوای ممنوعه رسانه ای و حتی Choco Pies، یک میان وعده کره جنوبی است که در شمال ممنوع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید