Chae Tae-won، سرمایه دار کره جنوبی باید یک میلیارد دلار برای طلاق بپردازد


چای تائه وون، سرمایه دار کره جنوبی، به همسر سابقش 1.38 تریلیون وون (1 میلیارد دلار؛ 788 میلیون پوند) به صورت نقدی پرداخت کرده است که بزرگترین توافق طلاق در این کشور است.

تقریباً یک دهه پس از آن رخ می دهد که ازدواج آقای چی پس از افشای اینکه او از معشوق خود صاحب فرزند شده است، به هم خورد.

دادگاه عالی سئول روز پنجشنبه رای داد که رو سو یون که 35 سال است با او ازدواج کرده است، حق دریافت بخشی از سهام شرکتش را دارد.

وکلای آقای Chey – رئیس گروه قدرتمند SK Group – گفتند که او درخواست تجدید نظر خواهد کرد و استدلال کرد که دادگاه “ادعای یک طرفه روه” را به عنوان واقعی پذیرفته است.

مبلغی که به خانم رو اعطا شد نسبت به 66.5 میلیارد تسویه حساب صادر شده توسط دادگاه بدوی در سال 2022 افزایش چشمگیری داشت.

این دادگاه خانواده همچنین درخواست خانم روح مبنی بر دریافت برخی از سهام آقای چی در SK را رد کرد.

زمانی که دادگاه عالی حکم داد که سهام باید به صورت مشترک در نظر گرفته شود، این حکم لغو شد.

دادگاه در رای خود گفت: “معقول است که به عنوان همسرش، رو در افزایش ارزش SK Group و فعالیت های تجاری Chey نقش داشته باشد.”

دادگاه ثروت آقای چی را حدود 4 تریلیون وون تشخیص داد، به این معنی که خانم رو، که آقای چی از او سه فرزند داشت، حدود 35٪ دریافت خواهد کرد.

همچنین فاش شد که خانم رو به کاهش موانع نظارتی برای تجارت آقای چای کمک کرد و پدرش – رئیس جمهور سابق کره جنوبی – رو تائه وو – “نقش یک سپر محافظ” را برای رئیس سابق SK Chae Jung-hyun بازی کرد.

دادگاه گفت که آقای چای “هیچ نشانه ای از پشیمانی به خاطر رفتار نادرست خود در طول محاکمه … و احترام به تک همسری” نشان نداده است و گفت که توافق جدید رنج خانم رو به دلیل رابطه خارج از ازدواج همسر سابقش را در نظر گرفته است.

وکلای آقای چی استدلال کردند که ارتباطات سیاسی همسر سابق او برای کسب و کار او یک مزیت نیست، بلکه یک نقص است.

سهام شرکت SK، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نیمه‌رسانا در جهان با سهام در مخابرات، مواد شیمیایی و انرژی، پس از این حکم 9 درصد افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید