Lok Sabha 2024: داوطلبان حزب مودی روزانه 100000 نفر را هدف قرار می دهند


ویپین ویپالا، مدیر مبارزات انتخاباتی BJP، در خارج از یک صندوق رای در Meerut گفت: “هر یک از اعضای حزب، از پایین تا بالا، از جمله رئیس حزب، مسئول 60 رای دهنده است.”

ما باید با 60 نفری که به ما منصوب شده اند ارتباط رودررو داشته باشیم و آنها را تشویق کنیم که به BJP رای دهند. همچنین از ما خواسته می شود که شماره تلفن همراه آنها را گرفته و در گروه های پیام رسان خود قرار دهیم.”

گروه واتساپ ویپین برای جذب رای دهندگان اختصاص داده شده به او، انسانیت زندگی است نام دارد. در این مورد، سیاسی نکردن گروه به نظر می رسد بخشی از جذابیت باشد.

اما همانطور که همه می‌دانند، وقتی صحبت از اینترنت می‌شود، حفظ کنترل کامل بر روایت تقریباً غیرممکن است.

و وقتی این روایت در حساب‌های خصوصی و گروه‌های واتس‌اپ به اشتراک گذاشته می‌شود، دانستن اینکه دقیقاً چه چیزی به اشتراک گذاشته می‌شود – و در وهله اول از کجا آمده است نیز بسیار دشوار است.

یکی از پیام‌های ویروسی که چندین بار توسط چندین گروه که توسط بی‌بی‌سی دیده شده ارسال شد، شامل بیانیه‌هایی بود که حزب کنگره را به مماشات با اقلیت مسلمان متهم می‌کرد.

به زبان هندی نوشته شده بود: “کنگره قبلا هند را به یک کشور اسلامی تبدیل کرده است، فقط آنها هرگز به طور رسمی آن را اعلام نکرده اند.” در ادامه این گزارش 18 روشی که گفته می‌شود کنگره از جامعه مسلمانان حمایت می‌کند، فهرست می‌کند.

منشا آن را نمی توان مشخص کرد، اما واقعیت این است که اظهارات رهبری BJP را در طول تجمعات انتخاباتی در هفته های اخیر منعکس می کند.

در ماه آوریل، آقای مودی خود به اسلام هراسی متهم شد که در تجمعات گفت که مخالفان در صورت به قدرت رسیدن آنها ثروت کشور را در اختیار «جاسوسان» قرار خواهند داد، در سخنانی که هدفشان مسلمانان بود.

کارگران خود BJP ویدئوهای متحرکی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند که این نکته را تکرار می کنند و رهبران آن به دروغ ادعا می کنند که این موضوع در بیانیه کنگره نوشته شده است. در این سند به توزیع مجدد ثروت یا کلمه مسلمانان اشاره نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید