این کمدی هیجان‌انگیز که مختص بزرگسالان است درباره یک رقصنده باهوش شبیه «یک دوست جذاب‌تر باورپذیر» است.


با حسن نیت از جشنواره فیلم کن (رسمی: جشنواره فیلم کن)از جشنواره فیلم کن

آخرین فیلم کارگردان آمریکایی شان بیکر که به بررسی دنیای کار جنسی می پردازد، در جشنواره فیلم کن مورد استقبال پرشور قرار گرفت – و پس از نقدهای تحسین برانگیز برای آثار قبلی او، می تواند موفقیت تجاری موفقیت آمیز او باشد.

برخی از نویسنده ها و کارگردانان در فیلم های ابرقهرمانی و برخی دیگر در فیلم های کابوی تخصص دارند. شان بیکر در فیلم هایی در مورد افرادی که برای پول سکس می کنند تخصص دارد. آنها به طور مداوم بخش هایی از زندگی دلسوز، قابل اعتماد و بی نظم هستند، به همین دلیل است ماندارین (2015)، پروژه فلوریدا (2017) و راکت قرمز (2021) نقدهای تحسین برانگیز و طرفداران فرقه را به دست آوردند، حتی اگر فیلم های پرفروش باکس آفیس نبودند. جدیدترین فیلم بیکر، آنورا، از همیشه سربه‌روتر است، بنابراین ممکن است روند رو به رشدی نداشته باشد، اما این فیلم فقط بزرگسالان آنقدر دوست‌داشتنی و سرگرم‌کننده است که می‌تواند مخاطبان بیشتری را جذب کند و جایزه‌ای را در کن امروز به دست آورد. مراسم اهدای جوایز جشنواره فیلم که روز سه‌شنبه اکران شد برگزار شد.

اگر هیچ چیز دیگری نیست، او باید از بانوی اصلی خود، مایکی مدیسون، که در آن ظاهر شد، یک ستاره بسازد روزی روزگاری در هالیوود (2019) و Scream (2022) راه‌اندازی مجدد شده است، اما اینجا یک نیروی مکاشفه‌کننده طبیعت است. او نقش آنیا، یک رقصنده بیست ساله اهل بروکلین را بازی می‌کند که لهجه‌ای خردلی از نیو یاوک دارد و چنان جذابیت وحشیانه‌ای دارد که مکالمه شوخ‌آمیز او تقریباً به اندازه ویژگی‌های دیگرش برای مشتریانش جذاب است. بیکر که بیکر است، باشگاهی که در آن کار می‌کند به‌طور قانع‌کننده‌ای کثیف و کثیف است، و خدمات ارائه‌شده به وضوح به نمایش گذاشته می‌شوند و آن را از کلوپ‌های پر زرق و برق‌تر اما شنی که در برخی از درام‌های تلویزیونی ظاهر می‌شوند، متمایز می‌کند. اما ترسناک یا خطرناک نیست، که آن را از غوطه وری هایی که در فیلم های جنایی رخ می دهد متمایز می کند. آنی و همکارانش عملاً در کارشان امن و خوشحال هستند.

با این حال، این بدان معنا نیست که آنها نمی خواهند مقداری پول اضافی به دست آورند. یک شب، رئیس آنیا به او دستور می‌دهد که به وانیا (مارک ایدلشتاین) جوان روسی نزدیک شود، زیرا او خودش می‌تواند به زبان روسی صحبت کند و پس از درمان VIP، به او پیشنهاد می‌دهد که به او پول بدهد تا در خانه‌اش با او رابطه جنسی برقرار کند. این ایده بدی به نظر نمی رسد، زیرا وانیا یک گوفبال بسیار دوستانه است که می تواند برادر دست و پا چلفتی تیموتی شالامه باشد. و وقتی عمارت مجلل او را می بیند این ایده بهتری به نظر می رسد.

Anora انرژی زا است و با صدای بلند می خندد، اما برای افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه نمی شود.

معلوم می شود که وانیا پسر یک الیگارشی است و در حالی که والدینش در روسیه هستند، او با کمال میل پول آنها را در ایالات متحده خرج می کند. مانند نسخه بسیار باورپذیرتر شخصیت ریچارد گیر در زن زیبا، او از آنیا می خواهد که برای یک هفته دوست دخترش باشد و مانند نسخه بسیار باورپذیرتر شخصیت جولیا رابرتز، او از اینکه او مهمانی های مواد مخدر ترتیب می دهد و یک جت خصوصی اجاره می کند، هیجان زده است. تا دوستانش را به لاس وگاس ببرد. برای مدتی، ممکن است آنورا را با یک کمدی عاشقانه شیرین اشتباه گرفته باشید. هر چه کمتر در مورد اتفاقات بعدی بدانید، بهتر است، اما همین کافی است که بگوییم، والدین وانیا عوامل آمریکایی خود را می فرستند تا اوضاع را آرام کنند و در نهایت نتیجه معکوس خواهند داشت.

آنورا

بازیگران: مایکی مدیسون، مارک ایدلشتاین، یوری بوریسف

Anora انرژی زا است و با صدای بلند می خندد، اما برای افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه نمی شود. این به نوعی طنز پرتنش تبدیل می شود که در آن نه تنها یک نفر تنش دارد: همه تنش دارند. بیکر همچنین تصادفات را برای 20 دقیقه طولانی نگه می دارد. در اواخر دو ساعت و ربع فیلم، بینندگان ممکن است این احساس را داشته باشند که او نمی‌تواند تصمیم بگیرد که داستان را چگونه پایان دهد، بنابراین او مدام صحنه‌هایی را اضافه می‌کرد و به بهترین‌ها امیدوار بود.

چیزی که آنورا را از تبدیل شدن به یک مصیبت دردناک باز می‌دارد نوعی شیرینی غیرمنتظره و طبیعت آتش‌بازی آنیا است که همیشه مثبت‌اندیش، نترس و تهاجمی است. کار به جایی می رسد که برای سه روسی بی رحم که باید او و وانیا را از هم جدا کنند، متاسف می شوی. این فیلم همچنین همیشه به واقعیت مرتبط است، خواه یک تور داخلی جالب از جزیره کونی باشد یا یادآور سطوح جنون آمیز استحقاق که با افراد فوق ثروتمند همراه است: حقیقتی تلخ که به کمدی بیکر حس غم و اندوهی می بخشد. بیش از حد ممتاز، برای باور اینکه شخص دیگری مهم است. و با این حال باید نتیجه گرفت که اگر خانواده وانی نمی‌خواهند با آنی کاری نداشته باشند، این از دست دادن آنهاست. عاقبت را بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید