شین قرار است برای یک لیست 50 میلیارد پوندی در لندن درخواست دهد


شرکت مد سریع آنلاین شین قصد دارد این هفته برای یک IPO بالقوه در لندن ثبت نام کند.

عرضه اولیه عمومی (IPO) می تواند ارزش شرکت را در حدود 66 میلیارد دلار (51.7 میلیارد پوند) داشته باشد.

این شرکت که در چین تاسیس شد و اکنون مقر آن در سنگاپور است، پس از مواجه شدن با موانع نظارتی و بررسی دقیق در ایالات متحده، آمادگی ها را برای فروش سهام در بریتانیا افزایش داده است.

سخنگوی شین از اظهار نظر خودداری کرد.

شین در گذشته در فعالیت های تجاری غیراخلاقی، از جمله اتهام کار اجباری، دخیل بوده است.

یک پرونده محرمانه در اداره رفتار مالی بریتانیا می تواند زمینه را برای فروش عمده سهام در بازار سهام لندن فراهم کند.

در حالی که این حرکت ممکن است این هفته اتفاق بیفتد، اسکای نیوز، که برای اولین بار این ماجرا را گزارش کرد، گفت که می‌توان آن را تا ژوئن به تعویق انداخت.

رویترز در ژانویه گزارش داد که شین برای فهرست احتمالی در نیویورک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اقدام کرد.

با این حال، با افزایش تنش ها بین واشنگتن و پکن، این شرکت با فشار قانونگذاران آمریکایی به دلیل نگرانی در مورد روابطش با چین مواجه شده است.

سال گذشته گروهی از قانونگذاران آمریکایی خواستار تحقیق درباره شین شدند به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه از کار اجباری اویغورها برای ساخت برخی از لباس های فروخته شده استفاده می شود.

شین در آن زمان به بی بی سی گفت: «ما تحمل کار اجباری را نداریم.

با افزایش گمانه زنی ها مبنی بر اینکه ممکن است سهام خود را در لندن عرضه کند، این شرکت در خارج از ایالات متحده نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

ماه گذشته طبق گزارش‌ها، کارگران برخی از تامین‌کنندگان شین هنوز 75 ساعت در هفته کار می‌کنندبر اساس این گزارش، با وجود اینکه این شرکت قول بهبود شرایط را می دهد.

یک تحقیق جدید توسط گروه حقوق بشری سوئیسی Public Eye گزارش سال 2021 آن را دنبال کرد که نشان داد تعدادی از کارمندان در شش کارخانه در مرکز تولید چین در گوانگژو بیش از حد اضافه کار می کردند.

به گفته این گروه که با 13 کارگر از شش کارخانه در چین که شرکت Shein را برای آخرین تحقیقات خود تامین می کردند، هنوز اضافه کاری بیش از حد برای بسیاری از کارگران رایج بود.

شین به بی بی سی گفت که برای رسیدگی به مسائل مطرح شده در گزارش Public Eye «سخت کار می کند» و «پیشرفت قابل توجهی در بهبود شرایط» داشته است.

شین از زمان آغاز به کار خود در سال 2008 به سرعت رشد کرده است و یکی از بسیاری از مشاغل آنلاین بود که در طول قرنطینه همه گیر کووید رونق گرفت.

فرمول ارائه طیف گسترده ای از لباس های ارزان قیمت – با حمایت کمپین هایی در اینستاگرام، TikTok و سایر شبکه های اجتماعی – آن را به یکی از بزرگترین خرده فروشان مد در جهان تبدیل کرده است.

این شرکت به هزاران تامین کننده شخص ثالث و همچنین تولیدکنندگان قراردادی نزدیک به دفتر مرکزی خود در گوانگژو متکی است و قادر است محصول جدیدی را در عرض چند هفته به جای چند ماه تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید