محافظه کاران قصد دارند ویزا برای مهاجران را محدود کنند


نخست وزیر وعده داده است که در دولت جدید محافظه کار، تعداد ویزاهای موجود برای مهاجران هر سال کاهش می یابد.

برای اولین بار، نمایندگان مجلس به پیشنهادهای سالانه دولت برای کاهش منظم، که بر اساس توصیه‌های کمیته مشاوره مهاجرت (MAC) است، رأی خواهند داد.

اگرچه هیچ رقمی برای سقف احتمالی ارائه نشده است، ریشی سوناک گفت که حزب او تنها حزبی است که در زمان انتخاب شدن در 4 ژوئیه آماده انجام “اقدامی جسورانه برای کاهش مهاجرت” است.

ایوت کوپر، وزیر کشور در سایه، سه برابر شدن مهاجرت خالص را جشن گرفت و محافظه‌کاران را به “بازنگری در ادعاهای شکست خورده” متهم کرد.

آقای سوناک گفت که قرار دادن این تصمیم به دست نمایندگان مجلس به رای دهندگان این اطمینان را می دهد که نظرات آنها مورد احترام و منعکس خواهد شد.

او گفت: «این طرح در حال انجام است، اما نرخ مهاجرت هنوز بسیار بالاست، بنابراین ما در حال حرکت هستیم.

نخست وزیر گفت که حزب کارگر “بریتانیا را به یک آهنربای جهانی برای مهاجران غیرقانونی تبدیل خواهد کرد” و نشان می دهد که آنها “هیچ برنامه ای برای کاهش مهاجرت خالص ندارند”.

وی ادامه داد: «محافظه‌کاران تنها حزبی هستند که آماده برداشتن گام‌های جسورانه مورد نیاز برای کاهش مهاجرت هستند.

این سقف شامل ویزای کار و خانواده و معافیت مسیرهای کاری موقت مانند کارگران فصلی کشاورزی می شود.

وظایف MAC، اقتصاد را اولویت بندی می کند، با دستورات روشن برای در نظر گرفتن هزینه های اقتصادی مهاجرت، از جمله تأثیر بر خدمات عمومی، دستمزدها و بهره وری.

با این حال، این چهارمین تلاش برای دستیابی به چنین سقفی خواهد بود، زیرا دولت‌های محافظه‌کار تلاش کرده‌اند تا ویزا را محدود کنند ترزا می، دیوید کامرون و ریشی سوناک در سال گذشته قانون مهاجرت غیرقانونی.

سال گذشته، آقای سوناک توسط دو تن از وزرای کابینه‌اش مورد انتقاد قرار گرفت که خواستار اقدامات سخت‌تر برای مهار مهاجرت قانونی از جمله سقف سالانه شدند. توازن مهاجرت که به سطح رکوردی رسیده است.

وزیر کشور سابق سوئلا براورمن گفت که ارقام مهاجرت “سیلی به صورت” است و درخواست های او برای تعیین سقف سالانه خالص مهاجرت و سقفی برای ویزای پزشکی و رفاهی نادیده گرفته شده است.

رابرت جریک از سمت وزیر مهاجرت استعفا دادوی گفت که برنامه های نخست وزیر به اندازه کافی پیش نمی رود، زیرا او قبلاً تعدادی از اقدامات از جمله محدودیت های ویزا را مشخص کرده بود.

نایجل فاراژ اعلام کرد که برای رهبری حزب اصلاحات بازمی گرددتمرکز بر کاهش مهاجرت فشار بیشتری را بر آقای سوناک وارد کرده است.

ایوت کوپر، وزیر کشور سایه گفت: «این یک بیانیه بی‌معنی از طرف حزب محافظه‌کار است که از انتخابات گذشته، علیرغم وعده‌های کاهش آن، مهاجرت خالص را سه برابر کرده است.

تنها کاری که آنها در حال حاضر انجام می دهند بازنویسی اظهارات شکست خورده دیوید کامرون و ترزا می است، در حالی که هیچ کاری برای رفع کمبود مهارت ها و نارسایی های آنها در اقتصاد و سیستم مهاجرتی که به مهاجرت خالص دامن زده است، انجام نمی دهند.

خانم کوپر از حزب کارگر این سوال را مطرح کرد که چرا کسی باید آخرین تعهدات محافظه‌کاران را جدی بگیرد، زیرا آنها قبلاً قول‌های قبلی را «مکرراً زیر پا گذاشته‌اند».

او اضافه کرد طرح کارگری مهاجرت خالص را کاهش خواهد داد سیستم مهاجرت را به آموزش اجباری و برنامه های نیروی کار جدید برای کارگران بریتانیایی مرتبط می کند و کارفرمایان سرکش را که از خارج جذب می شوند، متوقف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید