مردی که پدر مرده خود را به چت بات تبدیل کرد


این استفاده از هوش مصنوعی برای بازگرداندن مصنوعی افراد به زندگی مدت‌هاست در داستان‌های علمی تخیلی مورد مطالعه قرار گرفته است، اما توسعه فناوری هوش مصنوعی اکنون این امکان را در زندگی واقعی ممکن کرده است. در سال 2019، جیمز چت بات خود را به یک برنامه و کسب و کار به نام HereafterAI تبدیل کرد که به کاربران این امکان را می دهد تا همین کار را برای عزیزان خود انجام دهند.

او می افزاید که در حالی که چت بات درد مرگ پدرش را کم نکرده است، اما «بیش از من» به او داده است. این او نیست که به این خاطره بسیار نادرست وارد شود. من این خلاصه تعاملی فوق العاده را دارم که می توانم به آن مراجعه کنم.

در حالی که کاربران HearafterAI می توانند عکس های عزیزان خود را که در هنگام استفاده از برنامه روی صفحه نمایش گوشی هوشمند یا کامپیوترشان ظاهر می شود، آپلود کنند، شرکت دیگری که افراد را به چت ربات های هوش مصنوعی تبدیل می کند بسیار فراتر رفته است.

هوش مصنوعی DeepBrain کره جنوبی یک آواتار مبتنی بر ویدیو از افراد با ضبط ساعت‌ها ویدیو و صدا ایجاد می‌کند تا چهره، صدا و رفتار آنها را ثبت کند.

مایکل جونگ، مدیر مالی DeepBrain می‌گوید: «ما شباهت انسان را به 96.5 درصد از شباهت اولیه انسان شبیه‌سازی می‌کنیم. بنابراین اساساً اعضای خانواده از صحبت کردن با یکی از اعضای خانواده متوفی احساس خجالت نمی‌کنند، حتی اگر یک آواتار هوش مصنوعی باشد.

این شرکت معتقد است که چنین فناوری می‌تواند بخش مهمی از توسعه فرهنگ “خوب مردن” باشد – جایی که ما از قبل برای مرگ آماده می‌شویم و داستان‌های خانوادگی، تاریخچه‌ها و خاطرات را به عنوان شکلی از “میراث زنده” پشت سر می‌گذاریم.

با این حال، این فرآیند ارزان نیست و کاربران نمی توانند خودشان یک آواتار ایجاد کنند. در عوض، آنها باید تا 50000 دلار (39000 پوند) برای فرآیند فیلمبرداری و ایجاد آواتار خود به شرکت بپردازند.

علیرغم این هزینه بالا، برخی از سرمایه گذاران مطمئن هستند که محبوب خواهد بود و DeepBrain در آخرین دور سرمایه خود 44 میلیون دلار جمع آوری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید