“من باید قالب را از روی دیوارها بتراشم”


زوئی کانوی،خبرنگار بی بی سی نیوز

بی بی سی زوئی گودریچ در حین صحبت با بی بی سی از سر و شانه هایش در آشپزخانه اش فیلم گرفتبی بی سی

زوئی گودریچ، مادر مجرد، در حالی که سعی می‌کند با انزوا کنار بیاید، می‌گوید: «زندگی از من خارج شد».

زوئی گودریچ هر دو هفته یکبار قالب سیاه را از روی دیوارهای اتاق خواب فرزندانش می خرد.

او می گوید که اکنون خانه اش شبیه یک چمباتمه است. وحشتناک است زیرا نمی توانم نیازهای اولیه فرزندانم را در خانه ای امن و گرم تامین کنم.

این قالب پس از عایق‌کاری خانه‌اش در سوانسی با دیوارهای توخالی سه سال پیش، او را گرفت. او می‌گوید برای هفته‌ها، آب مدام از دیوارها می‌ریخت، «مثل یک آبشار کوچک».

بی بی سی می تواند فاش کند که عایق دیوار توخالی نصب شده به عنوان بخشی از طرح های دولتی انرژی سبز ممکن است در صدها هزار خانه شکست بخورد زیرا به درستی نصب نشده است.

نصب “اشتباه”.

مادر مجرد زویا و سه فرزندش اکنون در یک اتاق روی تشک های روی زمین می خوابند. او می گوید که دو اتاق خواب دیگر غیرقابل سکونت است.

او می‌گوید که همه تخت‌ها و کمدهای آن‌ها را به دلیل غرق شدن در رطوبت و کپک بیرون انداخته است. او عکسی از عروسک دختر شش ساله‌اش را نشان می‌دهد که با قالب سیاه پوشیده شده و در سطل زباله انداخته است.

عروسک زوئی گودریچ با قالب پوشانده شده استزوئی گودریچ

زوئی مجبور شد تعدادی از اسباب بازی های کودکان را به دلیل کپک زدن دور بیندازد

یکی از دخترانش چندین دارو برای آسم مصرف می کند. پسرش آنقدر اگزما دارد که پوست ترک خورده اش خونریزی می کند. او می گوید که آنها قبل از ایجاد انزوا از این داروها استفاده نمی کردند. NHS ادعا می کند که رطوبت و کپک می تواند منجر به بیماری های تنفسی و پوستی شود.

دیوید والتر یک مهندس سازه است که بیش از 25 سال است که خانه های مستقل را در سراسر بریتانیا بررسی می کند. او در ماه آوریل از خانه Zoe بازدید کرد و گفت که نصب “اشتباه” بوده و استخراج نیز به درستی انجام نشده است.

او می گوید چیزی غیرعادی در مورد اتفاقی که برای خانه زوئی افتاد وجود ندارد. “صنعت با پول انگیزه دارد – آنها برای انجام این کار کمک های مالی دولتی دریافت می کنند. بنابراین انگیزه ای برای پیمانکاران وجود دارد که فقط افراد را وادار به ثبت نام، انجام کار و دریافت پول کمک کنند.» او مشکلات را ناشی از فقدان نظارت و مقررات می داند.

از سال 2008، بیش از سه میلیون خانه دارای عایق دیواره حفره ای به عنوان بخشی از طرح های انرژی پاک دولت هستند. تامین کنندگان انرژی باید 5 درصد از آنها را برای بررسی کیفیت نصب بازرسی می کردند.

ارقام گردآوری شده توسط سازمان انرژی Ofgem و منتشر شده توسط بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که عایق‌بندی در صدها هزار خانه از این قبیل ممکن است به دلیل عدم نصب صحیح از بین رفته باشد.

در مجموع 15 میلیون خانه پر از حفره بود.

چرخ فلک

قالب Zoe Godrich در گوشه دیوارزوئی گودریچ

زویی می‌گوید کپک در خانه او “وحشتناک” است

یک سال پس از شروع مشکلات، زوئی به گردونه ای از شرکت ها و سازمان ها رفت تا سعی کند کمک بگیرد. در ابتدای سال 2022 با Installers UK شروع شد که کار نصب را انجام داد. این شرکت اصرار داشت که عایق مقصر نیست و سپس ورشکست شد.

این شرکت به بی بی سی گفت که مشکلات ناشی از سوراخی در سقف بوده است، اما نمی تواند نسخه ای از گزارش پیش از نصب را برای تایید این موضوع ارائه دهد. اگر مشکلاتی در مورد ملک وجود داشت، طبق استانداردهای اداره ارزش گذاری بریتانیا، باید قبل از انجام کار اصلاح می شد.

او سپس با City Energy Network Limited تماس گرفت که تامین مالی خانه زوئی را تامین کرد. نام او در گارانتی کار آمده است، اگرچه سیتی انرژی ادعا می کند که این یک اشتباه است و هیچ ارتباطی با ضمانت نامه ای که شرکتی که کار را انجام می دهد ندارد.

زویا می گوید که به او توصیه شده است که عایق را بردارید. او 7000 پوند وام گرفت تا بپردازد. چیزی که او نمی دانست این بود که استخراج ضمانت شغلی را باطل می کند. بدون عایق، خانه در حال حاضر بسیار سرد است. او قادر به افزایش دما نیست، که منجر به رطوبت و کپک بیشتر می شود.

زویا قالب را از روی دیوارها تمیز می کند

Zoe باید هر دو هفته یکبار قالب را از روی دیوارها بتراشد

سیتی انرژی به بی بی سی گفت که تنها مشارکتش کمک مالی از طریق یک طرح دولتی است. می گوید که به Installers UK وابسته نیست و در فرآیند نصب یا حذف دخالتی نداشته است.

دولت چند سال پیش نیاز به افزایش استانداردها را تشخیص داد. این سازمان به سازمان مستقل Trustmark دستور داد تا یک طرح تضمین کیفیت در سال 2019 راه اندازی کند.

اما مشکلاتی که Zoe با آن مواجه است، سؤالاتی را در مورد چگونگی عملکرد این طرح ایجاد می کند. هر دو Installers UK که کار را در سال 2021 انجام داد و City Energy که پول کمک مالی را ارائه کرد، در Trustmark ثبت شدند.

زوئی می گوید راه حلی نمی بیند. «زندگی به سادگی از من گرفته شد. در چند سال گذشته، تمام کاری که انجام داده‌ام این است که شرکت پشت سر هم مبارزه کرده‌ام.»

سیتی انرژی می گوید که در حالی که هیچ تعهدی برای ارائه هیچ گونه کمکی ندارد، “وضعیت خانم گودریچ را تشخیص داده و با آن همدردی می کند” و می گوید که به دنبال حل و فصل مشکلات مستقیماً با او برای کمک است.

تراستمارک در بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی گفت: «مسائل مربوط به ملک خانم گودریچ پیچیده است. کار بر اساس استانداردهای قدیمی انجام شد و رویکرد “کل خانه” را که استانداردهای فعلی انجام می دهند، اتخاذ نکرد و از برخی مشکلاتی که در اینجا مشاهده می شود جلوگیری کرد.

با این حال، وضعیتی که خانم گودریچ در آن رها شده است کاملا غیرقابل قبول است و باید اصلاح شود. ما با اداره ارزش گذاری بریتانیا و انرژی شهر همکاری خواهیم کرد تا راه حل مناسبی پیدا کنیم که ملک خانم گودریچ را به خانه ای گرم، راحت و سالم برای او تبدیل کند. و خانواده اش.”

وزارت امنیت انرژی و Net Zero از اظهار نظر خودداری کردند، اما ما را به بیانیه وزارتخانه در فوریه ارجاع دادند که در آن آمده بود: “دولت متعهد است از همه مصرف کنندگان درگیر در ارتقاء خانه ها و بهبود سفر کلی مصرف کننده محافظت کند.”

دیدگاهتان را بنویسید