پس از شکست Furiosa، هالیوود ممکن است با یک تابستان فاجعه آمیز کتاب مقدس روبرو شود


آنیا تیلور جوی برادران وارنر در فیلم Furiosaبرادران وارنر

معمولاً ماه می زمانی است که مردم برای فصل پرفروش‌ها به سینماها می‌روند، اما امسال شروع وحشتناکی داشت. این صنعت اگر بخواهد احیا شود به ایده های جدید نیاز دارد.

تابستان تازه شروع شده است، اما تجارت فیلم می‌گوید که در حال حاضر یک شست‌وشو است – چنان فصل مرطوبی که هر پیک نیکی با بارش باران خراب می‌شود. با چسبیدن به استعاره آب و هوا، رعد و برق در اوایل ماه مه زمانی که تماشاگران برای دیدن رایان گاسلینگ و امیلی بلانت جمع نشده بودند شروع شد. پسر پاییزی. اما بهشت ​​واقعاً آخر هفته گذشته باز شد که Furiosa: The Mad Max Saga و گارفیلد در تعطیلات روز یادبود ایالات متحده ناامید شدند و در صدر باکس آفیس قرار گرفتند اما به ترتیب تنها 32 میلیون دلار (25 میلیون پوند) و 31.1 میلیون دلار (24.3 میلیون پوند) در چهار روز کسب کردند. این در مقایسه با سال گذشته فاجعه بار است پری دریایی کوچک در همان آخر هفته 118 میلیون دلار (92.4 میلیون پوند) به دست آورد. در واقع، همانطور که بود به طور گسترده گزارش شدمجموعه‌های ناچیز باکس آفیس ایالات متحده آن را به بدترین آخر هفته روز یادبود در 30 سال اخیر تبدیل کرده است. به طور کلی، فروش بلیط برای ایالات متحده آمریکا و کانادا با توجه به Comscore، 22 درصد در سال به سال کاهش یافته است.

در چند ماه آینده، فیلم‌های پرفروش بالقوه‌ای از جمله Bad Boys: Ride or Die، Inside Out 2، A Quiet Place: Day One و Twisters نمایش داده می‌شوند که همگی دارای بوی قوی از “من صبر می‌کنم تا زمانی که به جریان بیفتد” در مورد آنها خواهد بود. . بزرگترین ستاره ای که آنها به آن می بالند ویل اسمیت است – و او در حال حاضر مشهورترین است سیلی اسکار کریس راک. A Quiet Place: Day One سومین قسمت از مجموعه ترسناک است و اولین قسمتی است که جان کرازینسکی آن را کارگردانی نمی کند، بنابراین به نظر نمی رسد معامله بزرگی باشد. فیلم فاجعه گردباد Twisters به ​​نحوی غیرقابل توضیح با Twister مرتبط است که در سال 1996 موفقیت بزرگی داشت اما فیلمی نبود که دنباله آن را تضمین کند.

رایان رینولدز و هیو جکمن ممکن است روز را با Deadpool و Wolverine در ماه جولای نجات دهند، اما در غیر این صورت این دسته از دنباله‌ها و پیش درآمدهای غیرضروری و غیرضروری فاقد هر چیزی است که بتوان آن را دیدنی نامید. چیزی که از دست رفته، فیلمی است که تیتراژ بالایی دارد و این تا حدی نتیجه اعتصاب بازیگران و نویسندگان هالیوود است. Elio and the Eighth توسط پیکسار ماموریت غیرممکن مجبور شد تولید خود را متوقف کند، بنابراین هر دو فیلم از امسال به سال آینده موکول شدند.

حتی در آن زمان، واضح بود که پدیده باربنهایمر یک لحظه است، نه یک راه حل بلندمدت برای مشکلات صنعت.

اما نه تنها اعتصابات مقصر تابستان مرطوب هستند. همچنین تقصیر سرویس‌های استریم است که هم فیلمسازان و هم بینندگانی را که عادت به تماشای روی صفحه نمایش دارند جذب می‌کنند. مجموعه‌های جنگ ستارگان، ارباب حلقه‌ها و دنیای سینمایی مارول سرگرمی‌های مجللی را ارائه کرده‌اند که زمانی برای سینماها ممنوع بود، مانند Red Message، The Grey Man، Heart of Stone و موارد دیگر. فیلم های اکشن جهانی با بازی دواین جانسون، گال گدوت و رایان ها. پس از همه‌گیری، جذب تماشاگران سینما به مالتی پلکس محلی‌شان و فیلم‌هایی مانند Furiosa (فیلم مکس دیوانه بدون مکس دیوانه) و The Fall Guy (برخی از یک برنامه تلویزیونی نیمه فراموش‌شده دهه 1980 -x) به چیز خاصی نیاز دارد. فقط به اندازه کافی خاص به نظر نمی رسید

Warner Bros The Fall Guy چند هفته پیش شروع بدی در فصل تابستان داشت (اعتبار به برادران وارنر)برادران وارنر

چند هفته پیش، Fall Guy شروع بدی برای فصل تابستان داشت (اعتبار: Warner Bros)

در همین حال، بسیاری از بزرگترین فیلم های پرفروش هالیوود به پایان رسیده اند. هیچ فیلم جدیدی از جنگ ستارگان در یک کهکشان بسیار دور وجود ندارد – به هر حال در سال 2019. آخرین قسمت از ابرقهرمانان DC در حالی که منتظر شروع یک راه‌اندازی مجدد جهان از جیمز گان هستیم، لباس‌های خود را آویزان کرده است. دنیای سینمایی مارول به طور رسمی ادامه دارد، اما شکست خورده است معجزه ها نوامبر شبیه پایان یک دوره بود. به گفته کارگردان این فیلم ها، دیوید یتس، سریال «جانوران شگفت انگیز» جی کی رولینگ «پارک شده است». هیچ نشانه ای از پیگیری وجود ندارد Spider-Man: No Way Homeکه در دسامبر 2021 منتشر می شود. و ما هنوز منتظریم ببینیم جیمز باند بعدی چه کسی خواهد بود. زمانی برای مردن نیست در سپتامبر 2021 منتشر شد. در حال حاضر ما را ترک کرده ایم گودزیلاکینگ کونگ و سیاره میمون ها اما آیا کسی می تواند شخصیت های انسانی اصلی این فرنچایزها را نام ببرد؟

در حال حاضر، رکود اقتصادی هالیوود کمتر شبیه یک تابستان مرطوب است و بیشتر شبیه یک سیل کتاب مقدس است. در 20 سال گذشته، استودیوها بر روی چند ویژگی فکری برجسته تمرکز کرده اند. وقتی این خواص تمام شد، چه کار می توانند بکنند؟

ابعاد این بحران با موفقیت جهانی پوشانده شد باربی و اوپنهایمر تابستان قبل. اما حتی آن زمان هم مشخص بود که باربنهایمر این پدیده یک راه حل بلند مدت برای مشکلات صنعت نبود. به هر حال، این دو پروژه خطرناک از نویسندگان متمایز بودند که به لطف یک الگوی رفتاری که مشتریان را تشویق می کرد هر دو را یکی پس از دیگری در لباس و خرید سوغاتی ببینند، تبلیغات فوق العاده ای دریافت کردند. این پدیده تا زمانی که ادامه داشت سرگرم کننده بود، اما وقتی تئاترها با چنین شرایط منحصر به فردی پر می شوند، نمی توان آن را نشانه مثبتی در نظر گرفت.

این بدان معنا نیست که فیلم های پرفروش هر از چند گاهی منتشر نمی شوند. مدیران مارول و دی سی امیدوارند که Captain America: Dive New World و Superman: Legacy زمانی که سال آینده به فروش می رسند بتوانند خستگی ابرقهرمانی را شکست دهند. اما هیچ نشانه ای وجود ندارد که نشان دهد کسی در هالیوود می داند چگونه به طور مرتب فیلم های موفق را در سینماها نمایش دهد. آب و هوا تغییر کرده است. همانطور که قهرمانان “Twisters” ممکن است بگویند، هالیوود باد کاشته است و اکنون در حال درو کردن گردباد است. اگر فصل پرفروش‌های تابستانی دوباره از سر گرفته شود، جای تامل دارد.

دیدگاهتان را بنویسید