کارگران و محافظه‌کاران کاهش مالیات بر درآمد را تایید می‌کنند


میچل لبیک،گزارشگر تجاری بی بی سی نیوز

Getty Images مردی با عینک به نامه ای از HMRC نگاه می کند گتی ایماژ

هر دو حزب کارگر و محافظه کار، در صورت پیروزی در انتخابات عمومی، آستانه مالیات بر درآمد را تا سال 2028 ثابت نگه می دارند، به این معنی که مالیات برای بسیاری افزایش خواهد یافت.

هر دو طرف قصد دارند به توقف آستانه – که در واقع افزایش مالیات به دلیل تورم دستمزدها هستند – که در پاسخ به کووید برای سه سال آینده معرفی شده است، پایبند بمانند.

آقای هانت گفت انجماد پس از آن پایان خواهد یافت. حزب کارگر گفت که به برنامه‌های محافظه‌کاران پایبند خواهد بود.

موسسه مطالعات مالی هشدار می دهد که تا سال 2028، آستانه مالیات بر درآمد 4.5 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

این در دومین هفته از کمپینی است که محافظه‌کاران، کارگرها و دموکرات‌های لیبرال بر سر مالیات‌ها با هم درگیر شدند.

آستانه مالیات بر درآمد با نرخ مالیات بر درآمد متفاوت است.

این آستانه به مقدار پولی که افراد باید قبل از پرداخت مالیات به دست بیاورند یا برای کسانی که قبلاً مالیات پرداخت می کنند، به مقداری که باید قبل از پرداخت نرخ مالیات بالاتر به دست آورند اشاره دارد.

نرخ مالیات بر درآمد به درصدی از درآمد یک فرد اشاره دارد که به عنوان مالیات پرداخت می شود.

این آستانه معمولاً با تورم بالا می‌رود، اما در سال 2021 دولت محافظه‌کار اکثر نوارها را در پاسخ به کووید مسدود کرد. این اثر به عنوان “کشش مالی” شناخته می شود زیرا در وهله اول افراد بیشتری را به سمت پرداخت مالیات و دیگران را به گروه های مالیاتی بالاتر می کشاند.

“دو ضربه غول پیکر”

آقای هانت در برنامه امروز بی‌بی‌سی گفت: «دولت محافظه‌کار بعدی درآمد را افزایش نخواهد داد. [tax] نرخ و مالیات بر ارزش افزوده».

با این حال، وقتی از آقای هانت پرسیده شد که آیا آستانه مالیات بر درآمد منجمد باقی خواهد ماند یا خیر، آقای هانت تایید کرد که این آستانه برای سه سال آینده خواهد بود.

«افزایش مالیات ناشی از همه‌گیری و شوک انرژی – آن دو شوک غول‌پیکر – همچنان باقی می‌ماند.

من تصمیم بسیار سختی گرفتم، بله، برای افزایش مالیات. و اکنون در بودجه و گزارش پاییز سال گذشته، شروع به شکست دادن آنها کردم.”

«آیا من توانستم تمام این افزایش مالیات را معکوس کنم؟ نه، اما من باید این تعهد را می کردم. بنابراین من کاملاً می‌توانم موافق باشم که محدودیت آستانه‌ای که تا سال 2028 اعمال کردیم، فراتر از آن ادامه نخواهد داشت.»

بعداً روز پنجشنبه، دارن جونز، دبیر ارشد حزب کارگر در خزانه‌داری، دو بار به رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت که دولت آتی کارگر، مالیات بر درآمد، بیمه و آستانه مالیات بر ارزش افزوده را مسدود خواهد کرد.

یک منبع کارگر از آن زمان توضیح داد که آقای جونز به نرخ ها اشاره می کرد، نه آستانه ها.

این منبع افزود که این حزب قصد دارد به برنامه‌های محافظه‌کاران برای مسدود کردن آستانه مالیات تا سال 2028 پایبند بماند.

دیدگاهتان را بنویسید