12 بهترین فیلم برای تماشای ماه ژوئن


برادران وارنر  تصاویر آلیس ویکاندر در فایربرند (اعتبار: آلامی)عکس از برادران وارنر
عکس‌های سرچ لایت (اعتبار: تصاویر سرچ لایت)تصاویری از کانون توجه

1. انواع مهربانی

فقط چند ماه از یورگوس لانتیماس می گذرد چیزهای بیچاره اکران شد، اما کارگردان یونانی در حال حاضر یک فیلم دیگر را تکمیل کرده است – یا به تعبیری، سه فیلم دیگر. انواع مهربانی سه‌گانه‌ای از داستان‌های کمیک تاریک است که هر کدام در نسخه‌ای ترسناک از ایالات متحده مدرن می‌گذرد، و هر کدام بازیگران مشابهی در نقش‌های مختلف دارند: اما استون، ویلم دفو، جسی پلمونز، مارگارت کوالی، هانگ چاو و مامودو آتی. این فیلم با همکاری افتیمیس فیلیپو، نویسنده فیلمنامه‌های فیلم‌های اولیه لانتیموس، بازگشتی به ریشه‌های ترسناک اما اغلب خنده‌دار اوست. “این یک معجون عجیب و غریب است که به همان اندازه گیج کننده و مجذوب کننده است، به گونه ای ساخته شده است که احساس می کنید در حال مستی در حال تماشای سه قسمت از یک ضربه نیهیلیستی “منطقه گرگ و میش هستید.” پیتر دبروژ در ورایتی می گوید. این فیلم طولانی و به‌طور شگفت‌انگیز اصلی، هیجان‌انگیز است، حتی اگر ناامیدکننده، منطق مرسوم را برای ارائه یک ریف پوچ‌گرایانه در جامعه مدرن به چالش بکشد.»

21 ژوئن در ایالات متحده و کانادا و 28 ژوئن در بریتانیا، ایرلند و سوئد منتشر شد.

Amazon MGM Studios (اعتبار: Amazon MGM Studios)استودیو ام جی ام آمازون

2. من: سلین دیون

هرکسی که انتشار تایتانیک در سال 1997 را به خاطر بیاورد، آهنگ تم آن، “قلب من ادامه خواهد داد” اثر سلین دیون را به خاطر خواهد آورد. این تصنیف قدرتمند برنده اسکار و گرمی شد و پرفروش ترین تک آهنگ سال 1998 شد – و این تنها یکی از موفقیت های دیون بود. با این حال، اخیراً او با یک بیماری عصبی نادر زندگی می کند. سندرم مرد سختکه باعث سفتی و اسپاسم عضلانی می شود که مانع از اجرای او می شود. مستند ایرنه تیلور نشان می دهد که او چگونه با این کار کنار آمد. “چند سال گذشته برای من چنین چالشی بوده است، از کشف شرایطم به یادگیری زندگی با آن و مدیریت آن، اما اجازه نده که من را تعریف کند.” دیون در بیانیه ای گفت. “راه برای بازسازی حرفه من ادامه دارد… تصمیم گرفتم این بخش از زندگی ام را مستند کنم تا به دیگرانی که این تشخیص را دارند کمک کنم.”

در 15 ژوئن در آمازون پرایم منتشر شد

دیزنی (نویسنده: دیزنی)دیزنی

3. داخل به بیرون 2

در سال 2015 پشت و رو دختر جوانی به نام رایلی را به ما معرفی کرد که از حرکت ناراحت بود و سپس تمام احساساتی را که در سرش موج می زد به ما نشان داد: شادی (با صدای امی پولر)، غم، خشم، ترس و انزجار. کارتون موفق پیکسار با نوجوان شدن رایلی به پایان رسید، بنابراین اضطراب نوجوانان به ناچار موضوع اصلی دنباله آن بود. البته، Inside Out 2 بسیاری از احساسات جدید را برای گروه به ارمغان می آورد: سردرگمی، اشتیاق، حسادت، و مهمتر از همه، اضطراب (با صدای مایا هاوک). کارگردان فیلم کلسی مان، جکسون مورفی در انیمیشن Scoop گفت که داستان جدید درباره نحوه مبارزه با این احساس است. “این در مورد ماندن در زمان حال و نگرانی کمتر در مورد آینده است – فقط نگران این است که “باشه. چی شده؟” بخشی از آن یادگیری نحوه مدیریت اضطراب است، چیزی که ما سعی کردیم در این فیلم نشان دهیم.”

به طور کلی از 14 ژوئن منتشر می شود

عمودی (نویسنده: عمودی)عمودی

(نویسنده: عمودی)

4. جن گیری

جن گیری یک فیلم ترسناک با دو پیچش بزرگ پست مدرن است. داستان بازیگری به نام آنتونی میلر با بازی راسل کرو است که هنگام فیلمبرداری فیلمی شبیه به جن گیر، بنابراین این سوال را مطرح می کند که آیا او توسط خود شیطان تسخیر شده است یا اینکه فشار تیراندازی او را به سمت وفاداری های قبلی خود می راند. اولین چرخش پست مدرن این است که کرو سال گذشته در فیلم جن‌گیر پاپ بازی کرد، بنابراین او بازیگری است که در یک فیلم جن‌گیری نقش بازیگری را بازی می‌کند که در یک فیلم جن‌گیری بازی کرده است. دومین پیچ این است که The Exorcist توسط جاشوا جان میلر کارگردانی و نویسندگی مشترکی دارد که پدرش، جیسون میلر، در سال 1973 نقش پدر دیمین را در The Exorcist بازی کرد. پدرم هرگز از گفتن این فیلم به من طفره نمی رفت: آتش سوزی های اسرارآمیزی که تولید را فراگرفته بود، مرگ های عجیب و غریب، جراحات مادام العمر – این لیست ادامه دارد و ادامه دارد. هر فیلم لعنتی از آن زمان مرا مجذوب خود کرده است.”

در 21 ژوئن در ایالات متحده و بریتانیا منتشر شد

برادران وارنر  تصاویر (اعتبار: تصاویر برادران وارنر)عکس از برادران وارنر

5. Horizon: An American Saga – فصل 1

کوین کاستنر پیش از این دو فیلم وسترن را کارگردانی کرده است: محدوده باز و برنده اسکار Dance with Wolves. حالا این تعداد به سه … شاید چهار افزایش یافته است. و به زودی ممکن است پنج یا شش نفر باشند. همانطور که از عنوان آن پیداست، Horizon: An American Saga – Chapter 1 تنها اولین قسمت از وسترن جدید کاستنر است که او در نوشتن، تهیه کنندگی و تامین مالی آن نیز مشارکت داشته است. فصل 2 در ماه آگوست منتشر خواهد شد و او قصد دارد دو قسمت دیگر را نیز انجام دهد. این فیلم که روایتی گسترده از زندگی مرزی در اواسط قرن نوزدهم است، کاستنر را در نقش یک تفنگچی سرگردان، سینا میلر در نقش مادری بیوه، سام ورتینگتون در نقش کاپیتان ارتشی باهوش و بسیاری دیگر را به تصویر می‌کشد. اعتراف می کنم، من طرفدار نبودم: در واقع، من آن را از دست دادم بررسی یک ستاره برای بی بی سی ولی روری اوکانر روی صحنه فیلم Horizon را “یک وسترن کلاسیک روایت می کند که از طریق فریم آرام یک سریال محدود و چشم اندازی به وسعت آسمان باز روایت می شود.”

به طور کلی از 28 ژوئن منتشر می شود

اعتبار سونی پیکچرز اینترتینمنت: سونی پیکچرز اینترتینمنتسونی پیکچرز سرگرمی

6. پسران بد: سوار یا بمیر

ویل اسمیت زیاد در سینما حضور نداشت از زمانی که کریس راک را زد اندکی قبل از اینکه او اسکار بهترین بازیگر مرد در سال 2022 را دریافت کند. اما او به مالتی پلکس در Bad Guys: Ride or Die، چهارمین قسمت از مجموعه پلیس میامی باز می گردد. به طور باورنکردنی، 29 سال از بازی اسمیت و مارتین لارنس در اولین فیلم پسران بد می گذرد (لورنس موفق به کسب رتبه برتر شد)، اما اسمیت ادعا می کند که جدیدترین کیپر میانسال Bad Boys هدف عمیق تری از صرفاً حمایت از برند – یا بازسازی وجهه آن دارد. “باید احساس کرد که امروز حق فیلم شدن را به دست آورده است.” اسمیت به مجله امپایر گفت. من همیشه از دیدن دنباله هایی که دور پیروزی هستند متنفرم. در Ride or Die، ما واقعاً با خلاقیت تهاجمی فیلم‌برداری می‌کنیم… ما می‌خواستیم مرزهای میزان تجربه زندگی و سن‌گرایی را می‌توان در این فیلم‌ها قرار داد… یک جنبه معنوی در آن وجود دارد.”

به طور کلی از 5 ژوئن منتشر می شود

خیابان بلیکر (نویسنده: خیابان بلیکر)خیابان بلیکر

7. گنج

اولین فیلم درباره هولوکاست از آن زمان منطقه مورد علاقه، درام جولیا فون هاینز رویکرد بسیار متفاوتی دارد. Treasure “به جای تاکتیک های شوک، از دمدمی و حکایت استفاده می کند.” جفری مک‌ناب در ایندیپندنت می‌گوید“[but] این فیلم همچنان بینشی از همه چیز از یهودستیزی گاه به گاه گرفته تا طاعون فراموشی تاریخی را ارائه می دهد.» این فیلم با اقتباس از رمان زندگینامه ای لیلی برت در سال 1999، «مردان زیادی»، با بازی لنا دانهام در نقش یک روزنامه نگار موسیقی مقیم نیویورک در تور لهستان در سال 1990. با پدرش، یکی از بازماندگان آشویتس، با بازی استفن فرای. اما این پیرمرد شوخ طبع بیشتر به شوخی می پردازد تا اینکه درباره گذشته اش صحبت کند، گاهی اوقات با موضوعاتی تاریک…اما همچنان دوست داشتنی و جذاب و عموماً با اعتماد به نفس موضوعات بسیار تاریک.”

در 14 ژوئن در ایالات متحده منتشر شد

برادران وارنر  تصاویر (اعتبار: تصاویر برادران وارنر)عکس از برادران وارنر

8. ناظران

داکوتا فانینگ در این تریلر مرموز ماوراء الطبیعه در نقش یک هنرمند گمشده در جنگل در ایرلند بازی می کند. هنگامی که یک هیولا او را تعقیب می کند، او به همراه سه نفر دیگر به پناهگاه پناه می برد، اما متوجه می شود که هیچ یک از آنها نمی توانند آنجا را ترک کنند و باید هر شب کنار یک صفحه شیشه ای بایستند تا توسط “ناظران” بیگانه نامرئی تماشا شوند. The Watchers که از رمان A.M Shine اقتباس شده است، بسیار یادآور فیلم M. Night Shyamalan است – و اتفاقاً دختر شیامالان Ishana Night Shyamalan آن را نوشته و کارگردانی کرده است. شیامالان جونیور گفت: «یادگیری از او تمام زندگی من بوده است کریستینا ردزکا به Collider گفت. «در 22 سال اول زندگی‌ام، زمان تماشای آرامی داشتم تا ببینم چگونه [he] انجام داد و تماشا کرد [his] احساسات در طول فرآیند وقتی این کار را انجام می دهم تا آنجا که می توانم به آن دانش اشاره می کنم.»

به طور کلی از 7 ژوئن منتشر می شود

تصاویر قرن بیستم (اعتبار: تصاویر قرن بیستم)عکس های قرن بیستم

9. دوچرخه سواران

Bikeriders از یکی از جذاب ترین بازیگران سال، از جمله تام هاردی، آستین باتلر بهره می برد.الویسجودی کامر (کشتن ایو) و مایک فیست (متقاضیان). هاردی نقش جانی، بنیانگذار باشگاه موتورسواری Vandals MC در شیکاگوی دهه 1960 را بازی می کند. این خدمه جین و چرم به زودی به همان اندازه برای مبارزه با هارلی دیویدسونز زمان می گذرانند، و وقتی خرابکاران به جنایات سازمان یافته روی می آورند، همسر (کومر) یکی از اعضا (باتلر) امیدوار است که او سرگرمی جدیدی پیدا کند. تا دیر نشده. فیلم جف نیکولز «یک درام جذاب با پژواک فیلم‌های بزرگ اوباش مانند بچه‌های خوب مارتین اسکورسیزی» است. برایان وینر در دیلی میل می گوید. «مثل آن داستان های مافیایی [the characters] کلاهبرداران و رذل‌ها هستند، اما ما خودمان را ریشه‌یابی می‌کنیم، مخصوصاً در مورد شوهر بی‌نظیر خونسرد، بی‌نظیر آرام و دیوانه‌وار بنی (باتلر)، که جانی می‌خواهد تاجش را به او بسپارد.

در 21 ژوئن در ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و ایرلند منتشر شد

پارامونت پیکچرز (نویسنده: پارامونت پیکچرز)پارامونت پیکچرز

10. یک مکان آرام: روز اول

جان کرازینسکی مکان ساکت درباره خانواده‌ای بود که در خانه‌ای از دست بیگانگان درنده پنهان شده بودند. در ادامه، خانواده به روستا می روند. اما در این پیش درآمد، به نویسندگی و کارگردانی مایکل سارنوسکی (که فیلم خوک را با نیکلاس کیج ساخت)، شاهد هرج و مرج ناشی از هیولاها در هنگام سقوط از فضا و فرود در نیویورک هستیم. لوپیتا نیونگو در کنار جیمون هونسو نقش آفرینی می کند و شخصیت خود را تکرار می کند یک مکان آرام: قسمت دوم. “به چیزی که در مورد دو فیلم اول دوست داشتم برگشتم” سارنوسکی به نیک رومانو از Entertainment Weekly گفت. بله، آن‌ها فیلم‌های هیولایی هستند، فیلم‌های ترسناک و هیجان‌انگیزی هستند که لحظات هیجان‌انگیزی و ترسناک دارند، اما در هسته‌شان، داستان‌هایی درباره افرادی هستند که با چیزی سر و کار دارند که نمی‌دانند چگونه با آن کنار بیایند. من می خواستم روی آن تمرکز کنم، اما به روش منحصر به فرد خودم.”

به طور کلی از 27 ژوئن منتشر می شود

لری هوریکزلری هوریکز

11. گودال آتش

قبلاً یک ضیافت سلطنتی با فیلم هایی درباره هنری هشتم و همسر دومش آن بولین ساخته شده است، اما ما به ندرت شاهد ششمین و آخرین عروس او، کاترین پار هستیم. Firebrand این روند را کاهش می دهد. این درام لباس شیک که برگرفته از رمان The Queen's Gambit در سال 2013 نوشته الیزابت فرمنتل است، آلیشیا ویکاندر را در نقش کاترین و جود لا را در نقش هنری شنیع نشان می دهد. در حالی که درباریان مختلف علیه او توطئه می کنند و سلامت روحی و جسمی پادشاه سالخورده از بین رفته است، چگونه می تواند مطمئن شود که او بیشتر از او زنده می ماند؟ فایربراند «یک تریلر تاریخی پرتنش است که در نورپردازی آرام رامبراند و مملو از توطئه‌های شرورانه و استعداد درباری است». فیل د سملین در Time Out می نویسد. “[It] وقتی Supercharged Law روی صفحه ظاهر می شود همیشه روشن می شود.

در 14 ژوئن در ایالات متحده منتشر شد

علامی (اعتبار: Alamy)عالمی

12. بونل و آدام

اولین فیلم جذاب و مرموز Ramata-Tulaye Si به نام یک جفت عاشق ستاره دار نامگذاری شده است. آدامو (مامادو دیالو) پسر نوجوانی است که پس از مرگ پدر و برادرش باید رهبر روستای سنگالی دورافتاده خود شود. بونل (هدی مانه) دختر نوجوانی است که در شرف به دنیا آوردن فرزندان آداما است. اما بانل و آدامو ترجیح می دهند سنت را کنار بگذارند و به تنهایی در بیابان خارج از روستا زندگی کنند. مشکل اینجاست که وقتی خشکسالی وحشتناک منطقه را فرا می گیرد، روستاییان آن را مجازات الهی برای رفتار عاشقان می دانند. “بانل و آداما اولین کار خیره کننده ای است که Sy را به عنوان تامین کننده چشم اندازهای فریبنده ای شگفت انگیز در نقشه قرار می دهد.” سوفی مونک کافمن در IndieWire می نویسد. “ترکیب یک صدای اثیری با طبیعت در نفس گیرترین حالت خود، کشیش اعظم فلسفی سینمای ما، ترنس مالیک را به یاد می آورد.”

در 7 ژوئن در ایالات متحده منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید