بررسی Ride or Die – بازگشت “ناراحت کننده” ویل اسمیت از سیلی


سونی پیکچرز اینترتینمنت ویل اسمیت و مارتین لارنس در این فیلم حضور دارند سونی پیکچرز سرگرمی

قسمت آخر این کمدی رفیق “به اندازه کافی خنده دار به روش آشفته، خشن، خشن و آماده” است اما “بی معنی” است.

آیا ویل اسمیت دوباره ستاره سینما است؟ در اسکار 2022، او بهترین و بدترین دوران خود را سپری کرد: او برای بازی در شاه ریچارد جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد، اما او همچنین چندین بار به صورت زنده سوگند یاد کرد. – یکی از مجریان سیلی زد، کریس راک. دو سال بعد، او را می توان در اولین فیلم هالیوودی که از آن شب کنجکاو ساخته بود دید، اما آیا ما آماده ایم که ببخشیم و فراموش کنیم؟ جالب است که ببینیم آیا مخاطبان اسمیت را در Bad Boys: Ride or Die – یا همانطور که ممکن است نام دارد، Bad Boys 4: Random Subtitle را تماشا کنند یا خیر.

مطمئناً این یک انتخاب هوشمندانه از یک ماشین بازگشتی بود. فرانچایز پسران بد، که شامل دو فیلم مایکل بی است که در سال‌های 1995 و 2003 منتشر شد و سپس در سال 2020 احیا شد، به کارگردانی دو نفر مراکشی-بلژیکی معروف به عادل و بلال، اسمیت و مارتین لارنس را در نقش مایک و مارکوس، دو کارآگاه پلیس میامی، بازی می‌کنند. با ریش های کوچک و منظم اسمیت با حضور در قسمت چهارم این مجموعه کمدی محبوب، به وضوح نشان می دهد که او همان مردی است که همیشه بوده است.

از نظر روحی، انتخاب هوشمندانه ای نیز هست. شاید خیلی زود باشد که اسمیت را به عنوان احمق خانوادگی علاءالدین و جاسوسان در لباس مبدل یا حتی به عنوان قهرمان خیرخواه تمام آمریکایی روز استقلال و مردان سیاه پوش بپذیریم. اما در فیلم Bad Boys: Ride or Die نقش شخصیتی را بازی می کند که تقریباً با همان بی پروایی هایی که در اسکار از خود نشان داد فحش می دهد و دعوا می کند، بنابراین دیدن او در این نقش کار چندان مهمی نیست. اگر بتوانید لحن کسل کننده فیلم را که بین تمسخرهای احمقانه، تند و خشونت هولناکی که اغلب علیه زنان استفاده می شود در نوسان است، احساس کنید، پس از حملات علنی ستاره به بازیگر همکارتان ناراحت نخواهید شد.

در هر صورت، عادل و بلال به ما فرصت زیادی نمی دهند تا در مورد رفتار زشت اسمیت فکر کنیم. در دقایق ابتدایی شدید، مونتاژ بیکینی محور مورد نیاز هر فیلمی در میامی وجود دارد، سپس مایک و مارکوس با یک پورشه مشکی با حداکثر سرعت در شهر غرش می‌کنند، سپس سرقت از گاراژ را انجام می‌دهند، سپس مایک ازدواج می‌کند، سپس مارکوس دچار حمله قلبی می شود، و سپس او یک دید سعادتمندانه از زندگی پس از مرگ دارد که او را متقاعد می کند که مایک برای هزاران سال جفت روح او بوده است. همه‌اش به دیوانه‌کننده‌ترین شکلی که می‌توان تصور کرد، عکس‌برداری و ویرایش شده و دوربین در همه جا سوت می‌زند. درک آنچه در صحنه‌های اکشن می‌گذرد غیرممکن است و حتی صحنه‌های دیالوگ‌های بی‌صدا شبیه یک ترن هوایی است، اما نمی‌توان فیلم را به کمبود انرژی متهم کرد.

ممکن است اسمیت را دوباره در صدر فهرست A قرار ندهد، اما ثابت می کند که او می تواند از طریق یک فیلم B موفق شود.

این احتمالاً برای بهترین نیز این است که هیچ جوک پست مدرنی در مورد هیجان زده شدن مایک و سیلی زدن به کسی وجود ندارد – اما اگر نگاه کنید، ممکن است برخی از ارجاعات به تاریخ اخیر اسمیت را ببینید. نامزد مایک، کریستین (ملانی لیبورد)، هیچ شخصیت یا پیشینه ای از خود ندارد، اما می تواند بگوید: “من تو را در کمترین زمان ملاقات کردم، اما آتش فوق العاده ای داشتی.” خود اسمیت به طور غیرعادی محتاط است. در این مورد، لارنس صاحب نقش اصلی است و در حالی که با ذوق و شوق چشمگیر بازی می کند و دلقک می کند، بیش از سهم خود از قهرمانی به دست می آورد. مایک چیزی نیست جز یک مرد مستقیم بدخلق که از حملات پانیک ناشی از گناه رنج می برد (اگر نویسندگان آنها را به خاطر بسپارند). آیا این می تواند اشاره ای به مشکلات خود اسمیت باشد؟

من شک دارم که اینطور باشد، اما باز هم، پسران بد: سوار یا بمیرند، دقیقاً یک مطالعه شخصیت کامل نیست. پس از یک پرونده سورئال مربوط به تجربه نزدیک به مرگ مارکوس، این فیلم به یک تریلر پلیسی معمولی تبدیل می‌شود، با تعداد زیادی هلیکوپتر، انفجارها و درگیری‌های پر سر و صدا به سبک بازی‌های ویدیویی، و دسته‌ای از افراد جانبی قابل تعویض که برای هر کسی که نمی‌تواند آن را به خاطر بیاورد معنایی ندارد. فیلم‌های قبلی Bad Guys در جزئیات کوچک.

همه چیز از آنجا شروع می شود که رئیس کارآگاهان، کاپیتان هاوارد (جو پانتولیانو)، به رغم کشته شدن در فیلم Bad Guys For Life متهم می شود که در جیب یک کارتل مواد مخدر بوده است. مایک و مارکوس مصمم هستند که نام کاپیتان مرده را با چند پیام مرموز که قبل از مرگش نوشته بود پاک کنند، اما این به معنای همکاری با قاتل او است که معلوم می شود پسر مایک (یعقوب اسکیپیو) است. لازم به ذکر است که شهردار آینده خوش تیپ و آراسته میامی (Ioan Gruffudd) در مراسم عروسی مایک حضور دارد، بنابراین برخی از بینندگان ممکن است مشکوک شوند که او در این طرح نقش داشته است.

گاهی اوقات به منتقدان گفته می شود که فیلم های پرفروش هالیوود را تجزیه و تحلیل نکنند، فقط مغزشان را خاموش کنند و از آنها لذت ببرند. خب، بسیاری از فیلم‌ها به اندازه Bad Boys: Ride or Die به آماده باش مغز ما متکی نیستند. طرح مزخرف است، شیرین کاری های فرار از نارنجک حتی مزخرف تر است، و هیچ منطق درونی وجود ندارد: این ادعا که مارکوس باید پس از حمله قلبی از موقعیت های استرس زا دوری کند، در عرض 30 ثانیه فراموش می شود. اما فیلم به اندازه کافی سرگرم کننده است در شیوه آشفته، خشن، خشن و آماده خود. ممکن است اسمیت را به بالای لیست A برنگرداند، اما ثابت می کند که او می تواند از طریق یک فیلم B به آن برسد. در این مقطع از دوران حرفه ای او، این یک برد محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید