به گفته IFS، «ابر تاریک» را که بر سر کارزار انتخاباتی آویزان است، تأمین مالی می کند


یک اندیشکده برجسته در مورد مشکلات مالی که در انتظار دولت بعدی است هشدار جدی داده است.

مؤسسه مطالعات مالی (IFS) معتقد است که وضعیت مالی عمومی “مانند ابری تاریک” بر سر کارزار انتخاباتی آویزان است.

او هشدار می دهد که ممکن است حتی افزایش مالیات یا کاهش خدمات عمومی بیشتر شود.

این خواستار یک بحث “باز و معتبر” در مورد چگونگی رسیدگی همه طرف ها به این مسائل است.

هر دو حزب کارگر و محافظه کار متعهد شده اند که بدهی را به عنوان نسبتی از درآمد ملی کاهش دهند. همه احزاب اصلی احتمالاً شکل مشابهی از قوانین خود تحمیلی برای پایین نگه داشتن هزینه استقراض دولت در بازارهای مالی دارند.

اما IFS مستقل می‌گوید پرداخت بهره بالا برای بدهی‌های موجود و رشد اقتصادی پایین مورد انتظار می‌تواند کاهش بدهی‌های آینده را برای هر کسی که در دولت است دشوارتر از هر پارلمانی از حداقل دهه 1950 بدون اقدام بیشتر کند.

برای پیروی از قوانین موجود، صدراعظم فعلی قبلاً مواردی را که می‌تواند منجر به کاهش بودجه بالقوه برخی از خدمات عمومی – مانند دادگستری یا آموزش عالی – تا بیش از 10 درصد در سال‌های آینده شود، با در نظر گرفتن رشد جمعیت و تورم بیان کرده است. . .

مالیات ها همچنین در مسیر جذب سهم بیشتری از درآمدهای کشور هستند، از 36.5 درصد در سال مالیاتی جاری به 37.1 درصد در سال های 2028-29. رشد همراه با تورم، همانطور که به طور سنتی انجام می دادند.

بنابراین IFS استدلال می‌کند که، بدون بهبود شدید رشد، دولت بعدی می‌تواند با سه گزینه بزرگ روبرو شود: ادامه به کاهش هزینه‌های خدمات، افزایش بیشتر مالیات‌ها یا افزایش استقراض سالانه، که می‌تواند از کاهش کل بدهی جلوگیری کند.

پل جانسون، مدیر IFS، گفت: “پول کافی نیست. ممکن است با رشد به طرز شگفت انگیزی خوش شانس باشیم و از انجام این انتخاب های سخت اجتناب کنیم. اما ممکن است اینگونه نباشیم.

فقط به این دلیل که هزاران نفر از طرفداران فوتبال انگلیسی و اسکاتلندی انگشتان خود را روی هم می گذارند و به بهترین ها در تابستان امیدوارند، به این معنی نیست که کابینه بعدی نیز باید همین کار را انجام دهد.

وی با بیان اینکه دولت آینده برای «گشایش کتاب» نباید منتظر روی کار آمدن وی بماند، افزود: آنها منتشر شده و برای بررسی در دسترس هستند.

وی افزود: «ما باید از آنها به عنوان مبنایی برای گفتگوی باز و فعال در طول مبارزات انتخاباتی استفاده کنیم.

هشدار IFS بازتاب هشداری است که پس از بودجه در ماه مارس داده شد، زمانی که از “توطئه سکوت” صحبت کرد که به این معنی بود که طرف های اصلی نتوانستند مشکلات احتمالی را تصدیق کنند و نحوه برخورد با آنها را تعیین کنند.

در هفته های آینده، همه احزاب سیاست هایی را ارائه خواهند کرد که معتقدند زندگی رای دهندگان را بهبود می بخشد.

اما با توجه به اینکه اکثر اقتصاددانان به نتیجه ای مشابه با IFS می رسند، چنین تعهداتی در شرایط سخت مالی عمومی انجام می شود – که می تواند به این معنی باشد که ما با انتخاب های سختی روبرو هستیم که در نهایت می تواند رأی دهندگان را تحت تأثیر قرار دهد.

دارن جونز، دبیر ارشد وزارت خزانه داری، در پاسخ به یافته های IFS، گفت که حزب کارگر در مورد مقیاس چالشی که می تواند با آن روبرو شود، توهم ندارد.

«کشور تنها در صورت پیروزی در انتخابات، وسعت کامل مشکل را خواهد دید. ما قول دادیم فوراً پول را به خدمات عمومی خود بریزیم و سپس برای تغییر کشور دست به کار خواهیم شد.”

بی بی سی نیز برای اظهار نظر با محافظه کاران تماس گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید