تست های اینستاگرام کاربران را وادار به تماشای تبلیغات می کند


اینستاگرام در حال آزمایش تبلیغاتی است که کاربران نمی توانند از دست بدهند.

پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر به افراد اجازه می‌دهد تا آگهی‌هایی را که در فید اصلی تصاویر و ویدیوها و همچنین در فیدهای Stories و Reels ظاهر می‌شوند، تند تند بکشند یا مرور کنند.

اما اکنون در حال آزمایش قابلیتی به نام «ad break» است که کاربران می گویند نمی توانند طبق معمول از آن عبور کنند.

تصاویری که به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده اند، یک تایمر را نشان می دهند که قبل از از سرگیری عملکرد عادی، شمارش معکوس تا صفر می کند.

پلتفرم متا به کسانی که برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک می‌کنند، می‌گوید: «گاهی اوقات ممکن است لازم باشد قبل از اینکه بتوانید مرور را ادامه دهید، یک آگهی را مشاهده کنید.

اینستاگرام به بی‌بی‌سی تایید کرده است که دادگاه در حال انجام است.

در بیانیه آمده است: «ما همیشه در حال آزمایش قالب‌هایی هستیم که ممکن است برای تبلیغ‌کنندگان مفید باشد.» و افزود که در صورت تغییر فرمت دائمی نتایج آزمایش، به‌روزرسانی‌های بیشتری ارائه خواهد شد.

باید دید آیا این آزمایش برای تبلیغ‌کنندگان جذاب خواهد بود یا خیر، اما مطمئناً برای کاربران جذابیتی نداشت.

یک نفر در Threads نامیده میشود این حرکت “دیوانه کننده” است – و اضافه کرد که “به نظر می رسد یک حرکت تهاجمی برای کسب درآمد بیشتر برای تبلیغات متا باشد.”

دیگران دورنمای تحریم سکو را مطرح کردند.

“ما فقط پیمایش نخواهیم کرد” گفت یک کاربر X (توئیتر سابق).

متا اولین شرکت بزرگ فناوری نیست که مردم را مجبور به تماشای تبلیغات می کند.

یوتیوب به دلیل نمایش تبلیغات غیرقابل رد شدن به کاربرانی که ویدیوها را در پلتفرم آن یا در یک برنامه تلویزیونی تماشا می‌کنند و برای یک ردیف ممتاز بدون آگهی پولی نمی‌پردازند، مشهور است.

اگر بخواهند مردم پیام آنها را به طور کامل تماشا کنند، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند بینندگان YouTube را با تبلیغات ویدیویی غیرقابل رد شدن ۱۵ تا ۳۰ ثانیه‌ای که قبل، حین یا بعد از ویدیوهای دیگر ظاهر می‌شوند، هدف قرار دهند.

آنها همچنین می توانند با استفاده از “تبلیغات بینابینی” مشابه غیر قابل رد شدن – ویدئوهای کوتاه تر تا شش ثانیه – در ویدئوهای YouTube تبلیغ کنند.

برخی از کاربران با روی آوردن به ابزارهای مسدودکننده تبلیغات و افزونه های مرورگر برای دور زدن تبلیغاتی که ویدیوها را در پلتفرم قطع می کنند، پاسخ داده اند.

گوگل، شرکت مادر یوتیوب، به نوبه خود در تلاش است تا مسدود کننده های تبلیغاتی را متوقف کند.

با این حال، مشخص نیست که وادار کردن کاربران به تماشای تبلیغات بیشتر واقعاً به نفع شرکت‌ها باشد.

آ تحقیقات انجام شده توسط TikTokکه در ژانویه منتشر شد، نشان داد که اجبار بینندگان به تماشای تبلیغات ممکن است در واقع منجر به کاهش تعامل شود.

بیش از 70 درصد از شرکت کنندگان در آن گفتند که در صورت داشتن گزینه رد شدن از تبلیغ، احتمال بیشتری برای پذیرش آن دارند.دیدگاهتان را بنویسید