مدیر مالی Epoch Times به یک طرح پولشویی 67 میلیون دلاری متهم شده است


مدیر مالی نشریه خبری The Epoch Times به ظن دست داشتن در یک طرح بزرگ پولشویی دستگیر شد.

دادستان های فدرال ادعا می کنند که بیل گوان، 61 ساله، در یک توطئه جهانی برای پولشویی حداقل 67 میلیون دلار (52 میلیون پوند) پول غیرقانونی برای خود و The Epoch Times دست داشته است.

بر اساس کیفرخواست، آقای Guan تیمی را در فروشگاه Make Money Online رهبری می‌کرد که از ارز دیجیتال برای خرید ده‌ها میلیون عواید ناشی از جرم استفاده می‌کرد.

آقای گوان هنوز اعتراف مجرمی نکرده است. اگر مجرم شناخته شود، می تواند بیش از 30 سال را در زندان بگذراند.

در بیانیه ای دوشنبه شب، اپک تایمز گفت که بی بی سی “در نظر دارد و به طور کامل با هر گونه تحقیق در مورد اتهامات علیه آقای گوان همکاری خواهد کرد”.

این خبرگزاری می‌گوید: «اگرچه آقای گوان تا زمانی که مجرمیت او بیش از یک شک منطقی ثابت نشود، بی‌گناه است، اما این شرکت تعلیق او را تا حل‌وفصل این موضوع به حالت تعلیق درآورده است».

او به سؤالات خاصی درباره تیم کسب درآمد آنلاین که توسط دادستان ها استناد شده بود، پاسخ نداد.

بی بی سی نتوانست با آقای گوان تماس بگیرد.

در یک کیفرخواست 12 صفحه ای، دادستان های فدرال جزئیات طرح ادعایی را که به گفته آنها در حدود سال 2020 آغاز شده است، ارائه کردند.

به گفته دادستان، طرح ساده بود: اعضای تیم کسب درآمد آنلاین (MMO) درآمدهای مجرمانه را از طریق ارز دیجیتال با تخفیف خریداری کردند و آن درآمدها را به حساب های بانکی متعلق به نهادهای مرتبط با روزنامه منتقل کردند.

عواید غیرقانونی در نهایت از طریق «ده‌ها هزار تراکنش چند لایه» از جمله از طریق کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت و حساب‌های مالی که با استفاده از اطلاعات شناسایی سرقت شده باز می‌شوند، به حساب‌های The Epoch Times بازگردانده می‌شود.

بر اساس کیفرخواست، این طرح در طول سال‌ها برای غنی‌سازی The Epoch Times کار کرد و ده‌ها میلیون دلار به روزنامه سرازیر کرد.

همانطور که آقای Guan طرح ادعایی را ارائه کرد، حسابداری داخلی این رسانه رشد درآمد سالانه حدود 410 درصدی را از 15 میلیون دلار در سال 2019 به حدود 62 میلیون دلار در سال آینده نشان داد.

دادستان ها گفتند که وقتی بانک ها از آقای گوان پرسیدند که جریان پول از کجا می آید، او به دروغ گفت و مدعی شد که وجوه از “کمک های مالی” به دست آمده است.

آقای گوان به یک فقره توطئه برای ارتکاب پولشویی و دو فقره کلاهبرداری بانکی متهم شد.

دادستانی خاطرنشان کرد که این اتهامات «به شرکت رسانه مربوط نیست [The Epoch Times’] فعالیت جمع آوری اخبار.

The Epoch Times که در سال 2000 تأسیس شد، به عنوان یک روزنامه کوچک، کم هزینه و رایگان در شهر نیویورک شروع به کار کرد.

این توسط آمریکایی های چینی وابسته به یک گروه مذهبی به نام فالون گونگ تاسیس شد.

از آن زمان، این سازمان به یکی از قوی‌ترین سازمان‌های خبری محافظه‌کار در ایالات متحده تبدیل شد و به کانونی برای تئوری‌های توطئه، اطلاعات نادرست جناح راست و مخالفت شدید با حزب کمونیست چین تبدیل شد.

آنها ده ها میلیون دنبال کننده رسانه های اجتماعی و مخاطبان آنلاینی دارند که با سایت هایی مانند The Daily Caller و Breitbart News مطابقت یا رقیب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید