“من مجبور شدم به بانک مواد غذایی بروم”


دانیل توماس،خبرنگار تجاری

ویکتوریا آرتور ویکتوریا آرتور با خانواده اش ویکتوریا آرتور

ویکتوریا آرتور و دو فرزندش

وقتی روز دوشنبه به ویکتوریا آرتور کمک هزینه کودک پرداخت نشد، نگرانی فوری او این بود که قادر به خرید پوشک و شیر برای دختر چهار ماهه خود نباشد.

مانند بسیاری دیگر، مادر سه فرزند اهل رامفورد به ۲۳۸ پوندی که هر ماه دریافت می‌کند متکی است تا هزینه‌های ضروری فرزندانش را بپردازد.

اما یک خطای پردازش پرداخت در HMRC به این معنی بود که حدود 500000 مدعی پول خود را طبق برنامه دریافت نکردند و باعث وحشت بسیاری از خانواده‌ها شد.

ویکتوریا که قادر به تماس با آژانس مالیاتی نبود و چیزی در حساب بانکی خود نداشت، مجبور شد با شورا تماس بگیرد تا یک کوپن بانک مواد غذایی دریافت کند که برای شیر خشک، غذا و غلات خرج می کرد.

او به بی بی سی گفت: «دوشنبه که از خواب بیدار شدم، باورم نمی شد.

«یک ریال هم نبود [of Child Benefit] در حساب کاربری من و بدون توضیح، بدون پیامک خودکار.

“من سعی کردم با HMRC تماس بگیرم اما آنها تماس نمی گرفتند. بسیار استرس زا بود. ما در تاریکی رها شدیم.”

این مقام مالیاتی عذرخواهی کرد و گفت که مبلغ پرداخت نشده روز چهارشنبه پرداخت می شود.

همچنین می گوید هرکسی که در نتیجه شکست متحمل ضرر شده باشد می تواند از طریق سامانه شکایات برای جبران خسارت اقدام کند.

اما موجی از خشم در شبکه های اجتماعی رخ داد. برخی از والدین گفتند که این اشتباه باعث شده است که آنها قادر به پرداخت هزینه غذا یا پرداخت صورت حساب خود نباشند.

HMRC همچنین به دلیل ارتباط خود پس از اینکه به والدین نگران خود گفت که روز دوشنبه با خطوط کمک آن تماس نگیرند و در عوض رسانه های اجتماعی را برای به روز رسانی بررسی کنند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

“تمام روز نگرانش بودم”

جان پین جان پین و خانوادهجان پین

پدر مجرد جان پین گفت که نتوانسته است از HMRC پاسخ بگیرد

جان پین، پدر سه فرزند مجرد، که دو نفر از آنها نیازهای ویژه دارند، تنها زمانی متوجه شد که کمک هزینه کودک پرداخت نشده است که پیامی از بانک خود دریافت کرد مبنی بر اینکه بدهی مستقیم با شکست مواجه شده است.

ابتدا گیج شد.

سپس او وحشت کرد.

این مرد 32 ساله برای پرداخت هزینه کلاس های باله، قبض غذا و روزهای بیرون رفتن با بچه های دخترش به حمایت از کودک متکی است.

جان به بی بی سی گفت: «در سال گذشته، زمانی که پول کمتر شده است، من بیشتر و بیشتر از آن برای پرداخت برخی قبوض استفاده می کنم.

جان همچنین قادر به دریافت پاسخ مستقیم از HMRC نبود که باعث ناراحتی او شد.

“من باید می فهمیدم چه اتفاقی در فیس بوک افتاده است و آنها نگفتند “در چند روز آینده با آن برخورد خواهیم کرد”، آنها فقط گفتند “به بررسی رسانه های اجتماعی ادامه دهید.” بنابراین من تمام روز نگران بودم.”

خوشبختانه به او مهلت داده شد تا بدهی مستقیمی را که روز دوشنبه از دست داده بود پرداخت کند، اگرچه به دلیل پرداخت نکردن به موقع صورت حساب جریمه شد و باید از طریق روند شکایات HMRC آن را پس بگیرد.

اگر افرادی که مسئولیت تربیت کودک زیر 16 سال یا زیر 20 سال را دارند، اگر در حال تحصیل یا آموزش باشند، می توانند مطالبه کمک هزینه کودک داشته باشند.

فقط یکی از والدین کمک هزینه فرزند دریافت می کند و محدودیتی برای تعداد فرزندانی که می توانید مطالبه کنید وجود ندارد.

این مزایا – که معمولاً هر چهار هفته یک بار پرداخت می شود – برای بسیاری از خانواده های کم درآمد حیاتی است. والدین می توانند 25.60 پوند در هفته برای یک فرزند و 16.95 پوند برای هر فرزند بعدی مطالبه کنند.

“بهت زده”

مگان دراگون، 26 ساله، گفت که از نرسیدن کمک “شکه شده” زیرا معمولا “واقعا قابل اعتماد است”.

مادر چهار فرزند از نورث همپتون شایر، که بیکار است، گفت که این پول “مهم” است زیرا درآمد شوهرش به تنهایی “برای پوشش ما کافی نیست”.

مگان به بی بی سی گفت: «ما برای سوخت، غذا، وام مسکن به آن نیاز داریم.

خانواده به دلیل تاخیر تقریباً پرداخت وام مسکن خود را در روز دوشنبه از دست دادند، اما موفق شدند یک تمدید سه روزه از وام دهنده دریافت کنند.

مگان همچنین تلاش کرد تا دریابد که چرا این مزیت اتفاق نیفتاده است، تنها پس از برخورد به موضوع در سایت شبکه Mumsnet متوجه شد.

“من از HMRC ناامید و آزرده شدم زیرا به نظر می رسید مردم در این مورد در جمعه شب و صبح شنبه به آنها هشدار دادند و آنها آن را نادیده گرفتند. احتمالاً می شد از آن جلوگیری کرد.”

او گفت که خانواده اکنون “به مسیر برگشته” بازگشته اند.

ما در موقعیت بسیار خوش شانسی هستیم، اما دیگران چندان خوش شانس نیستند.»

با گزارش اضافی توسط برنادت مک کیگ

دیدگاهتان را بنویسید