چمرینگ می‌گوید که جنگ به ذخیره‌سازی یک دهه سلاح منجر خواهد شد


رئیس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تسلیحات بریتانیا گفت: افزایش درگیری جهانی به این معنی است که کشورها 10 سال آینده را صرف ذخیره تسلیحات خواهند کرد.

Chemring که خود را تامین کننده کلیدی ناتو می‌داند، گفت که این کشورها به جنگ‌های غزه و اوکراین و همچنین چینی که به طور فزاینده‌ای مدعی است پاسخ می‌دهند.

این شرکت می‌خواهد تا سال 2030 فروش‌هایی که در حال حاضر در حول و حوش سطوح بی‌سابقه هستند، چهار برابر شود و به نزدیک به 1 میلیارد پوند برسد.

مایکل اورد، مدیر اجرایی Chemring گفت: «افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در سراسر جهان باعث چرخه اساسی تسلیح مجدد شده است که انتظار می‌رود حداقل تا دهه آینده ادامه یابد.»

این شرکت فناوری های هوافضا، دفاعی و امنیتی را برای کشورهای سراسر جهان ایجاد می کند. همچنین قطعاتی برای سفرهای فضایی و محصولات «جنگ الکترونیک» طراحی می کند.

این شرکت پیش بینی خود را در حین گزارش نتایج شش ماهه منتهی به 30 آوریل انجام داد که نشان می داد فروش 8 درصد افزایش یافته و به 223.4 میلیون پوند رسیده است.

با این حال، سود قبل از مالیات تقریباً یک سوم کاهش یافت و به 15.2 میلیون پوند رسید، که این شرکت اعلام کرد به دلیل آب و هوای نامناسب در یکی از سایت های خود در تنسی و همچنین هزینه های مربوط به یک طرح بازنشستگی است.

چمرینگ در مورد وضعیت فعلی گفت متحدان اروپایی -اعضای ناتو و غیر ناتو- پس از کمک به اوکراین که وارد سومین سال جنگ خود با روسیه شده است، هزینه های دفاعی خود را برای تکمیل ذخایر خود افزایش می دهند.

همچنین به اعلام اخیر نخست وزیر ریشا سوناک برای افزایش مخارج دفاعی به 2.5 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) تا پایان دهه اشاره کرد.

سر کیر استارمر، رهبر حزب کارگر نیز متعهد شده است که در صورت پیروزی حزب در انتخابات عمومی بدون تعیین ضرب الاجل، هزینه ها را به 2.5 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش دهد.

بر اساس آخرین آمارهای دولت، مجموع صادرات دفاعی بریتانیا از سال 2021 تا 2022 با 70 درصد افزایش به 11.2 میلیارد پوند خواهد رسید که عمدتاً ناشی از قراردادهای جدید به خاورمیانه و اروپا است.

برخی از احزاب سیاسی و مبارزان در مورد نقش شرکت های دفاعی بریتانیا در درگیری های خارجی ابراز نگرانی کرده اند.

SNP، لیبرال دموکرات ها و گروه های معترض از بریتانیا می خواهند که فروش تسلیحات به اسرائیل را متوقف کند.

لرد کامرون، وزیر امور خارجه ماه گذشته گفت که این ممنوعیت تنها حماس را تقویت می کند و افزود که بریتانیا تنها یک درصد از تسلیحات خود را به اسرائیل می دهد.

وزیران گفتند که همه درخواست‌ها برای صدور مجوز برای صادرات تجهیزات نظامی و اقلام مرتبط بر اساس تعدادی از معیارها از جمله “خطر استفاده از اقلام برای ارتکاب یا تسهیل سرکوب داخلی” ارزیابی می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید