بزرگترین آبجوساز ژاپنی آساهی در تلاش است تا نسل هوشیار Z را جذب کند


مریکا اوه،خبرنگار تجاری

Getty Images مردم در یک مهمانی آخر سال در یک میخانه در توکیو آبجو می نوشند.گتی ایماژ

نامزدی به طور سنتی نقش مهمی در تجارت ژاپن ایفا کرده است

برای هزاران سال، الکل به عنوان روان کننده اجتماعی مورد استفاده قرار گرفته است. در ژاپن به آن معروف است ارتباط – ترکیبی از کلمه ژاپنی برای نوشیدنی، نامو ارتباطات

ایده این است که نوشیدن الکل محیط آرام تری ایجاد می کند.

شرکت‌ها حتی در میخانه‌ها به جای اتاق‌های هیئت مدیره با مسائل سخت برخورد می‌کنند.

رئیس فقید، کازوآ ایناموری، رئیس سابق شرکت هواپیمایی ژاپن که در آن زمان ورشکسته شده بود، در سال 2012 توضیح داده شد چگونه او از آبجو استفاده کرد تا کارکنان خود را باز کنند.

اما اکنون یک نسل کاملاً جدید وجود دارد تصمیم گرفت که زیاد ننوشد. مطالعات متعدد در بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا نشان می دهد که افراد ژنرال Z هوشیارتر از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود هستند.

در ژاپن، در مواجهه با کاهش مالیات الکل، مقامات حتی یک مسابقه ملی به نام Sake Viva ترتیب دادند! در تلاش برای معکوس کردن روند در سال 2022.

نسل هوشیار نه تنها بر درآمد مالیاتی در ژاپن تأثیر می گذارد، بلکه یک چالش کاملاً جدید برای مشاغل تولید و فروش الکل ایجاد می کند.

Getty Images آتسوشی کاتسوکی، مدیر اجرایی هلدینگ گروه آساهی.گتی ایماژ

آتسوشی کاتسوکی، مدیر اجرایی هلدینگ گروه آساهی

آتسوشی کاتسوکی، مدیر اجرایی هلدینگ گروه آساهی گفت: “ما متوجه شدیم که جوانان به طور فزاینده ای ترجیح می دهند الکل ننوشند.”

با این حال، بزرگترین تولیدکننده آبجو ژاپن این را هم خطر و هم فرصت می داند.

او گفت: “شرکت ما کاملا منحصر به فرد است زیرا در حالی که اکثر فروش ما در آبجو و مشروبات الکلی است، ما همچنین توانایی تولید نوشیدنی های نرم و غیر الکلی را داریم که به ما مزیت رقابتی می دهد.”

Asahi همچنین در حال تبلیغ محصولات بدون الکل خود و آنچه که آن را کم الکل می نامد – مانند آبجو بدون الکل یا نوشیدنی هایی با محتوای الکل کمتر از 3.5٪. – خارج از بازار داخلی خود

وی گفت: تا سال 2030 می خواهیم سهم نوشابه های صفر و کم الکل را دو برابر کنیم و به 20 درصد از کل فروش نوشابه ها برسانیم.

آنها در حال حاضر در بازار داخلی محبوب هستند. آقای کاتسوکی این را گفت آبجو غیر الکلی 10 درصد از فروش نوشیدنی آساهی در ژاپن را تشکیل می دهد زیرا مردم از رانندگی در حالت مستی اجتناب می کنند.

اما بازار ژاپن به دلیل پیری جمعیت و کاهش نرخ زاد و ولد در حال کاهش است.

او گفت: «فروش مشروبات الکلی در ژاپن به کاهش خود ادامه خواهد داد زیرا ما نمی توانیم با کاهش جمعیت کنار بیاییم، به این معنی که نمی توانیم انتظار داشته باشیم بازار ژاپن به شدت رشد کند.

این یعنی آساهی اصلی فرصت هایی برای رشد در خارج از کشور وجود دارد و 15 سال است که در خارج از کشور به سرعت در حال گسترش است. امروزه بیش از نیمی از فروش خارج از ژاپن است.

یکی از بازارهای اصلی که این شرکت هنوز نتوانسته آن را تصاحب کند، ایالات متحده است. س: آیا آبجو بدون الکل می تواند مانند ژاپن محبوب شود؟

وینسنت بال وینسنت بال و سامانتا بنایتیس.وینسنت بال

وینسنت بال و سامانتا بنایتیس تصمیم گرفتند زیاد الکل ننوشند

وینسنت بال و سامانتا بنایتیس زوجی 20 ساله هستند که در جکسونویل فلوریدا زندگی می کنند. در ایالات متحده، قوانین الکل از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است، اما حداقل سن نوشیدن 21 سال در سراسر کشور است.

در حالی که افراد بالای 40 سال در خانواده‌هایشان از شب‌های شلوغ لذت می‌برند، ژنرال زرز الکل زیادی نمی‌نوشد.

وینسنت گفت: «فکر می‌کنم نوشیدن در حد اعتدال کاملاً خوب است.

من فقط چیزهای دیگر را لذت‌بخش‌تر می‌دانم و فکر نمی‌کنم نوشیدن الکل، به‌ویژه در مهمانی‌ها، کار مهمی باشد.»

برای سامانتا، این درسی بود که از دیدن مشروب زیاد دیگران آموخت.

من قطعاً تحت تأثیر قرار گرفتم که همه اطرافیانم در زندگی‌ام بیش از حد مست یا زیاده‌روی باشند و اشتباهاتی انجام دهند که بر بقیه زندگی‌شان تأثیر گذاشت، نه فقط در آن شب».

بنابراین، در عوض، سامانتا کامبوچا – یک چای سیاه یا سبز تخمیر شده که اغلب طعم‌دار است- می‌نوشد. زیرا “اگر فقط آب بنوشی، بارها از من پرسیده شده، اوه، آیا واقعا فقط آب می خوری؟”

برای جلوگیری از فشار همسالان، آیا آنها آبجوی غیر الکلی می نوشند؟ پاسخ آنها یک نه قاطع بود.

لیلا نیل جوزی بال.لیلا نیل

جوزی بال، 18 ساله، می‌گوید که می‌داند چرا برخی افراد زیاد الکل می‌نوشند

آقای کاتسوکی در پاسخ به این سوال که آساهی با افرادی که تازه نمی‌نوشند مانند سامانتا و وینسنت چگونه برخورد می‌کند، گفت که این شرکت درس مهمی آموخته است.

او با اذعان به اینکه آساهی هنوز در جذب افراد غیر مشروب موفق عمل نکرده است، گفت: ما متوجه شدیم که از دید یک نوشیدنی نوشابه درست می کنیم.

ما در ژاپن داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم و از کسانی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند الکل بنوشند می‌خواهیم بفهمند چه محصولاتی می‌خواهند.»

خواهر کوچک‌تر وینسنت، جوزی، برداشت خود را از مستی مردم به نشانه‌ی سختی‌هایی که شرکت‌های نوشابه‌سازی در تلاش برای پیروزی بر ژنرال Z هستند، توضیح داد.

من قطعاً افرادی را که بیش از حد الکل می نوشند درک می کنم. آیا خودم این کار را انجام می دهم؟ من امیدوارم که نه، زیرا مردم تمایل دارند زمانی که مشروب می خورند خود را احمق کنند.

اگر شما یا کسی که می شناسید با الکل مشکل دارید، خط اکشن بی بی سی دارای جزئیات سازمان هایی است که می توانند کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید