رئیس سابق در سال 2011 در مورد خطرات فناوری اطلاعات صحبت کرد


تام اسپینر،خبرنگار تجاری بی بی سی

IT پرس و جو اداره پست افق آلیس پرکینزاستعلام IT افق اداره پست

خانم پرکینز گفت فوجیتسو کیفیت نرم افزار خود را کاهش داده است

در تحقیقات شنیده شد، آلیس پرکینز، رئیس سابق اداره پست، در اوایل سال 2011 از نقص احتمالی در سیستم فناوری اطلاعات Horizon مطلع شد.

در آن زمان، خدمات پستی صدها معاون مدیر پست را به دلیل کلاهبرداری بر اساس داده های اشتباه نرم افزار حسابداری Horizon تحت تعقیب قرار داد.

او این پرونده ها را تا سال 2015 ادامه خواهد داد.

خانم پرکینز که در تحقیقات درباره این رسوایی مدارک ارائه می کند، در آن زمان گفت که هیچ ارتباطی بین این دو برقرار نکرده است.

همچنین به او گفته شد که اداره پست یک “معامله بسیار سخت” در مورد هزینه Horizon انجام داده است و در عوض، توسعه دهنده Fujitsu از کیفیت نرم افزار چشم پوشی کرده است.

این تحقیق یادداشت دست‌نویسی توسط خانم پرکینز از جلسه‌ای در 27 سپتامبر 2011 با آنگوس گرانت، حسابرس ارنست و یانگ (EY) نشان داده شد.

“ریسک برای ما”

بر اساس این یادداشت، آقای گرانت نگرانی هایی را در مورد Horizon مطرح کرد و این برنامه را “خطری واقعی برای ما” توصیف کرد.

او همچنین هشدار داد که اگر Horizon دقیق نباشد، EY نمی‌تواند حساب‌های اداره پست را امضا کند.

“آیا داده ها را با دقت جمع آوری می کند؟” بر اساس یادداشت خانم پرکینز، نگرانی آقای گرانت بود.

مشاور ارشد این تحقیق، جیسون بیر، گفت اطلاعات ارائه شده توسط آقای گرانت “بسیار مهم” بود.

او گفت که در سال 2011، حدود 11900 اداره پست هنوز از سیستم رایانه ای برای انجام میلیون ها تراکنش به ارزش میلیاردها پوند در سال استفاده می کردند.

“[If it’s] آیا یک خطر واقعی برای حسابرسان حرفه ای مستقل است، پس این یک خطر واقعی برای اداره پست است، اینطور نیست؟

خانم پرکینز گفت که ملاقات او با آقای گرانت یکی از اولین ملاقات های او به عنوان رئیس بود و او دیدگاه او را “به عنوان دیدگاهی از دیدگاه حسابرسان و توانایی آنها برای حسابرسی حساب ها” تفسیر کرد.

او گفت: «به اشتباه فکر نمی‌کنم که با عملکرد Horizon در سطح شعبه ارتباط برقرار کنم.

– یکی دنبال دیگری نمی رود؟ آقای بیر پاسخ داد.

خانم پرکینز گفت: «به یاد نمی‌آورم که این ارتباطی باشد که در آن زمان برقرار کردم.

“عمیقا مشکل ساز”

بر اساس یادداشت خانم پرکینز، آقای گرانت در ادامه به بحث در مورد موارد ادعای کلاهبرداری توسط معاونان رئیس جمهور در آن زمان پرداخت و نشان داد که “مظنونان معتقدند این یک مشکل سیستمی است.”

اما دوباره، خانم پرکینز گفت که ارتباطی بین مشکلات احتمالی Horizon و آنچه معاونان پست در دفاع از خود گفته‌اند، ایجاد نکرده است.

مشاور ارشد بیر از خانم پرکینز پرسید که آیا این یادداشت برای شما مشکل بزرگی است زیرا با اطلاعاتی که به دست آورده اید کاری انجام نداده اید؟

اما خانم پرکینز گفت که او آن را نپذیرفت. در آن زمان، او با «افراد زیادی که اطلاعات زیادی در مورد نامه به من می‌دادند» ملاقات می‌کرد.

او افزود: “هشدار کننده نبود.”

طبق این یادداشت، آقای گرانت همچنین به خانم پرکینز گفته است که اداره پست “معامله بسیار سختی” در مورد هزینه Horizon انجام داده است، اما فوجیتسو “از کیفیت/تامین عقب نشینی کرده است”.

او همچنین پیشنهاد کرد که اداره پست “ساده لوح” است.

خانم پرکینز در این تحقیق گفت که سازمان‌هایی که با شرکت‌های فناوری اطلاعات قرارداد می‌بندند، اغلب «مستضعف هستند» و او نگران رابطه نابرابر با فوجیتسو است.

دیدگاهتان را بنویسید