سوخت Asda گرانتر از Tesco، Sainbury's و Morrisons است


تحقیقات نشان می‌دهد که سوخت آسدا پس از سال‌ها ارزان‌ترین سوپرمارکت‌ها، علیرغم وعده ارائه بهترین ارزش برای پول، به گران‌ترین گروه سوپرمارکت تبدیل شده است.

بر اساس گزارش RAC، میانگین قیمت بنزین و گازوئیل در Asda بالاتر از Tesco، Morrisons و Sainsbury's در پایان ماه مه بود.

Asda این یافته ها را به چالش کشید و گفت که این یافته ها همه دارایی های آن از جمله فروشگاه ها را پوشش می دهد و هنوز بهترین قیمت ها را در سوپرمارکت ها دارد.

قیمت جهانی سوخت در حال کاهش است، اما RAC گفت سوپرمارکت های زنجیره ای پس انداز را به مشتریان منتقل نمی کنند.

RAC داده های ارسال شده توسط بزرگترین سوپرمارکت ها به سازمان رقابت و بازار را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که Asda بنزین را با قیمت 146.34 p در لیتر و گازوئیل را با قیمت 151.71p به فروش می رساند.

در مقابل، Tesco، Morrisons و Sainsburys 144.45p و 149.61p در هر لیتر شارژ کردند – حدود 1.9p و 2.1p کمتر.

راد دنیس، افسر ارشد سیاست گذاری RAC گفت: از زمانی که گروه خودروسازی شروع به ردیابی قیمت سوخت سوپرمارکت کرده است، این اولین بار است که Asda گران ترین است.

وی افزود که این زنجیره سال‌ها پیشتاز بازار در قیمت سوخت بوده و رقبای خود را تشویق می‌کند تا قیمت‌ها را کاهش دهند، اما اکنون “تاج” خود را از دست داده است.

آقای دنیس افزود که با کاهش قیمت سوخت، آسدا بعید است که بتواند به این زودی ها بهبود یابد زیرا رقبا احتمالاً قیمت ها را به همان سرعت کاهش می دهند تا برتری خود را حفظ کنند.

آسدا با این یافته ها مخالفت کرد و گفت که قیمت های سوپرمارکت ها به ویژه پیشتاز بازار باقی مانده اند.

بر اساس اطلاعات وی، او در ماه می سوخت را در سایت های خود به قیمت 147.78 پنس در هر لیتر فروخت که ارزان تر از رقبا بود.

آسدا در توضیح قیمت های بالاتر در فروشگاه های کوچکتر گفت که نرخ های آن با رقابت در بازار محلی مطابقت دارد.

سخنگو گفت: Asda در ماه مه پیشرو قیمت در بخش سوخت سوپرمارکت بود و ما همچنان بر ارائه بهترین ارزش در پمپ به مشتریان خود تمرکز می کنیم زیرا در بخش سوخت راحت رشد می کنیم.

سوپرمارکت های زنجیره ای پس از خرید سال گذشته توسط گروه EG، برادران عیسی، ادعای خود مبنی بر ارائه ارزان ترین قیمت سوخت را دو برابر کرد.

میانگین قیمت سوخت در بریتانیا به دلیل افزایش قیمت جهانی نفت دوباره در حال افزایش است، اگرچه انتظار می‌رود در هفته‌های آینده کمی کاهش یابد.

RAC گفت که قیمت های عمده فروشی سوخت در حال حاضر در حال کاهش است اما این در پمپ ها منعکس نمی شود.

به استثنای چند مورد، رقابت قیمت چندان قوی به نظر نمی رسد.

دیدگاهتان را بنویسید