مترجم سابق شوهی اوهتانی به تقلب اعتراف کرد


مترجم سابق شوهی اوهتانی، ستاره بیسبال ژاپنی، سه شنبه به جرم کلاهبرداری مالیاتی و بانکی در دادگاهی در جنوب لس آنجلس اعتراف کرد.

ایپی میزوهارا، 39 ساله، متهم به سرقت حدود 17 میلیون دلار (13.3 میلیون پوند) از آقای اوهتانی، بازیکن تیم لس آنجلس داجرز، در طول سال‌هایی که برای این ورزشکار برتر کار کرده است، شده است.

آقای اوهتانی یکی از شناخته شده ترین نام های امروز بیسبال است. او قبل از فصل 2024 یک قرارداد 10 ساله به ارزش 700 میلیون دلار با داجرز امضا کرد و به چهره فرنچایز و لیگ برتر بیسبال تبدیل شد.

دادستان ها گفتند که میزوهارا از پول این بازیکن بیسبال برای پرداخت بدهی های قمار خود استفاده کرد.

اعتراف به گناه بخشی از معامله ای است که مترجم سابق با دادستان در ازای کاهش مجازات انجام داد.

از زمانی که اخبار مربوط به این اتهامات در ماه مارس منتشر شد، این پرونده توجه زیادی را از سوی طرفداران بیسبال در ژاپن و آمریکا به خود جلب کرد.

در یک جلسه دادگاه در دادگاه فدرال اورنج کانتی، موزیزا گفته است که بدهی های زیادی در قمار داشته است. او تنها راه نجات را استفاده از پولی است که از حساب آقای اوهتانی منتقل کرده است.

دادستان ها می گویند که مترجم سابق با کارمندان بانک تماس گرفته و به دروغ خود را آقای اوهتانی معرفی کرده است «تا کارمندان را فریب دهد تا اجازه انتقال الکترونیکی از [Mr] حساب بانکی اوهتانی شریک قمار غیرقانونی است».

آنها همچنین او را به تقلب مالیاتی متهم کردند.

مارتین استرادا، وکیل دادگستری آمریکا ماه گذشته در طرح اتهامات گفت: «میزان کلاهبرداری و سرقت این متهم بسیار زیاد است.

او از موقعیت اعتماد خود برای سوء استفاده از آقای اوهتانی و دامن زدن به عادت خطرناک قمار استفاده کرد.

اتهام کلاهبرداری بانکی تا 30 سال حبس و اتهام کلاهبرداری مالیاتی تا سه سال مجازات دارد.

مزیزه به هر دوی آنها اعتراف کرد.

این حکم برای 25 اکتبر برنامه ریزی شده است.

مزیزه در ماه مارس با انتشار خبر این اتهامات اخراج شد. آقای اوهتانی، 29 ساله، در آن زمان گفت که از اینکه شخصی که به او اعتماد دارد «این کار را انجام داده است» «متأسف و شوکه شده است».

میزوهارا از زمانی که ستاره بیسبال – که اکنون دو بار MVP لیگ آمریکا شده است – در ایالات متحده در سال 2018 شروع به بازی کرد، همراه همیشگی بوده است.

آقای اوهتانی که انگلیسی بلد نیست، برای همه چیز از کمک در مصاحبه های رسانه ای گرفته تا امور بانکی و همکاری با مشاوران مالی خود به شدت به مترجم خود متکی است.

دیدگاهتان را بنویسید