گوگل با شکایت 13 میلیارد پوندی مرتبط با تبلیغات روبرو خواهد شد


دادگاهی با این استدلال که قدرت بیش از حدی بر بازار تبلیغات آنلاین دارد، باید از گوگل 13.6 میلیارد پوند شکایت کرد.

پرونده ای که توسط گروهی به نام Ad Tech Collective Action LLP مطرح شده است، ادعا می کند که غول جستجو درگیر رفتارهای ضدرقابتی بوده که باعث ضرر ناشران آنلاین در بریتانیا شده است.

آلفابت مادر گوگل این پرونده را در تلاش‌های خود برای رد این دعوی «نامنسجم» خواند.

اما دادگاه استیناف رقابت در لندن حکم داد که این پرونده اکنون می تواند به دادگاه برود.

کلودیو پولاک، مدیر سابق آفکام که اکنون شریک Ad Tech Collective Action است، گفت: «این تصمیم برای قربانیان اقدامات ضدرقابتی گوگل در فناوری تبلیغات اهمیت زیادی دارد.

گوگل اکنون باید پاسخگوی اقدامات خود در یک پرونده قضایی کامل باشد.

بی بی سی برای اظهار نظر به گوگل مراجعه کرده است.

این موارد شامل فناوری تبلیغات است که معمولاً به اختصار adtech نامیده می‌شود، که تصمیم می‌گیرد مردم چه تبلیغاتی را آنلاین ببینند و چقدر هزینه برای ناشران دارند.

قرار دادن چنین تبلیغاتی منبع درآمد زیادی برای بسیاری از وب سایت ها است – Ad Tech Collective Action می گوید که هزینه تبلیغات دیجیتال در سال 2021 به 490 میلیارد دلار خواهد رسید.

همچنین یک صنعت بسیار ارزشمند برای گوگل است زیرا بر جستجوی وب بسیار تسلط دارد.

هسته اصلی این ادعا این ادعاست که گوگل از این سلطه با کاهش سود وب سایت ها سوء استفاده می کند.

Ad Tech Collective Action می‌گوید که Google در آنچه «اولویت‌ها» می‌نامد مشارکت می‌کند – به عبارت دیگر، محصولات و خدمات خود را به طور برجسته‌تری نسبت به محصولات رقبای خود تبلیغ می‌کند.

این بدان معناست که ناشران در نهایت برای تبلیغاتی که اجرا می کنند پول کمتری دریافت می کنند و همچنین باید هزینه های “بسیار بالا” گوگل را بپردازند.

آقای پولاک گفت: “من مشتاقانه منتظر همکاری با مشاوران حقوقی و اقتصادی خود برای تضمین غرامت برای سال هایی هستم که در طی آن بازارهای مربوطه نتیجه رقابتی برای بازار انتشارات بریتانیا فراهم نکرده اند.”

اما زمان زیادی طول خواهد کشید تا هر یک از اینها حل شود – قبلاً هجده ماه طول کشیده است و تاریخ آزمایشی تعیین نشده است.

این مورد به اصطلاح سلب مسئولیت است، به این معنی که همه ناشران مربوطه بریتانیا شامل می شوند مگر اینکه خلاف آن را بیان کنند.

این توسط یک شخص ثالث ناشناس تامین مالی می شود و گفته می شود که ناشران بریتانیایی که بخشی از ادعا هستند، برای شرکت در آن پولی پرداخت نمی شود.

این در حالی است که گوگل با تحقیقات تنظیم‌کننده‌های بریتانیا، اروپا و ایالات متحده در مورد تجارت تبلیغاتی خود مواجه است، در حالی که این شرکت قبلاً با جریمه‌های میلیاردها پوندی از سوی کمیسیون اروپا به دلیل آنچه که رفتار ضدرقابتی خوانده است، مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید