رشد شغلی در ایالات متحده نرخ بهره پایین تر را مورد تردید قرار می دهد


استخدام در ایالات متحده در ماه گذشته به طور غیرمنتظره ای افزایش یافت و همچنان به نادیده گرفتن پیش بینی ها مبنی بر کاهش رشد اقتصادی ادامه داد و در عین حال سؤالات جدیدی در مورد زمان کاهش نرخ بهره ایجاد کرد.

به گفته وزارت کار ایالات متحده، کارفرمایان در ماه مه 272000 شغل ایجاد کردند که بیش از انتظارات برای 185000 شغل جدید است.

بازار کار ایالات متحده تحت نظارت بانک مرکزی است تا چگونه تحت فشار هزینه های استقراض که در بالاترین سطح خود در بیش از 20 سال گذشته است، مقاومت کند.

فدرال رزرو برای مبارزه با تورم که نرخ افزایش قیمت ها را اندازه گیری می کند، به شدت نرخ های بهره را افزایش داد. فدرال رزرو رشد اشتغال را به عنوان نشانه ای از اینکه اقتصاد می تواند سرعت فعلی را تحمل کند ذکر کرد.

تحلیلگران می گویند آخرین آمار مشاغل تایید می کند که صحبت در مورد کاهش هزینه های استقراض زودرس است.

ریچارد کارتر، رئیس تحقیقات نرخ ثابت در Quilter Cheviot، یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری، می‌گوید: «داده‌های امروز نشان می‌دهد که فدرال رزرو باید مدتی عقب بنشیند و منتظر بماند تا اولین کاهش کاهشی در نظر گرفته شود.

او افزود که این اعداد می توانند امسال هر حرکتی را از جدول خارج کنند.

گزارش وزارت کار ایالات متحده همچنین نشان داد که میانگین دستمزد ساعتی بیش از حد انتظار افزایش یافته و به 4.1 درصد در 12 ماه گذشته رسیده است. اقتصاددانان رشد 3.9 درصدی را پیش بینی کردند.

در این گزارش آمده است که شرکت های مراقبت های بهداشتی، کافه ها، رستوران ها و دولت پیشتاز مشاغل هستند.

نرخ بیکاری که با استفاده از نظرسنجی متفاوت از تعداد مشاغل محاسبه می شود، از 3.9 درصد در آوریل به 4 درصد افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید