زنی از نتفلیکس به خاطر شخصیت فاون 170 میلیون دلار شکایت کرد


زنی که ظاهراً الهام بخش شخصیت مارتا در درام موفق نتفلیکس “Fawn” بوده است، از پخش کننده به دلیل افترا، سهل انگاری و تجاوز به حریم خصوصی شکایت کرده است.

فیونا هاروی، وکیل بریتانیایی که مدعی است مارتا مبتنی بر او است، در دادخواستی که روز پنجشنبه در دادگاهی در کالیفرنیا ارائه شد، ادعا کرد که نتفلیکس به بیش از 50 میلیون بیننده در سراسر جهان درباره او “دروغ های وحشیانه” گفته است.

این دادخواست بیش از 170 میلیون دلار (132 میلیون پوند) غرامت از خانم هاروی است که ادعا می کند به دروغ به عنوان یک مجرم مجرم معرفی شده است که مدتی را به دلیل تعقیب کردن در سریال Fawn در زندان گذرانده است.

نتفلیکس بلافاصله به درخواست بی بی سی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

خانم هاروی همچنین تجاوز جنسی به خالق سریال را انکار می‌کند، طبق اسناد دادگاه که می‌گویند نتفلیکس این دروغ را گفته و هرگز متوقف نشده است، زیرا داستان بهتر از حقیقت بود و داستان‌های بهتر پول می‌آورند.

در یکی از صحنه های سریال، شخصیت مارتا یک شب در کنار کانالی به قهرمان سریال تجاوز جنسی می کند.

خانم هاروی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی نیوز گفت مطمئن است نتفلیکس این پرونده را از دست خواهد داد.

او گفت: “من در این مورد تردیدی ندارم. ما در غیر این صورت این کار را انجام نمی دادیم. ما فکر می کنیم که برنده خواهیم شد.”

اولین قسمت از مینی سریال موفق ادعا می کند که “این یک داستان واقعی است.”

در تیتراژ پایانی نمایش آمده است که این برنامه “بر اساس رویدادهای واقعی است: با این حال، شخصیت ها، نام ها، حوادث، مکان ها و دیالوگ های خاصی برای اهداف نمایشی اختراع شده اند”.

بنجامین کینگ، مدیر اجرایی نتفلیکس، ماه گذشته با ارائه شواهدی به کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش پارلمان گفت که این سریال به وضوح داستان واقعی آزار وحشتناکی است که توسط نویسنده و قهرمان داستان توسط ریچارد گاد توسط یک استالکر محکوم شده است.

آقای گاد، یک کمدین، سریالی نوشت و در آن بازی کرد که گفته می‌شود توسط زنی که در میخانه‌ای که در آن کار می‌کرد ملاقات کرده، تحت تعقیب قرار گرفته است.

از او به عنوان متهم در دعوای خانم هاروی نامی برده نشده است.

نه از نام اصلی آقای گد و نه خانم هاروی در سریال استفاده نشده است.

در رسانه‌های اجتماعی، آقای گد قبلاً از طرفداران خواسته بود تا از تلاش برای شناسایی مارتا، شخصیت استالکری که برای اولین بار در استندآپ کمدی به تصویر کشیده بود، خودداری کنند.

خانم هاروی خود را به عنوان زنی معرفی کرد که در نقش مارتا در سریال به تصویر کشیده شد. نتفلیکس و آقای گاد این موضوع را تایید نکرده اند.

شکایت خانم هاروی مدعی است که نتفلیکس «به معنای واقعی کلمه هیچ کاری» انجام نداده است تا قبل از ساخت سریال، صحت داستان آقای گاد را تأیید کند.

این شکایت با اشاره به محکومیت قبلی شخصیت مارتا به دلیل تعقیب و تعقیب گفت: “او هرگز تحقیق نکرد که آیا هاروی سابقه کیفری داشته است یا خیر، که این یک بیان نادرست بسیار جدی از حقایق است.”

درک رابطه بین گاد و هاروی، در صورت وجود، کمکی نکرد. این به تعیین اینکه آیا سایر حقایق، از جمله حمله، آزار و اذیت ادعایی یا محکومیت، دقیق هستند یا خیر کمکی نکرد.

ریچارد راث، وکیل نیویورکی که نماینده خانم هاروی است، روز پنجشنبه به بی‌بی‌سی نیوز گفت که «شواهد مستند غیرقابل انکاری» دارد که ثابت کند موکلش هرگز به جرمی محکوم نشده است.

این شکایت شامل یک عکس بررسی پیشینه و گواهی عدم سوء پیشینه خانم هاروی است.

مارتا، شخصیت فاون، یک استالکر محکوم است که بعداً پس از گزارش شخصیت آقای گاد به پلیس دستگیر شد.

آقای راث افزود که “هیچ شکی” وجود ندارد که هویت خانم هاروی برای طرح حنایی استفاده شده است.

خانم هاروی که در بریتانیا زندگی می‌کند، می‌گوید از زمانی که سریال در ماه آوریل پخش شد، تهدیدهای زیادی به مرگ دریافت کرده است.

در این دادخواست آمده است که این تجربه باعث شد که او “ترس از خروج از خانه یا تماشای اخبار” داشته باشد، و افزود که “بسیار گوشه گیر و منزوی شد، از مردم می ترسید و برای روزها در بیرون از خانه می ماند.”

در یک مصاحبه تقریباً یک ساعته با پیر مورگان ماه گذشته، خانم هاروی تأیید کرد که آقای گاد را زمانی که در یک میخانه در لندن کار می کرد، می شناسد.

اما او عمل کردن مانند شخصیت مارتا را که 41000 ایمیل می فرستد و 350 ساعت پیام صوتی برای شخصیت آقای گاد در سریال می گذارد، رد کرد.

او گفت: “هیچ یک از اینها درست نیست. فکر نمی کنم چیزی برای او ارسال کرده باشم.”

“نه، فکر می کنم ممکن است چند ایمیل رد و بدل کرده باشیم، اما همین. فقط ایمیل های شوخی.”

با این حال، شکایت ادعا می‌کند که دیالوگ نمایش از نظرات واقعی او برای آقای گاد استفاده می‌کند – مانند توییتی که او در سال 2014 برای او فرستاد.

دیدگاهتان را بنویسید