قانون 100 میلی لیتر مایع در برخی از فرودگاه های منطقه ای بریتانیا دوباره معرفی شده است


برخی از فرودگاه های منطقه ای بریتانیا به طور موقت محدودیت هایی را برای مایعات بیش از 100 میلی لیتر در چمدان های دستی اعمال می کنند.

این تغییر از ساعت 00:01 BST روز یکشنبه 9 ژوئن 2024 اعمال خواهد شد و مسافران فرودگاه های نیوکاسل، لیدز-بردفورد، لندن سیتی، آبردین، ساوتند و تی ساید را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

همه فرودگاه‌های آسیب‌دیده در حال اجرا از پست‌های بازرسی امنیتی نسل بعدی (NGSC) هستند.

وزارت حمل و نقل می گوید که این اقدام “به منظور بهبود بیشتر سیستم های ایست بازرسی جدید” امکان پذیر است و در پاسخ به یک تهدید خاص نیست.

سخنگوی DfT به بی بی سی گفت که هنوز مشخص نیست این قانون تا چه زمانی اجرا می شود، اما این یک اقدام موقت است.

سخنگوی فرودگاه بین المللی نیوکاسل گفت که مسافران باید “تمام مایعات غیر ضروری را در چمدان خود قرار دهند” و فرودگاه در تلاش است تا “اختلال را به حداقل برساند”.

محدودیت هایی وجود دارد در حال حاضر در لندن گتویک، هیترو و منچسترپس از تمدید مهلت تحویل اسکنرهای جدید.

فرودگاه بیرمنگام به بی‌بی‌سی گفت که همچنان با محدودیت ۱۰۰ میلی‌لیتری کار می‌کند، زیرا منتظر تأییدیه نظارتی برای نوع دستگاهی است که دارد.

دولت ابتدا به همه فرودگاه‌های بریتانیا دستور داد تا سال ۲۰۲۲ به اسکنرهای جدید تغییر کاربری دهند، اما این ضرب‌الاجل بعداً به ۱ ژوئن ۲۰۲۴ بازگشت.

برخی از فرودگاه های کوچکتر قبلاً ضرب الاجل را رعایت کرده و قانون 100 میلی لیتر را کنار گذاشته اند.

فرودگاه‌ها باید به‌طور جداگانه برای تمدید درخواست می‌کردند، که می‌تواند به این معنا باشد که مسافران ممکن است تا ژوئن 2025 با محدودیت‌ها مقابله کنند.

DfT قبلاً گفته بود که سازمان هواپیمایی کشوری جریمه های مالی برای فرودگاه هایی که به طور مداوم ضرب الاجل را از دست می دهند اعمال خواهد کرد.

در ژانویه، گروه مصرف کننده کدام؟ هشدار داد که تمدید محدودیت ها می تواند باعث سردرگمی در تعطیلات تابستانی شود.

قوانینی که لازم است مایعات از طریق ظروف 100 میلی لیتری یا کمتر در یک کیسه پلاستیکی شفاف عبور کنند، در سال 2006 پس از خنثی شدن توطئه بمب گذاری در یک پرواز اقیانوس اطلس معرفی شدند.

اسکنرهای جدید از فناوری سی تی اشعه ایکس برای تولید تصاویر سه بعدی استفاده می کنند، بنابراین می توان اقلام را در کیسه ها گذاشت و مایعات تا دو لیتر مجاز خواهد بود.

فرودگاه ها با مشکلات زنجیره تامین مواجه شده اند و با کار ساخت و ساز بزرگی برای نصب اسکنرها مواجه شده اند.

دستگاه های اشعه ایکس، مشابه دستگاه های سی تی اسکن مورد استفاده در بیمارستان ها، بسیار سنگین هستند و در برخی موارد کف ها نیاز به تقویت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید