چرا فیلم فرانسوی در مورد کوسه قاتل در رود سن تا کنون فیلم پاپ کورن تابستان است


نتفلیکس نمایی از برنیس بژو با یک کوسه در فیلم نتفلیکس زیر پاریسنتفلیکس

(اعتبار: نتفلیکس)

دیدار یک فیلم هیولایی از نتفلیکس و یک فیلم هیجان انگیز محیطی که در پایتخت فرانسه اتفاق می افتد، موجی جدی به پا کرد. پس از موفقیت Godzilla Minus One، این آخرین فیلم کم‌هزینه غیرانگلیسی زبان است که به استودیوهای بزرگ آمریکایی نشان می‌دهد که سرگرمی‌های محبوب چگونه ساخته می‌شوند.

مشکلی نیست امیلی در پاریس، بینندگان نتفلیکس در حال حاضر شیفته لیلیت در پاریس شده اند – لیلیت نام یک کوسه انسان خوار جهش یافته است. در فیلم زیر پاریس، او را می‌توان در حال شناور شدن در رودخانه سن دید، و هر کسی را که آنقدر احمق است که در رودخانه شیرجه بزند، قورت می‌دهد، ایده‌ای که ثابت شد آنقدر فریبنده است که Under Paris در حال حاضر شماره یک نتفلیکس است. U تابستانی که هالیوود در حال مبارزه است برای جذب مخاطب پسر پاییزی، خشمگین و دیگر آثار برجسته او، شاید مدیران استودیوهای آمریکایی بتوانند چیزی از فرانسوی ها بیاموزند.

به هر حال، این اولین بار در ماه های اخیر نیست که یک فیلم کوچکتر غیرانگلیسی به هالیوود نشان می دهد که چگونه این کار را انجام می دهد. سال گذشته یک فیلم ژاپنی گودزیلا منهای یک، با کسری از هزینه یک فیلم پرفروش معمولی ساخته شد، اما به طور موجه به عنوان فیلم هیولایی سال 2023 مورد استقبال قرار گرفت و برنده جایزه اسکار برای جلوه های بصری شد. چگونه کارین جیمز گفت در مقاله‌اش در بی‌بی‌سی فرهنگ، داستان کوتاه‌شده اما قدرتمند او برای بینندگانی جذاب بود که از دنیای مشترک بیش از حد پیچیده مارول و دی‌سی خسته شده بودند و «سرگرمی» می‌خواستند، نه تکلیف. همچنین آخر هفته گذشته به نتفلیکس رسید و تا زمانی که توسط Under Paris سقوط کرد، شماره یک پلتفرم بود.

باید به بینندگان بالقوه هشدار داد که Under Paris استانداردهای ارتفاع 30 طبقه Godzilla Minus One را برآورده نمی کند. این یک فیلم B جذاب است که جلوه‌ها و فیلم‌برداری کم‌رنگ آن برای نمایش تلویزیون مناسب‌تر به نظر می‌رسد تا تئاتر، و لیلیت خودش خیلی قانع‌کننده‌تر از کوسه هولوگرافیک نیست که به مارتی مک‌فلای در بازگشت به آینده قسمت سوم می‌کوبد. با این حال، وقتی پل ها و بلوارهای پاریس را به عنوان پس زمینه داشته باشید، جلوه های بصری شما با اکثر فیلم ها تفاوتی ندارد. و خاویر گنز، کارگردان، اهمیت یک تصویر شگفت‌انگیز، هرچند ارزان ارائه شده را قدردانی می‌کند: خون از گوش‌های کسی فوران می‌کند، در حالی که تحت فشار زیاد به اعماق دریا کشیده می‌شود. شراره قرمز غواص، مدرسه ای از کوسه ها را روشن می کند که بالای سرشان سر می زنند. او همچنین مراقب است که لیلیت را مرموز نگه دارد، او را در بیشتر مواقع از کادر دور نگه می دارد، و زمانی که او در معرض دید قرار می گیرد، اغلب به عنوان سایه ای در آب تیره به تصویر کشیده می شود.

همچنین، دقیقاً مانند اینکه برخی از کوسه‌ها برای زنده ماندن باید به شنا کردن ادامه دهند، فیلم Gens یک فیلم هیجان‌انگیز محیطی لاغر و پست است که برای نفس کشیدن متوقف نمی‌شود. Bérénice Bejo هنرمند به طرز لذت بخشی در نقش سوفیا، اقیانوس شناس که دستگاه های ردیابی را به کوسه ها متصل می کند، نقش آفرینی می کند تا بتواند نشان دهد که آلودگی چگونه آنها را تحت تأثیر قرار داده است. یکی از کوسه ها بیشتر از بقیه آسیب دیده است: در سکانس پیش از عنوان، تیم او از زباله دانی در اقیانوس اطلس شمالی بازدید می کند و می بیند که لیلیت تنها در چند ماه از 2.5 متر به 7 متر رسیده است. سه سال بعد، یک کوسه در سن دیده می‌شود، رویدادی که در آن یک بژو نفس نفس می‌زند تا چیزهایی مانند «غیرممکن است» و «این رفتار غیرعادی است» بگوید، قبل از اینکه سوفیا به این نتیجه برسد که لیلیت با آب شیرین خود سازگار شده است. .

فیلم نتفلیکس درباره اقیانوس‌شناس و پلیس وحشی رودخانه در جستجوی یک کوسه انسان‌خوار جهش‌یافته لیلیت، با فیلم مقایسه شده است. نتفلیکس

این فیلم درباره یک اقیانوس شناس و یک پلیس وحشی رودخانه در جستجوی یک کوسه انسان خوار جهش یافته به نام لیلیث است که با فیلم آرواره ها (اعتبار: نتفلیکس) مقایسه شده است.

او تصمیم می گیرد با کمک عادل (نسیم لایس)، یک پلیس سخت رودخانه، این جانور را ردیابی کند. اما گروهی از دوستداران محیط زیست، کوسه را نمادی از بدرفتاری بشر با اقیانوس‌ها می‌دانند، بنابراین این فیلم، هرچند کم عمق، در حال حاضر عمق بیشتری نسبت به The Pond Boy یا Godzilla x Kong: The New Empire دارد. بعد سیاسی دیگر مربوط به شهردار راضی پاریس (آن ماریوین) است که ترجیح می دهد این ماجرا را مسکوت نگه دارد. مطبوعات جهان به زودی برای مسابقه سه‌گانه گرد هم می‌آیند که ثابت می‌کند پاریس برای میزبانی بازی‌های المپیک آماده است و نمی‌خواهد هیچ شایعه‌ای در مورد شکارچیان باعث از بین رفتن سرگرمی شود.

گنجاندن ورزش سه گانه یک نبوغ است. به محض ذکر، تماشاگر می‌داند که «زیر پاریس» با شنا کردن ده‌ها مرد در رودخانه‌ای پر از کوسه در مقابل انبوه تماشاگران به پایان می‌رسد. برخی از تماشاگران همچنین با معرفی شهری که به تبلیغات بیشتر از امنیت عمومی اهمیت می دهد، می خندند، زیرا این نشانه روشنی است که زیر پاریس، مانند گودزیلا منهای یک، به شدت تحت تأثیر فیلم هیجان انگیز استیون اسپیلبرگ در سال 1975 قرار گرفته است. آرواره ها. آرواره‌ها، پردرآمدترین فیلمی که پیش از جنگ ستارگان ساخته شده است، گاهی اوقات اولین فیلم پرفروش مدرن تابستانی نامیده می‌شود، اما امروز، تقریباً 50 سال بعد، به نظر می‌رسد که این فیلم متعلق به دورانی است که مدت‌ها گذشته است که موفقیت هالیوود مستقل از شخصیت‌های کتاب‌های مصور و بسیار زیاد بود. جلوه های گران قیمت

بنابراین شاید مدیران استودیوهای آمریکایی نیازی به یادگیری از همتایان خود در فرانسه و ژاپن نداشته باشند. شاید آنها فقط باید از تاریخ خود درس بگیرند. اگر آنها به یاد داشته باشند که مفاهیم را بر تصاویر دیجیتالی، توطئه های منطقی را بر اسطوره های فانتزی، و بازیگران متعهد را بر سوپراستارهای خود را ترجیح دهند، شاید دوباره موفقیت های بزرگی مانند Jaws داشته باشند. همانطور که لیلیت به آنها گفت، شما باید برای زنده ماندن خود را وفق دهید.

دیدگاهتان را بنویسید