آیا غول قهوه مشکل دارد؟


پا ناتالی شرمن، اخبار بی بی سی

Getty Images زنی پشت میز نشسته و در حال نوشیدن یک نوشیدنی سرد استارباکس از طریق نی در حالی که به تلفن همراه خود نگاه می کند.گتی ایماژ

اندرو باکلی، فردی که خود را “موکا” معرفی می کند، اخیراً عادت استارباکس خود را ترک کرد و پس از اینکه آخرین افزایش قیمت این شرکت باعث شد نوشیدنی او بیش از 6 دلار قیمت داشته باشد، شوکه شده است.

این مرد 50 ساله که در بخش فروش لوازم خانگی در آیداهو کار می‌کند، برای چندین دهه مشتری وفادار بوده و از Venti Mocha تقریباً روزانه خود به عنوان یک لوکس کوچک لذت می‌برد که به او اجازه می‌دهد پاهای خود را در طول روز کاری دراز کند.

اما آخرین افزایش قیمت این شرکت از مرز عبور کرد.

این همان کاهی بود که در مورد احساس من در مورد تورم به طور کلی کمر شتر را شکست. این مانند “همین است. من دیگر نمی توانم تحمل کنم،» آقای باکلی، که با خط کمک تماس گرفت تا قبل از رفتن به رسانه های اجتماعی برای تخلیه شکایت کند.

او گفت: «من آن را از دست دادم. – من هم قصد برگشتن ندارم.

این تصمیم نشانه ای از مشکلات بزرگتر در استارباکس بود که با مقاومت مجدد مشتریان خسته از تورم مواجه است، در حالی که مبارزه برای تشکیل اتحادیه ها و اعتراضات علیه این شرکت به عنوان راهی برای مخالفت با جنگ اسرائیل در غزه، درخواست ها برای تحریم و خدشه دار کردن را برانگیخت. نام تجاری.

اندرو باکلی اندرو باکلی با دستانش روی هم در آشپزخانه خود در کنار قهوه‌ساز ایستاده استاندرو باکلی

اندرو باکلی اکنون در خانه قهوه دم می کند یا از یک زنجیره کوچکتر به نام The Human Bean بازدید می کند

در ابتدای سال 2024، فروش این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.8 درصد کاهش یافت.

در ایالات متحده، بزرگترین و مهم ترین بازار این شرکت، فروش در فروشگاه های باز حداقل یک سال 3 درصد کاهش یافت، بزرگترین افت در سال های خارج از همه گیری و رکود بزرگ.

در میان افرادی که از کشتی پریدند، برخی از وفادارترین مشتریان شرکت، اعضای پاداش بودند که فعالیت آنها نسبت به سه ماهه قبل کاهش نادر 4 درصدی را شاهد بود.

دیوید وایت معمولی سابق می‌گوید که در ماه‌های اخیر تقریباً همه خریدهای خود را در استارباکس متوقف کرده است، و گاهی اوقات سفارشات خود را در اواسط خرید رها کرده است، زیرا از مقدار موجود در سبد خرید خود وحشت زده شده است.

او می‌گوید که عصبانیت او از افزایش قیمت‌ها به دلیل تصمیم‌گیری‌های دیگر شرکت، از جمله سرکوب کارگرانی که می‌خواهند به اتحادیه تبدیل شوند، دامن زده است.

این ساکن 65 ساله ویسکانسین می گوید: «آنها بیش از حد از خودشان پر هستند. آنها سعی می کنند مشتریان روزمره خود را بیش از حد تحت فشار قرار دهند و از طریق کارمندان و قیمت هایشان سود ببرند.

برای اندرو باکلی، تصمیم به ترک شرکت به قیمت تمام شد، اما او خاطرنشان می کند که سر و صداهای مختلف پیرامون شرکت در مورد مسائل سیاسی طعم بدی را در دهان او ایجاد کرده است.

“این یک کافی شاپ است. آنها قهوه سرو می کنند.» من نمی خواهم آنها را در اخبار ببینم.

لاکسمن نراسیمهان، مدیر اجرایی استارباکس، در یک کنفرانس تلفنی برای بحث در مورد آخرین نتایج شرکت، گفت که فروش ناامیدکننده بود و تا حدی به مشتریان محتاط تر اشاره کرد و اذعان داشت که “اطلاعات نادرست اخیر” بر فروش، به ویژه در خاورمیانه تأثیر گذاشته است.

او از برند دفاع کرد و قول داد با آیتم‌های منوی جدید مانند نوشیدنی‌های بوبا و ساندویچ تخم مرغ پستو، خدمات سریع‌تر در فروشگاه و انبوهی از تبلیغات، تجارت را به دست آورد.

ریچل روگری، مدیر مالی، این هفته گفت که این شرکت نشانه‌هایی از احیای مجدد را مشاهده می‌کند و به افزایش تعداد اعضای فعالی که جوایز دریافت می‌کنند اشاره کرد.

این شرکت قصد ندارد برنامه های توسعه خود را کنار بگذارد، اما به سرمایه گذاران هشدار داد که مشکلات به این زودی ها برطرف نخواهد شد.

او گفت: “ما فکر می کنیم مدتی طول می کشد.”

ورونیکا، با موهای بلوند بلند و مجعد دم اسبی، عینک و جلیقه مشکی، و ماریا جورجیا (سمت راست)، با موهای بلوند نان، با جامپر خاکستری و آبی، در استارباکس نشسته اند.

دوستان ورونیکا (چپ) و ماریا جورجیا (راست) می گویند که متوجه فضای شرکتی رو به رشد در استارباکس شده اند.

مشکلات این شرکت به بحث در مورد اینکه آیا آنها نوعی “قناری در معدن زغال سنگ” هستند یا خیر دامن زده است و هشدار می دهد که مخارج سرزنده مصرف کننده که در سال های اخیر به بزرگترین اقتصاد جهان کمک کرده است ممکن است به طور چشمگیری در حال فرسایش باشد.

مانند استارباکس، تعدادی دیگر از برندهای بزرگ فست فود، از جمله مک دونالد، وندی و برگر کینگ، با اعلام تخفیف برای احیای شور و شوق، فروش کمتری را گزارش کردند.

اما بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که رکود فروش استارباکس بیشتر از کل اقتصاد درباره شرکت می گوید.

شارون زکفیا، رئیس امور مصرف‌کنندگان گفت: «وقتی به گذشته نگاه می‌کنید و بزرگی تغییر را می‌بینید… که در چنین مدت کوتاهی اتفاق افتاد، معمولاً نشان‌دهنده این نیست که ماهیت کلان یا ماهیت قیمت دارد.» در شرکت مدیریت سرمایه گذاری ویلیام بلر، که ماه گذشته در یادداشتی به مشتریان ابراز نگرانی کرد که این برند ممکن است درخشش خود را از دست بدهد.

Getty Images فعالان گروه آزادی جوانان شیکاگو برای فلسطین در مقابل یک استارباکس در شیکاگو با پرچم های فلسطین تظاهرات کردند.گتی ایماژ

اعتراضات و درخواست‌ها برای آتش‌بس بین اسرائیل و حماس در خارج از مکان‌های استارباکس در سراسر کشور آغاز شد.

این شرکت قبلاً تحت فشار یک نبرد طولانی مدت با فعالان اتحادیه‌ها بود که نگرانی‌هایی را در مورد حقوق و شرایط کاری که با شهرت مترقی شرکت در تضاد بود، مطرح کردند.

سپس در اواخر اکتبر، پس از شکایت استارباکس از اتحادیه به دلیل یک پست در رسانه‌های اجتماعی که در آن «همبستگی» با فلسطینی‌ها را ابراز می‌کرد، این مناقشه دوباره بحث‌ها را بر سر جنگ اسرائیل علیه غزه شعله‌ور کرد و جرقه‌های جهانی برای بایکوت را برانگیخت.

استارباکس – نه تنها برند آمریکایی که در مورد این موضوع با واکنش‌های شدید مواجه شد و نه هدف جنبش رسمی بایکوت، واگذاری و تحریم (BDS) – پس از انتشار بیانیه‌ای مشترک در محکومیت خشونت‌ها در منطقه، اطلاعات نادرست درباره دیدگاه‌های خود را مقصر دانست.

او همچنین در ماه‌های اخیر رویکرد متفاوتی را با اتحادیه در پیش گرفته است و هر دو طرف در حال حاضر با انتشار بیانیه‌های مطبوعاتی مشترک از پیشرفت در مذاکرات قرارداد خبر داده‌اند.

اما بر اساس تحلیل بانک آمریکا، فراخوان ها برای تحریم در ماه ژانویه در رسانه های اجتماعی افزایش یافت و همچنان ادامه دارد.

ماه گذشته، دنی گونزالس، کمدین یوتیوب عذرخواهی کرد به 6.5 میلیون فالوور او به دلیل نمایش تصادفی یک فنجان استارباکس در ویدیوی اخیر پس از واکنش های شدید.

اگرچه مدیران استارباکس در طول بحث های فروش نسبتاً در مورد این موضوع سکوت کرده اند، اما همانطور که خانم زکفیا می گوید، “شما واقعاً باید سر خود را در شن و ماسه بگذارید تا فکر نکنید که تأثیری داشته است.”

سارا سناتور، تحلیلگر بانک آمریکا، می‌گوید که در ابتدا تردید داشت که تحریم تأثیر عمده‌ای داشته باشد، اما دلایل دیگر برای توضیح چنین کاهش ناگهانی و شدید فروش کافی به نظر نمی‌رسید و اشاره کرد که افزایش قیمت شرکت تفاوتی با رقبا ندارد. .

او می‌گوید که یک چرخش سریع می‌تواند کار دشواری باشد و عواقب آن را با بحران برندی که Chipotle پس از شناسایی فروشگاه‌هایش مسئول شیوع E. coli که سال‌ها طول کشید تا ریشه‌کن کردن آن با آن مواجه شد، مقایسه کرد.

او می گوید: «تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که سعی کنید صدا را کم کنید یا اساساً با چیزهای دیگر بر آن غلبه کنید. “این ممکن است فقط یک موضوع زمان باشد.”

ماریا سوار یک نوشیدنی یخی در استارباکس نگه می دارد

مشتری ماریا سوار فکر می کند استارباکس باید مواد غذایی خود را بهبود بخشد

در یک بعدازظهر آفتابی اخیر در شهر نیویورک، جایی که تراکم کافی شاپ های استارباکس یکی از بالاترین ها در جهان است، ارزیابی وضعیت تجارت دشوار بود.

برخی از فروشگاه‌ها خالی به نظر می‌رسیدند تا اینکه خریدارانی که برای سفارش تلفن همراه هجوم می‌آوردند، آرامش را بیشتر کرد.

حتی نوشیدنی‌های وفادار نیز می‌گویند که جای پیشرفت را می‌بینند.

ماریا سوار، یک شهروند 24 ساله ساکن شهر واشنگتن دی سی، هنوز هم سه یا چهار بار در هفته از شرکت نوشیدنی می‌گیرد، اما حمایت او از زمان همه‌گیری، زمانی که دلیلی برای ترک خانه بود، کاهش یافته است.

او می‌گوید افزایش اخیر قیمت‌ها “گزنده” است و به شرکت توصیه می‌کند “تغذیه را تغییر دهد”.

برای دوستان ورونیکا و ماریا جورجیا، احساس شرکت تغییر کرده است.

ورونیکا، 16 ساله، می‌گوید که به دلیل ترکیبی از گزینه‌های بهتر، افزایش قیمت‌ها و اعتراض‌های اخیر فعالان کارگری، دیگر بارها نمی‌رود.

او می گوید: «چشم هایم را باز کرد. “این بیشتر شبیه یک زنجیر است.”

و در حالی که ماریا جورجیا یک مشتری دائمی است، این جوان 17 ساله می گوید که درک او از شرکت تغییر کرده است.

“قبلاً در دبیرستان باحال بود، اما اکنون راحت است.”

دیدگاهتان را بنویسید