محافظه‌کاران 700 میلیون پوند برای پایان دادن به «فرهنگ روز بیمار» متعهد شدند


محافظه کاران متعهد شده اند تقریباً 730 میلیون پوند برای گسترش مراقبت های بهداشت روانی NHS در انگلیس به عنوان بخشی از اقدامی برای مهار افزایش هزینه های رفاه اجتماعی در صورت پیروزی در انتخابات عمومی، اختصاص دهند.

محافظه‌کاران می‌گویند که تامین مالی برای گفتار درمانی، مانند خدمات مشاوره، برای 500000 نفر اضافی، سالانه 12 میلیارد پوند در اقتصاد صرفه‌جویی می‌کند و افراد در سن کار بیشتری را به کار می‌گیرند.

از زمان همه‌گیری، تعداد افراد غیرفعال با 33 درصد افزایش به 2.8 میلیون نفر رسیده است. طبق گزارش اداره ملی آمار (ONS).

قبل از انتخابات، ریشی سوناک، نخست وزیر، مبارزه با آنچه را که «فرهنگ نامه های بیمار» می دانست، موضوع اصلی نخست وزیری خود قرار داد.

حزب کارگر گفت که آقای سوناک تلاش کرده است “این واقعیت را پنهان کند که او باعث ایجاد یک لایحه سود مارپیچ شده است”.

آقای سوناک گفت: «اصلاح رفاه یک رسالت اخلاقی است.

کار منبع عزت، هدف و امید است، و من می‌خواهم همه بتوانند بر موانعی که ممکن است برای داشتن یک زندگی مستقل و رضایت‌بخش با آن‌ها مواجه شوند، غلبه کنند.

به همین دلیل است که ما افزایش قابل توجهی در ارائه خدمات بهداشت روان و همچنین تغییراتی را برای اطمینان از اینکه کسانی که می توانند کار کنند، کار می کنند، اعلام کرده ایم.

محافظه‌کاران متعهد شده‌اند که چندین اصلاحات را که برای اولین بار توسط دولت آقای سوناک پیشنهاد شده بود، اجرا کنند – از جمله اصلاح مزایای ناتوانی برای کسانی که بیشتر نیاز دارند و معیارهای سخت‌تر ارزیابی کارایی.

این طرح ها همچنین قدرت صدور مرخصی استعلاجی را از پزشکان عمومی سلب می کند و این مسئولیت را به متخصصان و متخصصان بهداشت واگذار می کند.

محافظه کاران با تکیه بر اعلام حمایت از 384000 نفر دیگر که در بیانیه پاییز 2023 تحت درمان گفتگو قرار می گیرند، گفتند که بودجه جدید آنها تا سال 2029-2029 به 576000 نفر کمک می کند تا به حمایت های بهداشت روان دسترسی داشته باشند و به افراد بیشتری کمک کند تا در محل کار خود بمانند.

محافظه کاران گفتند که تخمین زده می شود 730 میلیون پوند در سال از 12 میلیارد پوند پس انداز پیشنهادی تا سال 2030 تشکیل شود.

محافظه‌کاران می‌گویند این بسته اقدامات با هدف افزایش هزینه مزایای سلامت در سن کار از 60 میلیارد پوند به 90 میلیارد پوند تا پایان مجلس آینده خواهد بود.

با این حال، موسسه مستقل مطالعات مالی (IFS) گفت که صرفه جویی 12 میلیارد پوند اضافی از این اقدامات “بسیار دشوار به نظر می رسد”.

تام والترز، معاون مدیر IFS گفت: «تاریخ نشان می‌دهد که اجرای کاهش هزینه‌ها اغلب بسیار سخت‌تر از آنچه ادعا می‌شود، است».

سخنگوی حزب کارگر گفت: «این آخرین اظهارات ناامیدکننده ریشی سوناک است، که یک بار دیگر ارقام را در تلاش برای پنهان کردن این واقعیت که او باعث افزایش صورتحساب مزایا شده است، بیرون کشیده است.

این وعده‌های مجدد، سیاست‌های قدیمی و وعده‌های مبهم هیچ کمکی به سلامت بریتانیا و تحت کنترل گرفتن مزایای آن نمی‌کند و برای رفع این واقعیت که 10 میلیارد پوند از پول مالیات دهندگان تنها در سال گذشته به نفع کلاهبرداری از بین رفته است، کاری نخواهد کرد.»

یک سخنگوی لیبرال دموکرات گفت: دولت محافظه‌کار تنها دولت محافظه‌کار را در افزایش تعداد بیماران مقصر می‌داند که نزدیک به 7 میلیون نفر را در لیست‌های انتظار NHS قرار داده‌اند.

لیبرالدمز به جای جابجایی تیرک‌های دروازه برای بازگشت افراد واقعاً بیمار به سر کار، به افراد این حق قانونی را می‌دهد که ظرف یک هفته به پزشک عمومی خود مراجعه کنند، که در وهله اول بیماری طولانی‌مدت آنها را متوقف می‌کند.

IFS همچنین هشدار می دهد که دولت بعدی باید آنچه را که ایالت ارائه می دهد کاهش دهد یا مالیات ها را افزایش دهد تا سطح بودجه برای ادارات حفظ شود.

هم محافظه کاران و هم حزب کارگر قول داده اند که نرخ مالیات بر درآمد، بیمه ملی و مالیات بر ارزش افزوده را افزایش ندهند.

مل استراید، وزیر کار و بازنشستگی، که از او پرسیده شد که محافظه‌کاران چگونه تعهدات مخارج خود را تامین می‌کنند، به بی‌بی‌سی با لورا کونزبرگ گفت که 6 میلیارد پوند از طریق پرداخت مالیات جمع‌آوری خواهد شد.

آقای استراید در پاسخ به این سوال که چرا این کار توسط دولت های محافظه کار گذشته انجام نشده است، گفت: “ما این کار را انجام داده ایم و می توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم.”

دیدگاهتان را بنویسید