کره جنوبی پخش از طریق یک سیستم بلندگو به کره شمالی را از سر خواهد گرفت


پا شیما خلیل، توماس مکینتاش، اخبار بی بی سی

رویترز یک بالون هوای گرم با اشیاء مختلف، از جمله آنچه به نظر می رسد زباله است که گمان می رود از کره شمالی ارسال شده باشد، در دریا در نزدیکی اینچئون، کره جنوبی تصویر شده است.رویترز

این اقدام در حالی صورت می گیرد که کره شمالی همچنان به ارسال بالون های زباله از مرز به کره جنوبی ادامه می دهد

کره جنوبی اعلام کرده است که در واکنش به کارزار پیونگ یانگ برای ارسال بادکنک های پر از زباله به آن سوی مرز، برای اولین بار در شش سال گذشته، پخش تبلیغاتی علیه کره شمالی را از سر خواهد گرفت.

بیش از 300 بالون کره شمالی طی روزهای شنبه و یکشنبه شناسایی شد که حدود 80 مورد از آنها با کاغذهای باطله و ورقه های پلاستیکی در جنوب فرود آمدند.

کره شمالی هنوز به این بیانیه واکنشی نشان نداده است، اما پیونگ یانگ پخش تبلیغاتی از طریق بلندگوها را اقدامی جنگی می داند و در گذشته تهدید کرده است که آنها را منفجر خواهد کرد.

ماه گذشته، کره شمالی حداقل 200 بالون حاوی زباله را به آن سوی مرز فرستاد انتقام از اعلامیه های تبلیغاتی ارسال شده از جنوب.

رویترز در هفته های اخیر، پیونگ یانگ بیش از هزار کیسه کاغذ باطله، ته سیگار و فضولات را در آن سوی مرز پرتاب کرده است.رویترز

مقامات کره جنوبی به مردم هشدار می دهند که به بالون ها دست نزنند، بلکه آنها را گزارش کنند

در آخر هفته، کره شمالی کمپین حذف زباله خود را علیه همسایه خود با ارسال بالون هایی که کیسه های زباله را در سراسر مرز به کره جنوبی حمل می کردند، تجدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به عنوان انتقام از این واقعیت که فعالان کره جنوبی روز جمعه 10 بادکنک همراه با اعلامیه هایی در انتقاد از رژیم کره شمالی ارسال کردند.

ارتش کره جنوبی گفت که این بالون ها دیگر در هوا نبوده و هیچ ماده خطرناکی کشف نشده است.

وی به مردم هشدار داد که به بادکنک ها دست نزنند و مراقب اجسام در حال سقوط باشند.

ارتش افزود: مردم باید هرگونه مشاهده را به نزدیکترین پلیس یا واحد نظامی گزارش دهند.

شورای امنیت ملی کره جنوبی پس از آخرین دسته از بالن ها، اعلام کرد که پخش بلندگوها در مرز روز یکشنبه پس از موافقت با راه اندازی مجدد بلندگوها برای اولین بار از سال 2018 از سر گرفته می شود.

یک گروه فعال کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد که بالن هایی را که حاوی اعلامیه های انتقادی از رهبر کیم جونگ اون، اسکناس های دلاری و درایوهای یو اس بی همراه با نماهنگ های کی پاپ بود، به سمت کره شمالی پرتاب کرده است که در شمال ممنوع شده است.

در سال های اخیر، این برنامه ها شامل اخبار کره و خارج از کشور و همچنین اطلاعاتی در مورد دموکراسی و زندگی در کره جنوبی بوده است.

ارتش کره جنوبی ادعا می کند که در طول روز تا 10 کیلومتر (6.2 مایل) در سراسر مرز و تا 24 کیلومتر (15 مایل) در شب می توان صداها را شنید.

در ماه مه، یک گروه فعال کره جنوبی اعلام کرد که 20 بالون حاوی اعلامیه های ضد پیونگ یانگ و درایوهای USB همراه با موسیقی پاپ و نماهنگ کره ای را به آن سوی مرز ارسال کرده است.

در دسامبر 2020، پارلمان سئول قانون مربوطه را تصویب کرد انتشار اعلامیه ها علیه پیونگ یانگ را جرم انگاری می کنداما منتقدان نگرانی هایی را در مورد آزادی بیان و حقوق بشر مطرح کرده اند.

کره شمالی همچنین بالن هایی را به سمت جنوب پرتاب کرد که به رهبران سئول حمله کرد.

در یکی از این راه اندازی ها در سال 2016 گزارش شده است که بالن ها کاغذ توالت، ته سیگار و زباله حمل می کردند. پلیس سئول آنها را “مواد بیوشیمیایی خطرناک” نامید.

با گزارش اضافی توسط جیک کوون در سئول

دیدگاهتان را بنویسید