کارگران در حال برنامه ریزی برای بازگرداندن سقف پس انداز بازنشستگی بدون مالیات هستند


پس از لابی توسط پزشکان ارشد NHS، حزب کارگر طرحی را برای بازگرداندن سقفی که افراد مجاز به پس انداز برای حقوق بازنشستگی خود قبل از مالیات هستند، کنار گذاشت.

بر اساس طرح بازنشستگی مادام العمر، بازنشستگان بالای 1.07 میلیون پوند مشمول مالیات سالانه 40000 پوند می شوند.

این قانون در آوریل لغو شد، اما هنوز مشکلات حل نشده ای در این قانون وجود دارد که بر برخی افراد تأثیر می گذارد.

راشل ریوز، صدراعظم سایه در ابتدا قول داد که کمک مالی را که می تواند سالانه 800 میلیون پوند جمع آوری کند، بازگرداند، اما حزب کارگر پیش از انتشار مانیفست برنامه ریزی شده خود در روز پنجشنبه، از آن عقب نشینی کرد.

یکی از اعضای شورای کارگری گفت: “توری ها سیاست خود را برای حذف مزایای مادام العمر شکست داده اند و هزاران نفر در آستانه بازنشستگی به دلیل اشتباهات در قانون در بلاتکلیفی رها شده اند.”

حزب کارگر گفت اکنون یک “وضعیت اضطراری وجود دارد که در آن دولت فعلی به برخی از پس انداز کنندگان توصیه کرده است که بازنشستگی خود را تا بعد از انتخابات به تعویق بیندازند” و اگر انتخاب شوند “با این آشفتگی مقابله خواهد کرد”.

بر اساس آخرین ارقام دولتی از اظهارنامه های مالیاتی، 11660 کمک هزینه مادام العمر در سال 2021-2022 مطالبه شد، رقمی که در دهه گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است.

در سال 2023، دفتر مسئولیت بودجه تخمین زد که حذف مالیات باعث کاهش حدود 800 میلیون پوند مالیات در سال بین سال های 2025 تا 2028 می شود.

خانم ریوز در ابتدا گفت که این اخراج “اولویت اشتباه، در زمان نامناسب، برای افراد اشتباه” بوده است، اما اضافه کرد که برای مشاوران ارشد معافیت هایی وجود خواهد داشت.

پس از شکایت کارکنان ارشد NHS و اتحادیه‌ها، حزب کارگر اکنون در حال برنامه‌ریزی برای کاهش مالیات است.

این حزب از دولت به دلیل اشتباهات در لایحه ای که برای لغو کمک هزینه ارائه کرده بود انتقاد کرد.

دو روز قبل از لازم الاجرا شدن قانون لغو کمک هزینه، HMRC گفت که برخی باید به تأخیر انداختن تغییرات حقوق بازنشستگی به دلیل خلأهای موجود در قوانین فکر کنند.

گفته می‌شود برنامه‌هایی برای اصلاح این قانون وجود دارد، اما انتخابات به معنای منحل شدن پارلمان بود. در نتیجه، لایحه را نمی توان تا پس از انتخابات برای رسیدگی به مسائل اصلاح کرد.

برای اظهار نظر با حزب محافظه کار تماس گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید