کلاهبرداران از حساب های جعلی شبکه های اجتماعی برای جعل هویت خطوط هوایی استفاده می کنند


به تعطیلات داران در مورد افزایش کلاهبرداری ها هشدار داده می شود و از حساب های جعلی رسانه های اجتماعی برای جعل هویت خطوط هوایی استفاده می شود.

حساب‌های جعلی برای هر شرکت هواپیمایی بزرگ بریتانیا در X وجود دارد، که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، و به گفته یکی از فعالان حقوق بشر، به طور منظم برای فریب مشتریان برای افشای اطلاعات شخصی‌شان استفاده می‌شود؟

او افزود که X برای حذف حساب های متخلف بسیار کند است.

این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی گفت که حساب‌های جعل هویت سازمان‌ها ممکن است برای همیشه تحت «سیاست اطلاعات هویت گمراه‌کننده و اطلاعات تقلبی» به حالت تعلیق درآیند.

او قبلا در مورد کدام صحبت کرده بود؟ که تمام حساب های جعلی شناسایی شده توسط گروه مصرف کننده را حذف کرد.

کلاهبرداری اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که مشتری ناامید به شرکت هواپیمایی می‌رود تا مشکلی را حل کند.

این می گوید که کلاهبرداران رسانه های اجتماعی را اسکن می کنند – اغلب با استفاده از ربات ها، نوعی نرم افزار خودکار – برای یافتن چنین تعاملاتی.

سپس آنها به درخواست یا شکایت پاسخ می دهند و امیدوارند که مشتری متوجه نشود که از طریق یک حساب جعلی با آنها تماس گرفته شده است.

کدام یک؟ محققی را مثال زد که با حساب واقعی Wizz Air X، @wizzair تماس گرفت و پرسید که آیا پرواز با تأخیر مواجه شده است و تقریباً بلافاصله پاسخ‌هایی از دو حساب جعلی دریافت کرد.

هر دو از زبان تقریباً یکسانی استفاده کردند، بابت ناراحتی عذرخواهی کردند، گفتند که «از قبل موضوع را به بخش مربوطه ارجاع داده‌اند» و از طریق DM درخواست «شماره واتس‌اپ موجود برای کمک» کردند. [direct message]”، در این گزارش آمده است.

کلاهبرداران اغلب از مشتریان می خواهند که داده های شخصی حساس را برای آنها ارسال کنند یا آنها را به وب سایت های فیشینگ هدایت کنند که در آن اطلاعات کارت اعتباری آنها جمع آوری شود.

برخی از کلاهبرداران همچنین ادعا می کنند که مشتریان حق بازپرداخت یا درخواست هزینه اندکی برای رفع مشکل دارند.

کدام یک؟ گفت که اکانت های جعلی X را کشف کرده است که جعل هویت تمام خطوط هوایی مهم در بریتانیا، از جمله British Airways، easyJet، Jet2، Ryanair، Tui، Virgin Atlantic و Wizz Air هستند.

این گزارش می‌گوید که گزارش مربوط به حساب‌های جعلی در X “به نظر می‌رسد اثر محدودی دارد” و اکثر پست‌ها و حساب‌های جعلی که پرچم‌گذاری کرده است، “هنوز در زمان نگارش این مقاله فعال بودند.”

سخنگوی X به بی‌بی‌سی گفت: «در X نمی‌توانید هویت افراد، گروه‌ها یا سازمان‌ها را جعل کنید یا از هویت‌های جعلی برای فریب دیگران استفاده کنید.

“حساب هایی که جعل هویت شخص، گروه یا سازمان دیگری را به شیوه ای گیج کننده یا فریبنده انجام می دهند، ممکن است مطابق با خط مشی هویت گمراه کننده و فریبنده X برای همیشه به حالت تعلیق در آیند.”

خطوط هوایی از مشتریان می خواهند که مراقب حساب های جعلی باشند و اطلاعات شخصی خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک نگذارند.

سخنگوی easyJet گفت: «ما به مشتریان توصیه می‌کنیم برای آخرین به‌روزرسانی‌ها یا تماس با پشتیبانی، تنها کانال رسمی ما @easyJet را که با نشان تأیید طلایی برای شرکت‌های رسمی قابل شناسایی است، دنبال و با آن تعامل داشته باشند، مراقب باشند و تماس یا کلیک نکنند. در هر پیوندی از سایر حساب‌ها.”

یکی از سخنگویان Wizz Air گفت: “ما همچنان به گزارش حساب های جعلی در رسانه های اجتماعی ادامه می دهیم و می خواهیم به مشتریان یادآوری کنیم که هرگز جزئیات شخصی خود را در این کانال ها فاش نکنند. مسافران باید از طریق ادعاهای ما یا مراکز تماس با پشتیبانی مشتری تماس بگیرند.»

دیدگاهتان را بنویسید