PrettyLittleThing پس از امتناع از ارائه بازپرداخت رایگان با واکنش های منفی روبرو شده است


نام تجاری مد سریع PrettyLittleThing (PLT) پس از تبدیل شدن به آخرین خرده فروشی که سیاست بازپرداخت رایگان خود را کنار گذاشت، با واکنش شدید مشتریان روبرو شد.

خریداران بریتانیایی اکنون باید 1.99 پوند برای بازگرداندن لباس بپردازند و هزینه آن از بازپرداخت آنها کسر می شود.

خریداران اسکرین‌شات‌هایی را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد برنامه‌های PLT خود را از گوشی‌هایشان حذف می‌کنند، و بسیاری می‌گویند اگر اندازه برند منسجم‌تر باشد، اقلام کمتری را برمی‌گردانند.

غول های High Street مانند زارا، یونیکلو و نکست در حال حاضر برای بازگشت آنلاین هزینه دریافت می کنند.

تحلیلگران می گویند خرده فروشان با فشار هزینه مواجه هستند، به این معنی که باید این هزینه ها را معرفی کنند یا قیمت ها را افزایش دهند.

PLT از اظهار نظر خودداری کرد.

هزینه جدید، که هفته گذشته معرفی شد، برای اعضای طرح سلطنتی PLT نیز اعمال می شود که سالانه 9.99 پوند برای تحویل نامحدود در بریتانیا پرداخت می کنند.

PLT یکی از مارک‌های مد آنلاین بود که در طول همه‌گیری رشد چشمگیری داشت.

او با اینفلوئنسرها و ستارگان Love Island مانند Molly-May Hague که قبلاً به عنوان مدیر خلاق این برند فعالیت می کرد، همراه بود.

اما برخی از مشتریان PLT در رسانه های اجتماعی از این برند انتقاد کرده و ناامیدی خود را از هزینه بازگشت جدید ابراز کردند.

در اخبار، یکی از کاربران TikTok تصاویری از حذف برنامه PLT از صفحه اصلی گوشی خود منتشر کرد و گفت که این برنامه “بی فایده است”. [too] به هر حال پول زیادی برای این برنامه است.”

در حال حاضر 2700 لایک به دست آورده است، در حالی که بسیاری از خریداران در نظرات اصرار دارند که اگر اندازه لباس‌ها یکدست‌تر بود، این همه کالا را پس نمی‌دادند.

یکی نوشته است: “چرا باید یک لباس را در سه سایز مختلف سفارش دهم تا امیدوار باشم که یکی مناسب باشد؟”

دیگری گفت: “من به معنای واقعی کلمه می توانم باشم [size] 12 در یک نقطه و 18 در نقطه دیگر. بنابراین برای دانستن باید اندازه های مختلف سفارش دهم.”

در همان زمان، سایر مشتریان در X نوشتند که آنها “دیوانه” هستند و این تغییر باید تنها پس از تمدید عضویت آنها برای مشتریان طرح حق امتیاز ارائه می شد.

PLT بخشی از گروه Boohoo است که توسط محمود کمانی و مدیر خرده فروشی کارول کین در سال 2006 تاسیس شد.

این برند به عنوان یک لباس فقط لوازم جانبی با تمرکز بر اقلام مد روز و مقرون به صرفه شروع به کار کرد.

این شرکت توسط عمر کمانی، یکی از پسران محمود کمانی، تأسیس و رهبری شد که به رهبری همکاری برند با سوپر مدل نائومی کمپبل و گسترش آن در ایالات متحده کمک کرد.

در حالی که Boohoo Group به دلیل شیوه های کاری خود مورد انتقاد قرار گرفته است، با رونق خرید آنلاین به عنوان یکی از برندگان بزرگ همه گیر ظاهر شده است.

با این حال، از آن زمان تاکنون، با چالش‌های متعددی در رابطه با عادی‌سازی سودآوری، افزایش رقابت از سوی برندهای مد فوق‌العاده سریع مانند شین، و کاهش بودجه مشتریان در طول بحران هزینه‌های زندگی مواجه شده است.

طبق اسناد رسمیدر سال منتهی به 28 فوریه 2023، فروش PLT از 712 میلیون پوند به 634 میلیون پوند کاهش یافت و سود قبل از مالیات بیش از نصف شد.

این شرکت گفت که به دلیل ارتقای فناوری که در انبار بزرگ خود در شفیلد انجام می داد، سود کاهش یافته است.

و برای خرده فروشان مد، بازگشت می تواند گران باشد.

اثرات زیست محیطی استفاده از کامیون برای بازگشت اینترنتی نیز باید در نظر گرفته شود.

کاترین شاتل‌ورث، تحلیلگر خرده‌فروشی، گفت که بازگشت مشتریان یک سردرد قابل توجه است.

او گفت در حالی که خریداران به حمل و نقل رایگان یا مرجوعی عادت کرده اند، خرده فروشان با فشارهای هزینه مواجه هستند که به این معنی است که آنها باید این هزینه ها را جبران کنند یا قیمت ها را افزایش دهند.

او خاطرنشان کرد که به دلیل کاهش فروش در میان مصرف‌کنندگان جوان‌تر که روش‌های سبزتری را برای خرید از سایت‌های دست دوم مانند Depop یا Vinted انتخاب می‌کنند، برندها مجبور شده‌اند تصمیمات قیمتی مناسبی بگیرند.

او گفت: «کسب و کارها باید مشتریان را از بازگشت منصرف کنند و اگر چنین کردند، باید هزینه آن را بپردازند.

افزایش طرح‌های خرید-اکنون-پرداخت-بعدی مانند Klarna یا Clearpay همچنین منجر به این شده است که برخی از خریداران چندین محصول را سفارش دهند، آن‌ها را امتحان کنند و قبل از خروج پول از حسابشان، مقداری از آنها را برگردانند.

در نتیجه، برندهای آنلاین نیز سیاست‌های بازگشت خود را تقویت کرده‌اند، قوانین و بررسی‌های سخت‌تر را در مورد لباس‌های برگشت‌داده‌شده معرفی کرده‌اند و در مواردی که علائمی وجود دارد که لباس پوشیده شده و قبلاً پوشیده شده است، بازپرداخت وجه را رد کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید