ماشین حساب بیمه ملی: مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد چیست و چه چیزی باید پرداخت کنم؟


علیرغم کاهش NI در ژانویه و آوریل، میلیون ها نفر همچنان مالیات بیشتری را به دلیل تغییر در آستانه مالیات پرداخت خواهند کرد.

این سطح درآمدی است که در آن افراد شروع به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر درآمد می کنند یا باید نرخ های بالاتری بپردازند.

آنها هر سال متناسب با تورم افزایش می یافتند.

با این حال، آستانه NI و کمک هزینه شخصی بدون مالیات مبلغی است که می توانید هر سال قبل از پرداخت مالیات بر درآمد به دست آورید.، خارجی – تا سال 2028 با قیمت 12570 پوند منجمد شدند. نرخ های مالیاتی با نرخ بالاتر برای درآمدهای بالای 50270 پوند همچنان اعمال می شود.

مسدود کردن آستانه ها به این معنی است که با افزایش درآمد، افراد بیشتری شروع به پرداخت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده می کنند و افراد بیشتری نرخ های بالاتری را پرداخت می کنند.

به گفته دفتر مسئولیت بودجه، این امر تا سال 2028 3.2 میلیون مالیات دهنده اضافی ایجاد می کند و 2.6 میلیون نفر دیگر نرخ های بالاتری را پرداخت خواهند کرد.، خارجی (OBR) که به طور مستقل برنامه های اقتصادی دولت را ارزیابی می کند.

به گفته موسسه مطالعات مالی (IFS)، این فریز مزایای کاهش NI را برای برخی از کارگران باطل می کند.

در سال مالیاتی 2024-2025، می‌گوید که افراد متوسط ​​درآمدی حدود 340 پوند کاهش مالیات خود را خواهند دید – در نتیجه تغییرات مالیاتی تجمعی – و افرادی که بین 26000 پوند تا 60000 پوند درآمد دارند وضعیت بهتری خواهند داشت.

اما تا سال 2027، درآمد متوسط ​​فقط 140 پوند بهتر خواهد شد – و تنها افرادی که بین 32000 پوند تا 55000 پوند در سال درآمد دارند وضعیت بهتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید