هنگام عبور سربازان NK از مرز، تیرهای هشدار دهنده از جنوب


ارتش سئول روز سه شنبه اعلام کرد که سربازان کره جنوبی پس از عبور اشتباه سربازان کره شمالی از مرز شلیک کردند.

حادثه روز یکشنبه در منطقه غیرنظامی (DMZ) در بحبوحه افزایش تنش بین دو کره رخ داد.

ارتش سئول گفت، گروه کوچکی از سربازان کره شمالی که ابزارهای صحرایی از جمله کلنگ حمل می کردند، ساعت 12:30 به وقت محلی (05:30 به وقت گرینویچ) وارد کره جنوبی شدند. آنها جزو 20 نفری بودند که در آن زمان در منطقه مرزی بودند.

آنها بلافاصله پس از شلیک گلوله های هشدار دهنده کره جنوبی عقب نشینی کردند.

در هفته های اخیر، کشورهای جنوبی صدها بالون پر از زباله را به شهرهای مرزی جنوب کشور فرستاده اند.

سئول با پخش پروپاگاندا و موسیقی کی پاپ به شمال از طریق بلندگو پاسخ داد. فعالان همچنین بالن های مبارزاتی را در شمال به راه انداختند.

ارتش سئول گفت از زمانی که نیروهای این کشور در روز یکشنبه عقب نشینی کردند، هیچ حرکت قابل مشاهده ای از شمال در منطقه مین زدایی صورت نگرفته است.

“داخل [the border area] پوشش گیاهی بیش از حد رشد کرده و نشانگرهای مرزی پنهان هستند. در این گزارش آمده است که هیچ مسیری وجود ندارد و آنها راه خود را از میان انبوهی طی کردند.

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز دوشنبه، کره جنوبی را تهدید کرد که در صورت ادامه پخش از طریق سیستم بلندگو و جلوگیری از ارسال بالن توسط فعالان، «اقدامات متقابل جدیدی» اتخاذ خواهد کرد.

دسامبر گذشته، آقای کیم تمام تلاش‌ها برای اتحاد مجدد صلح‌آمیز با جنوب را متوقف کرد و سئول را به “خصومت” با شمال متهم کرد.

از آن زمان، شمال یک بنای تاریخی بسیار نمادین برای اتحاد در پیونگ یانگ را تخریب کرده و تمام ارتباطات خود را با جنوب قطع کرده است.

در اوایل ماه جاری، کره جنوبی توافق نظامی سال 2018 با کره شمالی را به حالت تعلیق درآورد که به آن اجازه می داد تمرینات نظامی و فعالیت های تبلیغاتی مانند پخش بلندگوها را از سر بگیرد.

کره جنوبی در نوامبر گذشته پس از پرتاب ماهواره جاسوسی توسط کره شمالی، توافق را تا حدی به حالت تعلیق درآورد.

در ماه های اخیر، سئول سربازان کره شمالی را در حال رژه در امتداد مرز و قطع راه آهن به سمت جنوب پیدا کرده است. سربازان کره شمالی نیز در حال ایجاد پست های امنیتی در منطقه غیرنظامی شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید