1000 حیوان در آتش سوزی در بازار چاتوچاک تلف شدند


حدود 1000 حیوان در آتش سوزی در بازار روباز معروف Chatuchak بانکوک بامداد روز سه شنبه جان باختند و نزدیک به 100 مغازه را ویران کرد.

پرندگان، سگ‌ها، گربه‌ها و مارها در قفس‌هایشان در منطقه حیوانات خانگی سوزانده شدند که شامل موش‌ها، پیتون‌ها و گکوها نیز می‌شد.

این آتش سوزی ناشی از اتصال کوتاه سیم کشی برق بوده و تلفات جانی و مصدومی نداشته است.

چاتوچاک یکی از بزرگ‌ترین بازارهای آسیای جنوب شرقی است که ده‌ها هزار مغازه در کوچه‌های باریک دارد.

همچنین بزرگترین و مشهورترین تعطیلات آخر هفته در تایلند است. ادعا می کند هر شنبه و یکشنبه حدود 200000 گردشگر را جذب می کند. اما بخشی از بازار که در آن حیوانات خانگی فروخته می شود، تمام هفته باز است.

این تقریباً چهار بخش از 27 بخش در بازار چاتوچاک است و شاید بحث برانگیزترین تجارت باشد.

این منطقه از بازار تحت بازرسی های منظم قرار دارد و به دلیل شرایط نامناسب زندگی حیوانات مورد انتقاد قرار گرفته است که طبق گزارش ها منجر به نرخ بالای بیماری و مرگ و میر شده است.

بر اساس بازرسی اولیه، آتش سوزی به بیشتر 118 فروشگاه در منطقه حیوانات خانگی که حدود 1400 متر مربع (15000 فوت مربع) را پوشش می دهد، آسیب رساند.

صاحب مغازه، میچا، به نشریه آنلاین Thaiger گفت که با فریاد حیوانات در اتاق زیر شیروانی بالای مغازه از خواب بیدار شد.

میچا که از طریق پنجره به سمت امن خزیده بود، گفت: “ناگهان دود غلیظی فضا را پر کرد و نفس کشیدن را غیرممکن کرد.”

برخی از صاحبان مغازه ها در این بازار زندگی می کنند، اما مشخص نیست که چه تعداد در زمان وقوع آتش سوزی در آنجا بودند.

به گفته اداره منطقه چاتوچاک، آتش حدود ساعت 04:10 به وقت محلی روز سه شنبه (21:10 به وقت گرینویچ روز دوشنبه) آغاز شد و در 30 دقیقه خاموش شد.

عکس‌های آنلاین، مناطق وسیعی را نشان می‌دهد که در شعله‌های آتش و قفس‌های سوخته شده است. برخی از آنها به نظر می رسد سوخته است.

فیلم‌های تلویزیون محلی نشان می‌دهد که صاحبان مغازه‌ها مارهای مرده را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در جعبه‌هایی خارج از مغازه‌های خود قرار می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید