ایلان ماسک به طور غیرمنتظره ای از شکایت علیه OpenAI صرف نظر کرد


ایلان ماسک به طور غیرمنتظره ای از دادگاه کالیفرنیا درخواست کرده است که شکایتی علیه OpenAI و رئیس آن، سام آلتمن، که آنها را متهم به رها کردن ماموریت بنیانگذار شرکت برای توسعه هوش مصنوعی (AI) به نفع بشریت کرده بود، رد کند.

در بیانیه ای که از سوی وکلای این مولتی میلیاردر ارائه شد، بدون ذکر دلایل این اقدام، خواستار رسیدگی به این پرونده شد که چند ماه به طول انجامید.

این فقط یک روز قبل از اینکه دادگاه به درخواست توسعه دهنده ChatGPT برای رد پرونده رسیدگی کند، انجام شد.

BBC News با وکیل ماسک و OpenAI برای اظهار نظر تماس گرفته است.

آخرین بیانیه خواستار رد این پرونده “بدون پیش داوری” شد، به این معنی که آقای ماسک می تواند آن را در مرحله بعدی بازگشایی کند.

رئیس تسلا در اواخر فوریه سال جاری علیه OpenAI شکایت کرد و مدعی شد شرکتی که او در سال 2015 تأسیس کرد از اهداف نوع دوستانه خود منحرف شده و بر کسب درآمد متمرکز شده است.

OpenAI پاسخ داد که آقای ماسک قبلاً از ایده یک ساختار تجاری حمایت کرده بود و حتی پیشنهاد ادغام با شرکت خودروهای الکتریکی خود تسلا را داده بود.

اوایل این هفته پس از اعلام شراکت اپل با OpenAI برای بهبود دستیار صوتی Siri و سیستم عامل با چت ربات ChatGPT OpenAI، این اختلاف تشدید شد.

پس از اعلام این خبر، آقای ماسک چندین پیام را در پلتفرم شبکه اجتماعی X، که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، منتشر کرد و از این پیوندها انتقاد کرد.

یکی از پست‌ها به این نتیجه رسید: «اپل نمی‌داند وقتی داده‌های شما را به OpenAI می‌دهد واقعاً چه اتفاقی می‌افتد. آنها شما را در رودخانه می‌فروشند».

با این حال، به نظر می رسید که سرمایه گذاران از این خبر استقبال می کنند، زیرا ارزش سهام اپل در بازار به رکورد بیش از 3 تریلیون دلار افزایش یافت.

در ژوئیه 2023، آقای ماسک شرکت هوش مصنوعی خود را به نام xAI راه اندازی کرد که به گفته او بر “درک واقعیت” تمرکز خواهد کرد.

در نوامبر همان سال، xAI، Grok را راه‌اندازی کرد، یک ربات چت با «کمی طنز» در تلاش برای رقابت با ChatGPT.

دیدگاهتان را بنویسید