دانمارک رامن کره ای را به دلیل تند بودن به یاد می آورد


دانمارک چندین محصول نودل تند رامن شرکت کره جنوبی سامیانگ را فراخواند و مدعی شد که سطح کپسایسین آنها می تواند مصرف کنندگان را مسموم کند.

سه طعم آتشین خط رامن فوری سامیانگ یادآوری می شود: Buldak 3x Spicy & Hot Chicken، 2x Spicy & Hot Chicken و Hot Chicken Raw.

آژانس مواد غذایی دانمارک روز سه شنبه فراخوان و هشداری صادر کرد و از مصرف کنندگان خواست از این محصول خودداری کنند.

مشخص نیست که آیا هیچ حادثه خاصی مقامات دانمارکی را وادار به اقدام کرده است یا خیر.

سازمان دامپزشکی و غذای دانمارک آنها گفتند که سطح کپسایسین در یک بسته را “به اندازه ای بالا که خطر ابتلا به مسمومیت حاد را برای مصرف کننده ایجاد کند” ارزیابی کردند.

در این بیانیه آمده است: «اگر محصولات را دارید، باید آنها را دور بیندازید یا به فروشگاهی که در آن خریداری شده‌اند برگردانید.

همچنین بر هشدار برای کودکان که ممکن است با غذاهای بسیار تند آسیب ببینند، تاکید کرد.

این پست بحث داغی را در فضای مجازی به راه انداخت و واکنش های خنده دار زیادی از طرف دوستداران غذاهای تند به همراه داشت. بسیاری ادعا می کنند که دانمارکی ها ادویه را تحمل نمی کنند.

دوستی از دانمارک داشتم که فکر می‌کرد میگوی سوخاری بی مزه با کمی فلفل آسیاب شده خیلی تند است. جای تعجب نیست که آنها فکر می کنند این رامن سم است،» یکی از محبوب ترین نظرات در فروم رامن Reddit خوانده شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا رشته فرنگی قبلاً در هیچ کشور دیگری فراخوان شده است یا خیر. به نظر می رسد هیچ هشدار ایمنی دیگری وجود ندارد.

کپسایسین ترکیب شیمیایی موجود در فلفل چیلی است که باعث ایجاد احساس سوزش می شود.

وقتی مردم فلفل می خورند، کپسایسین در بزاق ترشح می شود و به گیرنده های دهان متصل می شود.

سامیانگ یک تولید کننده بزرگ مواد غذایی در کره جنوبی است که در دهه 1960 اولین شرکتی در این کشور بود که نودل فوری تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید