دنباله پیکسار می تواند بهترین سرگرمی هالیوود این تابستان باشد


دیزنی (نویسنده: دیزنی)دیزنی

Inside Out 2 “با حقیقت الماس در مورد دشوار بودن انسان بودن می درخشد” – و یکی از بهترین نقاط سال را دارد.

پیکسار دو سال پیش عرضه شد سرخی، یک کارتون دوران بلوغ در مورد دختر 13 ساله ای است که با بلوغ دست و پنجه نرم می کند و اکنون استودیو Inside Out 2 را منتشر می کند که یک کارتون به بلوغ در مورد دختر 13 ساله ای است که با بلوغ دست و پنجه نرم می کند. وضعیت عجیبی است و همچنین ناعادلانه است: Turning Red یکی از بهترین فیلم های پیکسار بود اما به دیزنی پلاس منتقل شد، در حالی که Inside Out 2 حس یک دنباله لایو اکشن را دارد اما در سینما اکران مناسبی دارد. با این حال، با توجه به محاسن خود، Inside Out 2 لذت بخش است. من این تابستان وحشتناکممکن است بهترین سرگرمی دسته جمعی هالیوود باشد.

به عنوان اولین پشت و روکه در سال 2015 منتشر شد، عاقبت در داخل سر رایلی اندرسون (با صداپیشگی این بار کنزینگتون تالمن) اتفاق می افتد، جایی که پنج احساس انسان نما در کنار یک کنسول ایستاده اند و اعمال او را کنترل می کنند. رهبر این باند، شادی جوی (امی پولر) است. بقیه غم، خشم، ترس و انزجار هستند. کنترل هورمون رایلی برای آنها دشوار است و وقتی او به یک کمپ آموزشی هاکی می رود و دو دوست صمیمی اش به او می گویند که به همان مدرسه او نمی روند، اوضاع سخت تر می شود.

این سریال یک جعل شوخ از یک فیلم جاسوسی با فناوری پیشرفته است که در آن Emotion به دنبال سرنخ هایی است که در چهره دوستان رایلی پنهان شده است. اما در عین حال دل نشین است. دنیای رایلی دوباره وارونه شده است، مانند زمانی که خانواده اش از مینه سوتا به سانفرانسیسکو در Inside Out نقل مکان کردند. اکنون Emotion باید تصمیم بگیرد که آیا او باید با دوستان قدیمی خود در کمپ هاکی بنشیند یا دوستان جدیدی بسازد.

سپس هورمون‌های نوجوانی رایلی تأثیر دیگری دارند: چهار تازه‌کار به ستاد عاطفه حمله می‌کنند که توسط زنگ نارنجی شیدایی و ماپت‌مانند (مایا هاوک) رهبری می‌شوند. همراهان او انوی دائماً خسته کننده هستند که طبیعتاً لهجه فرانسوی دارد (یا بهتر است بگوییم لهجه فرانسوی آدل اگزارچوپولوس). خجالت، دست و پا چلفتی که چهره خود را در یک هودی پنهان می کند. و حسادت با چشمان گشاد، که با توجه به اهمیت حسادت در زندگی نوجوانان – و در زندگی همه ما، شخصیتی به‌طور شگفت‌آور کوچک و ملایم است. همچنین یک ایراد جزئی این است که یکی از Emotions اصلی، Disgust، سبز است، بنابراین به Envy رنگ آبی روشن بسیار کمتر مناسبی داده می شود.

کارگردان: کلسی مان

بازیگران: ایمی پولر، مایا هاوک، آدل اگزارچوپولوس، آیو ادبیری، تونی هیل

مدت زمان: 1 ساعت و 36 دقیقه

Inside Out 2 دارای چند سازش و ترفند است که در یک دنباله اجتناب ناپذیر است. برخی از مردم به یاد دارند که در فیلم اول، همه افراد در جهان فقط پنج احساس داشتند، بنابراین فیلمنامه نویسان، مگ لو فاو و دیو هولشتاین، با بازنویسی قوانین کمی مشکل پیدا کردند. افراد دیگر ممکن است بپرسند که چرا لفو و هلشتاین این همه احساسات منفی و تعداد کمی احساسات مثبت ابراز می کنند. چرا رایلی هیچ قدردانی، افتخار و عشقی ندارد؟ در واقع، با توجه به اینکه Inside Out 2 مربوط به دوران نوجوانی او است، چرا او Lust ندارد؟

این فیلم یک کمدی ماجراجویی سریع و بازیگوش است که حتی بیشتر از Inside Out جوک و جناس دارد

به کناری، ورود Emotions جدید همان چیزی است که داستان به آن نیاز دارد، زیرا جنگ قدرت متعاقب آن تضادی را ایجاد می کند که Inside Out قبلی فاقد آن بود. مانند بسیاری از کارتون‌های پیکسار، این کارتون همچنان این ظن را برای شما به وجود می‌آورد که تیم خلاق از خود دور شده و تمام ایده‌های خود را در آن انباشته کرده و سادگی درخشان آثار کلاسیک اولیه استودیو را از دست داده است: داستان اسباب بازی، Finding Nemo، Monsters، Inc و The Incredibles. اما طرح داستان در «Inside Out 2» نسبت به «Inside Out» پویاتر و کمتر گیج کننده است.

نویسندگان مفهوم ساده اولین «جزایر شخصیت» را کنار گذاشتند و آن را با این تصور تلخ تر جایگزین کردند که خاطرات رایلی در زیورآلات براقی که «احساس خود» اوست، تنیده شده است. هنگامی که احساسات جدید پیشینیان خود را از مقر اصلی خود بیرون می راند و به بیابان سوررئال تخیل رایلی می رانند، حس ارزشمند خود از خود در این فرآیند دور ریخته می شود، بنابراین جوی و دوستانش یک مأموریت واضح و فوری دارند: یادآوری دختر رایلی. قبل از آن بود که اضطراب در ذهنش زندگی بدون اجاره را آغاز کند. از سوی دیگر، اینطور نیست که Emotions جدید شرورهای آشکاری باشند. اضطراب تمام خطرات بالقوه‌ای را می‌بیند که جوی نمی‌بیند، پس چه کسی می‌تواند بگوید که او اشتباه می‌کند تا رایلی را به سمت جاه‌طلبی بی‌رحمانه‌تر سوق دهد؟

Inside Out 2 به کارگردانی Kelsey Mann با حقیقتی سخت در مورد اینکه چقدر سخت است انسان بودن، به خصوص یک نوجوان، می درخشد، اما هنوز هم یک ماجراجویی کمدی سریع و بازیگوش با شوخی ها و جناس های بیشتر از Inside Out است. خارج شوید. جریان آگاهی رایلی قطعا یک جریان واقعی است، و با اینکه از شوخی «طعنه» دست بر نمی دارم، اما یکی از بهترین لحظات سال را دارد. با این حال، تماشای یک فیلم می تواند استرس زا باشد. به نظر می رسید که رایلی بیچاره در Inside Out دچار یک فروپاشی عصبی فاجعه بار شده بود و در Inside Out 2 دچار بحران هویت شده بود. خیلی خوب بود اگر Contentment در Inside Out 3 به Emotions پشت کنسول می پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید