فرودگاه ها از معرفی مجدد ناگهانی محدودیت 100 میلی لیتری مایعات انتقاد کرده اند


فرودگاه ها از اعمال مجدد ناگهانی محدودیت 100 میلی لیتری مایعات در چمدان های دستی آخر هفته گذشته توسط دولت انتقاد کرده اند.

انجمن اپراتورهای فرودگاهی (AOA) اعلام کرد که فرودگاه ها را “ناامید” کرده و با نزدیک شدن به شلوغ ترین زمان سال، بلاتکلیفی و سردرگمی را برای مسافران ایجاد کرده است.

پس از نصب تجهیزات جدید اسکن با فناوری پیشرفته، برخی از فرودگاه های منطقه محدودیت های مایع خود را لغو کرده اند. مراکز اصلی هنوز به طور کامل به سمت قوانین جدید حرکت نکرده اند، اما در حال تولید ماشین آلات هستند.

وزیر حمل و نقل اصرار داشت که اعمال مجدد محدودیت های قدیمی “موقتی” است، اما مشخص نیست این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

دولت از همه فرودگاه‌های بریتانیا می‌خواهد که به سیستم امنیتی «نسل بعدی» روی بیاورند.

اسکنرهای جدید، که تصاویر سه بعدی ایجاد می کنند، باید حداکثر دو لیتر مایع داشته باشند و لپ تاپ ها را می توان برای عبور از امنیت در چمدان های دستی ذخیره کرد.

شرکت هایی مانند هیترو، گاتویک و منچستر پس از مشکلات لجستیکی مختلف، اجازه داشتند مهلت نصب آنها – اول ژوئن سال جاری – را از دست بدهند.

با این حال، لندن سیتی، تیساید، نیوکاسل، لیدز-برادفورد، آبردین و ساوتند به موقع رعایت کردند و قوانین قدیمی مایعات را کنار گذاشتند. در بهار سال گذشته.

بیرمنگام نصب را تکمیل کرد اما به او گفته شد که محدودیت 100 میلی لیتری را در انتظار تایید نظارتی حفظ کند.

اما روز جمعه، یک اطلاعیه غافلگیرکننده از سوی وزارت حمل و نقل (DFT) اعلام کرد که از روز یکشنبه، مایعات، ژل ها و خمیرها را فقط می توان دوباره در ظروف 100 میلی لیتری یا کمتر از طریق امنیت فرودگاه برد.

DFT گفت این کار در پاسخ به یک تهدید خاص انجام نشده است، بلکه “برای بهبود بیشتر در سیستم های پست بازرسی جدید”.

این تغییر ناگهانی باعث نگرانی مدیران فرودگاه شده است که فقط روز جمعه به آنها اطلاع داده شد.

کارن دی، مدیر اجرایی انجمن بازرگانی اپراتورهای فرودگاهی، گفت که صدها میلیون پوند برای یک برنامه تغییرات “عظیم” در راستای دستورالعمل های دولت هزینه شده است.

او گفت که فرودگاه‌ها از تصمیم‌های امنیتی دفاع می‌کنند، اما اعلام «غیرمنتظره» روز جمعه «زمان بسیار کمی برای واکنش باقی گذاشت» و «در حالی که فرودگاه‌ها وارد شلوغ‌ترین زمان‌های سال خود می‌شوند، برای مسافران بلاتکلیفی ایجاد کرد».

همچنین اپراتورهای فرودگاه را با زمان بسیار محدود برای آماده شدن برای کارکنان اضافی و منابع گسترده‌تر مورد نیاز و بدون هیچ ایده روشنی از زمان حل این موضوع در موقعیت دشواری قرار داده است.»

فرودگاه‌هایی که به طور کامل به سیستم‌های جدید انتقال داده‌اند و بر اساس آن‌ها را آموزش داده و کارکنان آن‌ها را آموزش داده‌اند، بیشترین ضربه را می‌بینند، زیرا نمی‌توانند از تجهیزات گران قیمت جدید به طور کامل استفاده کنند.

اعتقاد بر این است که این تغییر منجر به رد یا مصادره اقلام بیشتری شده است زیرا انتظار می رود مسافران مجاز به حمل کانتینرهای بزرگتر باشند.

برخی از فرودگاه‌های بزرگ که تنها در نیمه راه استقرار بودند، از اسکنرهای جدید در برخی مناطق استفاده می‌کردند، بنابراین مجبور شدند به سرعت روش کار خود را تغییر دهند.

سی رئیس فرودگاه به همراه AOA امروز در پاسخ به اطلاعیه روز جمعه به وزیر حمل و نقل، وزیر هوانوردی و کارمندان دولت نامه نوشتند.

از جمله سؤالاتی که آنها می خواهند به آنها پاسخ داده شود این است که این تصمیم چگونه گرفته شده است، معنای آن برای فرودگاه ها در نیمه راه – با پیامدهای برنامه های آموزشی کارکنان – و بازگشت به سقف 100 میلی لیتر چقدر طول خواهد کشید.

خانم دی گفت فرودگاه‌ها هر کاری که می‌توانند برای کاهش تأثیرات انجام می‌دهند. او از مسافران خواست تا تا اطلاع ثانوی برای رعایت محدودیت مایعات آماده باشند.

DFT برای اظهار نظر تماس گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید