هشدار DFS در مورد اختلالات عرضه در دریای سرخ


DFS Furniture پس از اختلال در حمل و نقل در دریای سرخ و تقاضای ضعیف مشتریان، هشدار سود صادر کرد.

این گروه در آخرین به روز رسانی خود به سرمایه گذاران اعلام کرد که شکست تحویل باعث تاخیر بین 12 تا 14 میلیون پوند در عرضه شد.

این بدان معناست که این تحویل ها به سال مالی آینده منتقل می شود و سود امسال را کاهش می دهد.

در بحبوحه حملات شورشیان حوثی، کشتی های باری مجبور می شوند مسیرهای انحرافی طولانی و گران قیمت را طی کنند تا از مسیر تجاری از طریق کانال سوئز اجتناب کنند.

حوثی‌ها، یک گروه شورشی مورد حمایت ایران، اسرائیل را دشمن می‌دانند و در پاسخ به جنگ غزه به کشتی‌ها در یکی از محبوب‌ترین مسیرهای تجاری جهان حمله کرده‌اند.

گروه حوثی حمایت خود از حماس را اعلام کرده و گفته است که کشتی‌های عازم اسرائیل را هدف قرار می‌دهد، هرچند مشخص نیست که آیا همه کشتی‌هایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند واقعا عازم اسرائیل بوده‌اند یا خیر.

اما به دلیل حملات و تهدید، چندین شرکت حمل و نقل کانتینری از آن زمان کشتی‌ها را به مسیر بسیار طولانی‌تری در اطراف دماغه امید خوب آفریقا و سپس به سمت غرب قاره هدایت کرده‌اند که منجر به تاخیر در حمل و نقل شده است.

پیش بینی می شود فروش مبلمان DFS برای سال منتهی به 30 ژوئن بین 995 تا 1 میلیارد پوند باشد.

این برند قبلاً پیش‌بینی ماه مارس خود را کاهش داد و پیش‌بینی کرد درآمدی بین 1 تا 1.02 میلیارد پوند کاهش یابد.

DFS روز چهارشنبه گفت: “تقاضای مصرف کنندگان در بخش اثاثه یا لوازم داخلی همچنان چالش برانگیز است و مشکلات مسیر دریای سرخ همچنان ادامه دارد، که منجر به تاخیر در تحویل مشتریان و هزینه های حمل و نقل بالاتر می شود.”

این شرکت اضافه کرد که علیرغم هزینه های تحویل بالاتر، هنوز هم توانسته است هزینه های عملیاتی خود را در مقایسه با سال گذشته حدود 25 میلیون پوند کاهش دهد.

این شرکت گفت که انتظار دارد تقاضای مصرف کننده بهبود یابد زیرا سرعت رشد قیمت ها کاهش می یابد و مردم می توانند از هرگونه کاهش بالقوه نرخ بهره توسط بانک انگلستان بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید