یک فیلم محبوب تایلندی که اشک TikTokers را برانگیخت


یک فیلم تایلندی درباره مرد جوانی که از مادربزرگ در حال مرگش مراقبت می‌کند و برای ثروت او می‌جنگد، واکنش‌هایی را در جنوب شرقی آسیا برانگیخته است، جایی که واکنش‌های اشک‌آور TikTokers در فضای مجازی منتشر شده است.

از زمان اکران در آوریل، چگونه می توان میلیون ها را قبل از مرگ مادربزرگ به دست آورد، در صدر باکس آفیس در سراسر منطقه قرار گرفته است.

این فیلم درباره ام.، مردی ترک تحصیل کرده است که قصد دارد ارث بزرگی از مادربزرگ مبتلا به سرطان خود دریافت کند، اما با نزدیک شدن به او، انگیزه های خود را زیر سوال می برد.

به نظر می‌رسد این داستان با تماشاگران سینما که قبل و بعد از تماشای فیلم فیلم‌های احساسی خود را به اشتراک می‌گذارند، برخورد خوبی داشته است.

«الان می دوم مادربزرگم را بغل کنم! ianjeevan کاربر TikTok نوشت.

جوانان در فضای مجازی نوشتند که چگونه از صحنه‌هایی که مادربزرگ در آن درد می‌کشید تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و مدام از پدر و مادر مرحومش می‌خواستند که «بگیرند. [me] با آنها.”

“آنقدر گریه کردم که تمام آرایشم بعد از فیلم پاک شد” یکی از TikToker گفتبا اشاره به آن صحنه ها

یکی دیگر، diariesofswan، گفت: «بعد از فیلم گریه کن. فقط گریه کن وقتی دلت برای کسی تنگ می‌شود که حتی نمی‌توانی او را در آغوش بگیری یا صدایش را بشنوی.»

این فیلم از رابطه فیلمنامه نویس Todsapon Tiptinakorn با مادربزرگش الهام گرفته شده است. و این اولین فیلم پت بونیتیپات کارگردان است. او به بی‌بی‌سی گفت که از استقبال بی‌نظیر این فیلم «بسیار شگفت‌زده» شده است و جذابیت فیلم در توانایی آن در لمس ماهیت «تضاد» روابط خانوادگی است.

قسمتی کمدی تاریک، بخشی اشک‌آور، داستان حول خانواده‌ای ناکارآمد می‌چرخد که از تشخیص سرطان یک مادرسالار ثروتمند برای تغییر ارث او استفاده می‌کنند.

ام با بازی خواننده و بازیگر 24 ساله پوتیپونگ آساراتاناکول یکی از آنهاست. او با مادربزرگ بیمارش نقل مکان می کند تا ظاهراً به مراقبت از او کمک کند.

مادربزرگ ام با بازی اوشا شمخوم به خوبی از نیات خانواده اش آگاه است، با این وجود فرزندانش را دوست دارد و می پذیرد.

خانم سیمخوم 78 ساله برای اولین حضورش در بازیگری نقدهای مثبتی دریافت کرد. جیمز مارش منتقد فیلم او را “کاملاً هیجان انگیز” نامید. به عنوان “شخصیت این خروش اخلاقی مشکوک”.

به غیر از او، شخصیت‌ها به دور از دوست‌داشتن هستند – آقای مارش حتی آنها را “مزجر کننده” توصیف کرد. با این وجود ، به نظر می رسد این داستان در مورد دسیسه های خانواده V مادربزرگ محبوب بسیاری را تحت تأثیر قرار داده است.

ما آنها را دوست داریم، همچنین از آنها متنفریم، اما همچنین باید با آنها زندگی کنیم. و گاهی از آنها غفلت می کنیم. شاید این فیلم زوایای بسیاری از پیچیدگی یک خانواده بزرگ را به تصویر بکشد.» کارگردان پت بونیتیپات گفت.

برخی از کسانی که این فیلم را تماشا کردند گفتند که این فیلم به آنها یادآوری می کند که با عزیزانشان وقت بگذرانند، در حالی که برخی دیگر گفتند که خاطرات پدربزرگ و مادربزرگ و والدین متوفی آنها را زنده می کند.

یکی از کاربران TikTok به مردم توصیه کرد «اگر می‌خواهید این فیلم را تماشا کنید، جعبه‌های دستمال کاغذی زیادی به همراه داشته باشند». برخی از کلیپ های آنلاین در واقع کارمندان را نشان می دهد که هنگام ورود به سالن، دستمال کاغذی را به مخاطبان می دهند.

بزرگترین سینمای مالزی، GSC، تماشای این فیلم را برای افرادی که «نیازمند یک گریه خوب» هستند، توصیه کرد، در حالی که سینما SM در فیلیپین غرفه‌هایی برای فروش دستمال در خارج از سینماهای محل نمایش فیلم داشت.

فروش بلیت در تایلند از 250 میلیون بات (6.9 میلیون دلار، 5.3 میلیون پوند) در 14 روز اول اکران خود فراتر رفت و یازدهمین فیلم پرفروش تایلندی شد.

این فیلم همچنین پرفروش‌ترین فیلم آسیایی شد که در اندونزی اکران شد و پرفروش‌ترین فیلم تایلندی در سنگاپور و مالزی شد.دیدگاهتان را بنویسید